4K (40"+) monitory všeobecne

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Dosť tu poslednú dobu boli v obľube 40 palcové 4K monitory. Veľmi obľúbený tu bol u chalanov Philips BDM4065UC a ako ďalšia alternatíva iiyama ProLite. Phillips sa už oficiálne prestal predávať a iiyama z alzy tiež už vypadla. No koncom mája má na pláne Phillips ďalší 4K monitor Philips BDM4350UC.

3 zásadné rozdiely oproti prvému Philipsu sú, že displej narastie z 40 na 43 palcov. Už to nebude VA ale IPS panel a bude to 10 bit (miesto 8bit). Cenovka keby ostala ako u prvého Phillipsu cca 650 eur, tak paráda :good:

zdroj - http://www.cnews.cz/philips-pokracuje-s ... lisenim-4k

specs - http://www.philips.com.ph/c-p/BDM4350UC ... ifications
Naposledy upravil/-a Leon v So 02. Apr, 2016, 18:17, upravené celkom 1 krát.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

takze si oficialne spravim radost :P aj ked sediet pred tym 70cm asi bude maso :D

p.s. z akej vzdielenosti pozerate na taky velky monas ?:)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

normalne, ved si to vyskusaj - 40" telku ma kdekto, to zase az taka rarita nie je.

Na novy Philips pockame, pozrieme, uvidime, kupime dva, velmi jednoduche.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

praveze uz nepoznam nikoho s takou "malou" telkou:)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Začiatkom leta to bude zaujímavé upgradovanie :D Nový Phillips, 8c broadwell, nový pascal. :-D

Veľa ľudí stresuje s tými uhlopriečkami. Asi su hneĎ vystrašený, ked sa povie 40 palcov.

Tu na obrázku dole sú 2x 22" vs 40", a to sú proste prťavé uhlopriečky na dnešnú dobu

Obrázok

a tu 2x27" vs 40"

Obrázok

ľudia bežne majú 2x 34!! ultrawide v dual setupe a nikoko ešte neporazilo z toho. Nevidím dôvod sedať až tak ďaleko 70cm od monitora. Pri 2x22 alebo 2x 27 tiež nesediš 70cm. Pritom je tá 40 proste uzučká oproti týmto setupom. Každý jeden tu na fóre proste, či už kúpil 40ku telku alebo monitor, povedal, že absolutne v pohode si nato zvykol.

Jediná nevýhoda je, že tie monitory v dual setupe si vieš dať do uhla. a hento rovné proste neohneš. + treba pozerať aj do výšky. Ale stále je to užšie než dual setupy.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pamatam si tie casy kedy 50" telka bola v panelakovom byte NEMOZNA :) pre kazdeho teoretika co ju nemal.
dnes je nemozna 75" az 85" a vidis to, niektori z nas maju... a nemaju s tym problem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa stiv »

Leon napísal:ľudia bežne majú 2x 34!! ultrawide v dual setupe


@Leon:

Samozrejme. Uplne bezna vec vacsiny z nas. Ja uz rozmyslam ze predam svoj monitor a kupim 85" telku na stol (k vacsej mi nevojdu repro) len sa trochu obavam aby som nemusel velmi otacat hlavou, ale podla toho co citam by to malo byt v norme.

Ja to vidim skor tak ze by si si mal uz nieco kupit a nepostovat tu stale tie screeny ako su velmi 40" monitorceky comfy zo 40tich cm, lebo niesu. Ked otacam hlavou pri JEDNOM 32" tak mi nejak dokaz ze ty nebudes.


@mp3turbo:

Ano turbo akurat ze od telky v obyvacke asi nesedis/nelezis 50cm. Aspon ja teda nie.

Snad uz bude dostatocne jasne komu som co pisal.
Naposledy upravil/-a stiv v So 02. Apr, 2016, 21:41, upravené celkom 1 krát.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

tak aj ja pozeram na uhlopriecku projektora 2.5metra zo vzdialenosti cca 2.5-3metre... a je to velikeee,tj aj 32palc/82cm cca pozerat zo 60cm musi byt masaker :D

ale tak teraz mam len 28palc a chcel by som nieco vacsia,pacia sa mi 34wide (ale na vysku to je tusim este mensie ako moja 28,co sa mi tak nepozdava).
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja to vidim skor tak ze by si si mal uz nieco kupit a nepostovat tu stale tie screeny ako su
>> velmi 40" monitorceky comfy zo 40tich cm, lebo niesu.

ja by som si mal nieco kupit ? Ak to bolo pre mna, tak ja mam 40" 4K na stole uz od Vianoc 2013... slovom dvetisicTRINAST. Pozri co sa pise v kalendari dnes. Zhodou okolnosti Leon bol u mna kukat na tuto vec, pretoze proste moc inych ludi s takou moznostou vtedy nebolo.

Pri 32ke krutis hlavou ? Mam doma od momentu kedy vysiel 30" monitor HP LP3065, to bude takych skoro desat rokov circa. 30" je plusminus to iste ako 32". Poviem ti tak, ak krutis hlavou pri 32ke, tak nieco nebude dobre. Na 30tke nicim krutit nemusis ked nesedis 40cm od platna, tak ako pises a to by si nemal z mnohych inych dovodov.

Tu mas moju temu a postrehy : http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 9&t=100263
z aprila 2014...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa stiv »

mp3turbo napísal:Poviem ti tak, ak krutis hlavou pri 32ke, tak nieco nebude dobre. Na 30tke nicim krutit nemusis ked nesedis 40cm od platna, tak ako pises a to by si nemal z mnohych inych dovodov.
Sedim od toho presne 40-50cm podla nalady/chute. O tom kedy/kde/ a pri akych cinnostiach otacam hlavou sa mi rozoberat ale vobec teraz nechce. Ak citam bludy na internete tak samozrejme nemusim ani mrkat okom. Ale ak musim pozerat z jedneho rohu do druheho tak hlavou pohnem (vlavo hore - vpravo dole). Ja len tak aby som vyvratil tie dogmy pre buducich kupujucich ktory si myslia ze hlavou urcite tocit pri beznych cinnostiach nebudu. Alebo to iba ja blizko sedim?

Upravil som svoj predchadzajuci prispevok aby nedochadzalo k omylom tak snad uz to bude jasne vidiet komu som co pisal.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

40cm mi pride zlahka blizko - je to menej "ako na pažu"... neviem kolko je optimum, to je pre kazdeho z nas ine.
V kazdom pripade vystupte z 24iek, to je mrtve... 27/28" je standard zajtrajska, 30/32" je zlahka nadstandard a 40" je luxus.

Nieco podobne som hlasal v casoch ked vsetci krochkali nad 37" ze ake su to velke telky, a ja som sa drhol do rukava.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

mam este herny notas 17.3 a nemohol som sa dockat kym som zahral na 28.. ta 34/35wide na hranie moze byt pecka :) tam clovek tu vysku monadu az tak nepotrebuje myslim:)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

mp3turbo napísal: dnes je nemozna 75" az 85" a vidis to, niektori z nas maju... a nemaju s tym problem.
Upravil by som to ze mozna je len pre nenarocneho divaka. Narocny si to domov nevezme kedze tam uz nijako neduhy obrazu neskryjes. To iste plati o 40" monitore z tych 70 cm. A ze ich na tych dnesnych TV, tych neduhov je. A to este nespominam kvalitu zdroja.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

stiv napísal:Ja len tak aby som vyvratil tie dogmy pre buducich kupujucich ktory si myslia ze hlavou urcite tocit pri beznych cinnostiach nebudu. Alebo to iba ja blizko sedim?
Ukáž mi !!1!! (slovom JEDEN) dôkaz, kde som písal, že človek nebude otáčať hlavou ?
dokonca som ešte napísal nevýhodu a to
Leon napísal:+ treba pozerať aj do výšky.
:facepalm:

Ak si to nepochopil, tak išlo o poukázanie toho, že ľudia majú dual setupy, ktoré sú OVEĽA širšie než 40 palcové monitory, a ešte nikdy z toho nikto neodpadol. ÁNO otáčať hlavou budeš. Ale ide práve o to, že máš monitor s jednotnou plochou na prácu užšou než keby som si mal zapojiť nejaké 2x27 nebodaj 3x27 (kde budeš otáčať hlavou dokonca ešte viac) a aby som videl kvôli práci všetko čo potrebujem. Vôbec tu nejde o nejaké dokazovanie, že je to pohodlné. To využitie tých 40tok je pre užšiu skupinu ľudí. Akurát ty to tak pochopiš, čo máš 32 UHD s využitím len na chrome s nastaveným 150 percentným fontom. Ak Ťa proste bolí celý človek len z toho, že musíš oči ohnúť 15 stupňov do boka, tak proste nelez do tém s číslom nad 40. Dík.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Narocny si to domov nevezme kedze tam uz nijako neduhy obrazu neskryjes.

napisem si, diky.
Zavolam aj chlapcom co robia s Red kamerami kde konfiguracia s ktorou mozes filmovat stoji sest cifier v eurach, nech vyhodia tie svoje blbe telky co maju - oznamim im ze to proste robia zle a nech informuju aj svojich klientov ktori na to chodia pozerat.

Pozri, z kablovky so signalom kde je datovy tok 1,98Mbit/s v rozliseni 720x480 to samozrejme nebude žúžo. Ale zase to nie je cely svet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"