Vypadavanie obrazu z PC na TV

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Patk0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 20. Máj, 2009, 21:45

Vypadavanie obrazu z PC na TV

Príspevok od používateľa Patk0 »

Dobrý deň,

mám pripojený k PC spolu s monitorom 24" aj TV 50" pomocou hdmi káblu. Občas sa stáva že na TV bud "vypadáva" signál z hdmi, niekedy zas "zblbnú" farby, hlavne čierna/modrá. Nedávno sa k tomu pridalo aj taká klasické "šušťanie" z čo poznáme z káblovej TV my staršie ročníky, biele/šedé/čierne bodky.

Pri pokuse aspoň nejakého odsledovania kedy k tomu dochádza som zistil že na 90% sa to deje pri sledovaní filmov/seriálov (VLC). Nedávno som začal používať aj netflix a tak isto aj pri ňom. Pri zap/vyp TV sa problém bud vyriesi, alebo pár krát musím zap/vyp zopakovať. Niekdy miesto vypadávania zblbnú farby, potom zas idú a vypadáva...

Monitor mám tiež pripojený pomocou hdmi kábla a tam nie je žiaden problém.
Zostava PC informačne:
AMD RYZEN 5 2600
MSI B450-A PRO
GTX 1060
Corsair 16 GB KIT DDR4 3000 MHz CL15 Vengeance LPX

Neviete náhodou kde by mohol byť problém? Niekde som sa dočítal že čím je dlhší hdmi kábel tým sa stráca kvalita signálu, môže to byť spôsobené tým? Aktuálne kvôli vzdialenosti mám hdmi do TV dlhý 10m, do monitoru má 1,5-2m.

V príprade že už tu je podobné vlákno alebo je zvolená zlá sekcia sa ospravedlňujem, nevšimol som si.

Ďakujem
CPU: Athlon II X4 640 RAM: 2x2GB Kingston PSU: Corsair CX430 MB: MSI 760GM-E51 GPU: GTX 460 HDD: Seagate Barracuda 500gb + 1TB + WD 80g CASE: Coolermaster elite 330
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vypadavanie obrazu z PC na TV

Príspevok od používateľa kllr007 »

Áno môže to byť aj káblom prípadne jeho kvalitou.
Vypadávanie obrazu som si zazil a to bol len 3 metrový., vyskúšal som rôzne káble a nakoniec to prestalo keď som kúpil originál Alza certifikovaný.

Môžeš skúsiť ten z monitora na TV a PC dočasné bližšie k tv a odsledovať to.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"