Platno pre projektor 120"

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ahojte má tu niekto projektor, či už na pozeranie filmov alebo hranie hier? Mám v pláne kúpiť projektor BenQ T685, potrebujem ktomu dake plátno ideál závesné na strop manuálna roleta. Bude to také lowend domáce kino podľa recenzi je ten projektor do 1K ideálny aj keď je iba FullHD.

Cena neviem do 150Euro?
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa dargy »

Neporadim ti presne ktore ja som riesil furt len topky cez 1000€ ale aspon nejake rady trosku.
Ak chces rolovacie v takej velkosti, bez napinania ani neuvazuj. Vzdy sa to bude krutit. Aj platna omnoho drahsie bez napinacky za casom deformuju.
Ten projetor ma dobry svetelny vykon. Urcite si daj pozor na gain platna. 0.8 az 1.0. Viac pri filmoch je na skodu vacsina svetla sa ti odrazi do miestnosti a mozes temnit kolko chces. To iste biele plochy okolo platna. Sice ten projektor ma nic moc ciernu ale neber biele platno ale grey prevedenie. Ak chces aj 3D pouzivat tiez take platno aj hladaj.
Nejake ok znacky pozri ako hivilux ci elitescreens.
A hlavne pozri:
https://www.projectorcentral.com/BenQ-T ... o.htm#calc
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Nakoniec som sa rozhodol pre dáke 120" White plátno od EliteScreen. Ono ja viem že asi lepšie plátno spraví hodne ale projektor za 650 Euro a plátno za toľko isto mi príde už prehnane na nenáročné domáce kino. Radšej si kúpim dáke lepšie domáce kino čo asi tiež pridá na zážitku.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa Anubis »

Ja by som kupil nejaku zatemnovaciu roletu z Ikea, cekni google :)
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa dargy »

Skoda ze white. Dost tym utrpi aj tak slaba cierna tohto projektora. Na kino je grey idealnejsie. Ktory presne model. Mas link?
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ja mam tiez biele elite screens ale iba 100" a tiez nebolo drahe uz sa nepametam presne kolko stalo ale sa mi zda ze len okolo stovky a mam ho uz par rokov a nevlni sa ani sa nekruti ani nic podobne a obraz sa mi zda fajn ale neviem to porovnat s inym platnom lebo ine nemam len tak subjektivne za seba mozem povedat ze to vyzera dobre a projektor mam lacny benq w1070 aj ked uz by to chcelo nejaky novsi 4k
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Včera som doniesol ten projektor domov, zatiaľ iba na stenu keďže plátno ešte nieje. Ale zatiaľ taky mix pocitov stoho, projektor trpí akým si neduhom čo by som nazval ako svetlý rámik okolo okrajov asi 7cmm široký po každej strane. Proste tam nieje obraz ale presvitá tam svetlo, v žiadnej recenzi som nenašiel o tom ani zmienku až včera v jednej čo som objavil.

Čo sa týka obrazu tá čierna je hrozna, možno to spraví troska to plátno ale moc veľkú šancu tomu nedávam, ale asi najviac mi vadí to oramovanie ktorého sa nedá zbaviť. Čo sa týka hier projektor robí to čo sľuboval behá to solídne.

Platno bude toto:

https://www.mall.sk/projekcne-platna/el ... ?v=2502203
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten ramik by robit nemalo, obrat sa na obchod a reklamuj

ohladne toho platna. je chyba brat biele platno, dobre ti napisal Dargy. kludne nieco taketo:
https://www.alza.sk/elite-screens-rolet ... 129244.htm
NB: Asus ROG Zephyrus G14
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa 4pepe »

Marek125 napísal: Ut 28. Sep, 2021, 12:42 projektor trpí akým si neduhom čo by som nazval ako svetlý rámik okolo okrajov asi 7cmm široký po každej strane. Proste tam nieje obraz ale presvitá tam svetlo, v žiadnej recenzi som nenašiel o tom ani zmienku až včera v jednej čo som objavil.
ono je to kôli lens shift alebo ako sa tej funcii nadáva, dá sa to riešiť tak že zoomneš obraz až do okraja... kôli tomu býva aj plátno orámované čiernou, aby to pohltilo.
Ono celkovo na pozeranie filmou nie je vhodný projektor s veľkou svietivosťou, a podobne aj plátna na premietanie nemavajú veľkú odrazivosť gain. Ako písali predomnou 0,8-1 je max vhodné na filmy ináč ti to bude osvecovať celú miestnosť.
Ono aj v kine a v premietacich miestnostiach, ktoré sú na to určené bývajú steny čierne matné nech pohltia čím viac odrazu.

Ja aj kôli tomu premietam na stenu už roky a som s týmto nadmieru spokojný, aj keď nemám na čierno vymalované... ostatné steny
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Platno pre projektor 120"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Jo to som si už všimol že ťa svietivosť je viac na škodu ako úžitok, problém je že ja mám všetky steny biely aj nábytok mám čierno-biely mne to tam svieti ako v cirkuse :D, ale časom chcem spraviť projekcnu miestnosť v pivnici tak tam by som to už poriešil.

Otázka je či sa zbavím toho oramovania platnom ako píšeš alebo to mám vrátiť a pozerať sa po niečom inom, no do 700 Euro a použiteľný aj na hry asi nebude nič.

EDIT: Ešte ma napadla taká vec mám doma 4x DLP-Link 3D okuliare, chcel by som využívať aj 3D len potrebujem dáky prehrávač ktomu, asi taká jednoduchá cesta je ísť s NVIDIA Shield TV 2019, ale do očká padá stále aj Vero 4K+ aký prehrávač ktomu používate vy?

Návrat na "Nákupná poradňa"