AOC Q3279VWF + NVidia GPU : skúsenosti s adaptive sync

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Tryas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2019, 15:17

AOC Q3279VWF + NVidia GPU : skúsenosti s adaptive sync

Príspevok od používateľa Tryas »

Zdravým Vás všetkých,

keďže tu na fóre bola v nákupnej poradni venovaná téma špecificky pre monitor AOC Q3279VWF, no je zamknutá tak som si dovolil vytvoriť novú. Avšak rád by som sa majiteľov tohto monitora spýtal hlavne na to aké majú skúsenosti s kvalitou Freesync (VESA adaptive sync). Zaujíma ma to hlavne preto, lebo som tento monitor pôvodne kupoval s cieľom používania AMD GPU a Freesync, no kvôli rôznym dôvodom a hlavne veľmi výhodnej cene som skončil u Nvidia GPU. Od 15.1. 2019 Nvidia sprístupnila Adaptive sync vo svojich ovládačoch aj pre monitory bez G-sync modulu (pričom pár takých certifikovala a zvyšné nechala na ľuďoch nech si to vyskúšajú sami doma) , takže som sa celkom aj potešil, že nakoniec si to Freesync zapnem.

No nastal problém. Síce to zapnúť ide no nech to nastavím akokoľvek (spolu s Vsync/ bez Vsync, spolu s frame cap/ bez frame cap, spolu s rozšíreným FS range na 36 - 76 Hz cez CRU/ bez rozšíreného FS range), tak vždy keď sa FPS dostane do rozsahu kedy by malo fungovať Adaptive sync, tak objekty v cca centre obrazovky akosi horizontálne skáču / vibrujú / oscilujú / neviem ako to presne popísať. Adaptvie sync zjavne funguje lebo nevidím žiaden tearinng. Toto skákanie, či čo to je, sa deje iba pri rýchlych pohyboch, keď sa v hre nehýbem tak nič také nepozorujem. Keď Gsync v ovládačoch Nvidie vypnem tak táto chyba zmizne no objaví sa buď tearing (Vsync OFF+Frame cap), alebo sa trošku zvýši input lag (VsyncON), alebo sa objaví stuttering spolu s tearingom (VsyncOF / Frame cap OFF), čiže klasické javy bez Adaptive sync. Paradoxne najlepšie výsledky pozorujem s VsyncON a Frame cap na 74.

Aké sú vaše skúsenosti s týmto monitorom a adaptive sync (či už máte AMD GPU alebo Nvidia) ?
Chcem vedieť či je chyba v tom, že proste v mojom konkrétnom prípade ide o to, že Nvidia nevie dobre pracovať s mojím monitorom, alebo ide o chybu monitora a podobný (de)efekt majú aj niektorý používatelia AMD gpu s týmto monitorom.

Ďakujem Vám za odpovede

PS: Moja konfigurácia
Ryzen 1700
RAM 16GB 3200 Mhz
Asus GTX 1070 Dual OC (monitor pripojený na Displayport)
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: AOC Q3279VWF + NVidia GPU : skúsenosti s adaptive sync

Príspevok od používateľa patro16 »

tu sme s tym zacali, +je tam par skusenosti viewtopic.php?f=42&t=121936

chyba monitora nieje, problem je podla mna este neodladeny sw nvidie
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Tryas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2019, 15:17

Re: AOC Q3279VWF + NVidia GPU : skúsenosti s adaptive sync

Príspevok od používateľa Tryas »

Toto vlákno som si vôbec nevšimol, ďakujem za link. Dúfam, že to moderátorom nebude vadiť, keď som vytvoril novú tému. Prípadne ak je to možné tak by bolo asi dobré presunúť tento môj príspevok do tohto vlákna viewtopic.php?f=42&t=121936.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"