Rozmazaný obraz na CRT

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Rozmazaný obraz na CRT

Príspevok od používateľa deer »

Zdravim,
dostal sa mi do ruky 19" CRT monitor AOC 9KlR link. Nemôžem na ňom vyladiť obraz - písmená sú rozmazané a nedarí sa mi ho zaostriť. GK je Geforce 6600. Stiahol som aj posledné drivery, ale nenastala žiadna zmena. Nepomáha ani zmena rozlíšenia, či ladenie cez menu monitora MOIRE reduce. Môže to byť HW chyba monitora, alebo existuje nejaké softwarové riešenie ktoré túto závadu odstráni?
Vopred ďakujem za radu.
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Rozmazaný obraz na CRT

Príspevok od používateľa shiro »

nemas co softwarovo zaostrovat. treba monitor rozobrat a ostrost nastavit, ak sa vobec da.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Rozmazaný obraz na CRT

Príspevok od používateľa Patko19 »

monitor by mal mat servisne menu. pohladaj na google nieco. dokazes tam nastavit ovela viac ako v normalnom menu. kedysi davno som mal volaky relisys a tam som podrzal menu tlacitko pri vypnutom monitore a potom zapol a stale drzal menu. nabehlo menu ktore mi nic nehovorilo lebo to boly len skratky a vtedy som na internete toho vela nenasiel. tak som sa len tak hral a hral a dosiel som k tomu ze som to po :shit: . ak su neni money na nove lcd tak skus nejaku opravovnu a tam ti to mozno za par € opravia a bude ako novy.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Rozmazaný obraz na CRT

Príspevok od používateľa Marek »

Ako uz bolo spomenute pogoogli navod na vstup do servisneho menu. Ak nic nenajdes v menu co by pomohlo tak je moznost to rozobrat a pohladat trimre na nastavenie ostrosti, dokonca pre kazdu farbu z RGB zvlast. Ak nepomoze ani to zrejme uz budu pohnute elektronkove dela a s tym uz asi nic neurobis. Aj ked mohlo by sa to dat takymi packami na hrdle obrazovky, ktorych je tam zopar, ale s tym ked pohnes uz to asi nedas dokopy vobec, ale ked nic ine nepomoze uz nemas co stratit.
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Re: Rozmazaný obraz na CRT

Príspevok od používateľa deer »

Nuz vyskusal som rozobrat monitor a naladit na trafe ostrost obrazu. Podarilo sa, este uvidim ci sa to nebude rozladovat. Zatial bezi 3 hodiny a nic sa nedeje, tak snad to vydrzi.
Dakujem za rady.
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"