Pískanie EIZO CS2420

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Pískanie EIZO CS2420

Príspevok od používateľa engineer »

Ahojte, po dlhom hľadaní, vyberaní a skúšaní som si konečne kúpil monitor na úpravu fotiek (EIZO CS2420), s ktorým som (v rámci rozpočtu) spokojný. Obraz a podsvietenie dokonalé... Ale nadšenie ma prešlo, keď som zistil, že pri používaní píska. A to nie len v jednom frekvenčnom pásme, ale vo viacerých tzn. jeho intenzita a sila sa mení v závislosti od zobrazovanej farby (biele viac, tmavé menej, ale napr. tmavomodrá najviac). Fakt ma to naštvalo, lebo panel je krásny. Máte nejakú radu ako sa toho zbaviť alebo je to iba na výmenu resp. reklamáciu?

Btw.: skúšal som všetky možnosti, ale ani jedna nepomohla: zapojiť monitor do inej zásuvky, vyskúšať iný DP na grafickej karte, zapojiť ho do notebooku, resetovať nastavenia, znížiť a zvýšiť jas a mnoho iného. Bude to asi zle osadený zdroj resp. buď nejaká cievka alebo kondenzátor predpokladám. Čo ma viac zenepokojuje, že pri tomto modeli je to skôr bežné ako výnimočné (viď užívateľké recenzie na alza.sk).
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"