duplikovanie obrazu na druhý monitor

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

duplikovanie obrazu na druhý monitor

Príspevok od používateľa Rafi87 »

ahoj chlapci,
v blízkej budúcnosti chcem napojiť moje PC okrem monitora na TV FHD, monitor mám zapojený cez DVI kábel, TV by som chcel zapojiť HDMI káblom, v TV by som chcel púštať filmy a hry, a niekedy by som duplikoval to čo vidím na monitore tak aj v TV,
a chcem sa spýtať, že moja grafická karta či bude zvládať 2x fullHD? napr ked si pustím hru v TV a na monitore budem mať len prehliadač, alebo si pustím film na TV,,, moja grafická https://www.alza.sk/msi-gtx-970-gaming-4g-d2170050.htm
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: duplikovanie obrazu na druhý monitor

Príspevok od používateľa kllr007 »

tento problem dlho nemaju ani integrovane graficke karty takze toto vôbec neries.
Fungovat to bude absolutne bez problemov.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: duplikovanie obrazu na druhý monitor

Príspevok od používateľa Rafi87 »

dobre, dakujem :)

a ešte by som sa spýtal, že ked budem chcieť aby bolo v TV to čo vidím na monitore tak to ako nastavím? a potom ešte to, že ked budem chcieť mať napr film na TV a na monitore iné? 2 rozdielne veci,
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: duplikovanie obrazu na druhý monitor

Príspevok od používateľa mino_85 »

Toto je otázka na google, ale OK.

Záleží aký windows používaš, ale nastavenie je viac-menej rovnaké na všetkých. Zapojíš telku, pravý klik na pracovnú plochu a klik na "Rozíšenie obrazovky". Mal by si vidieť ikony dvoch monitorov (označené 1 a 2). Monitor označený ako 1 je primárny, teda na ňom vidíš Štart menu, ikony atď.. Monitor č. 2 je sekundárny a berie sa ako rozšírenie pracovnej plochy. Takto je to vo windowse nastavené deafultne, čiže to je to čo popisuješ ako druhý prípad - jednu vec máš na jednej obrazovke, niečo iné na druhej. Film spustíš na telke tak, že ho pustíš na PC a následne okno prehrávača myšou presunieš na druhý displej, potiahnutím mimo monitora napravo alebo naľavo. Jednoducho toto neber ako dve rôzne obrazovky, windows to berie ako jednu spoločnú plochu, ty len presúvaš okná z jednej do druhej, podľa toho kde čo chceš mať. Nevýhoda je, že takto obidve obrazovky zdieľajú systémový zvuk, čiže napr. na telke budeš počuť aj zvuk aplikácie bežiacej na PC a primárnom monitore (hry, youtube a pod.), podobne pokiaľ nevypneš repro, tak tam pôjde primárne zvuk z telky. Aspoň tak to fungovalo keď som sa kedysi dávno s tým babral ja na windows 7. Pustil som film na telku a musel som v správcovi zariadení zakázať repráky ako primárny zvukový výstup, až potom PC pustil zvuk cez HDMI a šiel do telky.

Druhý prípad - kópia pracovnej plochy na TV je o tom istom, len v tom okne rozlíšenia obrazovky vyberieš z rozbaľovacej ponuky namiesto Rozšírenia pracovnej plochy "Duplikovať zobrazenie".
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: duplikovanie obrazu na druhý monitor

Príspevok od používateľa Rafi87 »

videl som už videá na YT, ale nejako som trošku nechápal, ale už mi je to jasné, a dakujem za odpoved,, inak mám windows 10 x64

a ešte otázočka, okrem toho že chcem spojiť PC s TV, tak do telky chcem mať napojené aj DVR kamerový systém cez VGA kábel, a chcem kúpiť asi na ebay HDMI splitter, do splittera mi pojde openbox, a zo splittera jedno HDMI pojde do TV a druhé do TV karty v PC, pripájam kresbu že ako to myslím,, a PC spojím cez HDMI kábel,, TV má 2 HDMI,
bude to takto ok, ako som si to predstavil?
https://www.ebay.com/itm/NEW-1x2-HDMI-S ... 1438.l2649
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"