4K (40"+) monitory všeobecne

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som sa už rozplýval, keď nedávno bola len 10% zľava
https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtop ... 0#p1543140
vidím, že Nay i TPD majú rovnako 20% kód. XoneS človek predá a výsledná suma pokojne len 900€, čo za 120Hz OLED je krádež, za toľko nekúpime ani posraté LCDčka s vadami ako sviňa.
Zajtra príde výplata, kupuje sa, už som aj začal plánovať stôl tak, že tam bude 48palec, na 42" už nečakám.

Jediná vec, ktorej nerozumiem je rozdiel medzi C11 a C12, pozrel som LG stránku, tam nie je v špecifikáciach žiaden rozdiel, ale pozerám fotky a vyzerá to, že rozdiel tam je taký, že C11 je vzadu čierna s tmavosivým stojanom a C12 je vzadu biela so svetlosivým stojanom. Pre istotu som zavolal do LG, chlapík na telefóne mi povedal, že ide o rozdielne distribúcie ale on o farbe nehovoril nič, takže pomôž si sám sa mi oplatilo viac. :D
Naposledy upravil/-a loleqboleq v St 14. Júl, 2021, 13:37, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Famous »

No silno uvazujem aj ja nad tym, len teraz bude bazos plny xboxu.

C11 vs C12 som aj ja tiez dlho hladal, ze wtf?
Neuveris, ale ide o farbu, presne jak pises... Nic viac.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Hop, už si aj medzitým písal, editol som príspevok, podľa človeka z LG to je distribúcia ale to vyzerá, že to bude farba, akurát som si všimol, že to je aj farba zadku TV....ale bohvie prečo...že by C11 a čierna/tmavosivá boli zvyšné súčiastky z CXiek?

Inak ale tak celkovo ešte by som povedal, že ani tá A-čková séria nie je na tom zle..áno, je to 60Hz ale ak by to niekto chcel proste ako TV, tak to je steal, to aj s predajom konzoly by mohlo byť len 600€, čo za OLED telku je parádna suma. Každopádne ale aj ako ty si vravel...uvidíme, že či nebude záplava Xboxov na Bazoši.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ešte ako bonus vidím, že rtings zrecenzovali (ako moňas) už aj C1, resp. C11 u nás
https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-cx-oled
https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-c1-oled
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Famous napísal: Ut 13. Júl, 2021, 17:24 Neviem ci to patri to temy "Zlavy/Vypredaje" ale dam to skor sem:

https://www.tpd.sk/lg-oled48cx-p203787 aj s kodom za 996€

Popripade novsi model
https://www.nay.sk/lg-oled48c12 aj s kodom za 1055€

Vyzera, ze sa to mozno aj oplati za taku cenu, ako pozeram.
Inak, ja by som povedal, že možno ak niekto uvažuje nad tým, tak ísť do toho, lebo dnes som už dostal odpoveď a neviem, či to bola chyba ale vraj očakávajú nové kusy v júli (keď to tak napísala, tak mne to znie, že chcela napísať august), tak neviem, či nebudeme hrať o čas aj s tými Xboxmi, tak asi čím skôr objednať, tým lepšie. Ja mám zlé tušenie, že to skončí tak, že to bude bez xboxu, lebo akcia skončí predčasne, lebo sa to predá. Aj na Alze vidím, že očakávajú 20.7. a až 1 kus.

A samozrejme možno by som sa Nay vyhol, Nay má pri tej akcii na XSS podmienku, že platí len pre skladovky (TPD to neuvádza a ani v tom maili od nich som nedostal takú informáciu).

T.j.
https://www.tpd.sk/lg-oled48c11-p222239
ale potom samozrejme ako Famous písal tu je ešte aj tá CX...tie sú tak podobné s C11/12, že to je ako hod mincou (hlavne keď sa updatne FW na tej CXke) a ak by nakoniec naozaj neboli tie Xboxy, tak by tá CXka bola o tých 60€ lacnejšia.

A máme aj maďare, tí majú rovno len tak za 1050€
https://edigital.sk/led-televizor/lg-ol ... or-p862613 .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Haha :D ak niekomu ušli tie zľavy, n.e.r.i.e.š.t.e. kým mne príde moja C11, tak dovtedy padne cena asi celkovo
https://bondyshop.sk/lg/10182-lg-oled48c11lb.html
999€ :D

Edit: Ešte ako ďalšia alternatíva, ktorá je dostupná TERAZ, Alza už naskladnila tých viac ako 5ks a nahodili tú Xboxovú zľavu, takže finálna suma po prípadnom predaji konzoly pod 1000€ a je to z dobrého obchodu
https://www.alza.sk/48-lg-oled48c11-d6414704.htm
v podstate sa to aktuálne lacnejšie zohnať už ani nedá...až chvíľkami premýšľam, že sa vykakám na TPD (a tých 1055€ - predaj Xbox) a zoberiem to a nemusím čakať. Asi im napíšem, či už je známy dátum dostupnosti a ak je to stále bez dátumu, tak asi aj ja ukradnem jednu z Alzy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže ja sa už radujem týždeň so 48" C11tkou (resp. C12, jediný rozdiel je, že C12 má svetlosivý stojan a zadok je biely), už to mám aj na Ergotron HX držiaku (prosím, ani nepozerajte cenu a ak áno, tak nezabudnite pozrieť aj ich VESA kit pre 300x200 nech vás už úplne vytrie zo stoličky).

Doterajšie dojmy by som zhrnul takto:

Plusy:
- kontrast
- OLED
- dokonalá čierna (momenty ako pri prestrihoch do čiernej v seriáloch, kedy som až sebou mykol, že čo sa stalo alebo či sa mi aut. vypla TV ale nope, to bol len prestrih, alebo keď v noci som v 3840x1600 a chcem posunuť TV hore a reku idem chytiť zo spodu a ťuknem do obrazovky, lebo zabudol som, že TV končí reálne nižšie)
- žiadna degradácia z uhla
- nekonečný priestor pre prácu
- 120Hz
- Freesync/Freesync Premium/G-sync
- OLED
- OLED
- OLED
- ABL ma vôbec neruší, mal som z neho trošku strach, keď som čítal rečky, ale ani ho neviem nájsť
- kurzor s akcelerometrom je supiš, veľmi sa mi to páči
- je tu dostatok nastavení

Mínusy:
- farebné spektrum od oranžovej, cez žltú až po takú žlto zelenú majú známky nejakého druhu chromatickej aberácie - predstav každý tvar, napríklad písmeno, billboard vyplnený jednou z týchto farieb, všetko bude mať ľavý okraj s extra jednopixelovou červenkastou lajnou a pravý okraj so zelenou farbou - stretol som sa s tým už aj v hre, kedy som mal na obrazovke žltý text, naozaj to pôsobí ako CA efekt, tu je fotka ako to vyzerá na logu SP ako tabu v prehliadači
https://mega.nz/file/46hEFSzQ#FiDfqqSnq ... sgAM6ASIF4
rovnako vyzerá napríklad ikonka File explorera vo Windowse napríklad, atď. Vidím to, registrujem to a akceptujem to - aktuálne ešte nemám dostatočne hlbokú dosku, takže napríklad teraz, ako píšem tento príspevok, som len v cca 75cm vzdialenosti a to nie je dosť, už z tých 90cm to je menej viditeľné

- text - text nie je dokonalý, tu a tam si všímam, že niektorý text nie je úplne kóšer, záleží to aj od appky - vypnutie Cleartextu fixuje niečo ale nejeden web/appka má potom otrasné písmo (ako lomené písmo) a zapnutie a nastavenie (ja nemám rád to nastavenie, máš 6 štvorčekov a "Karle raď", že ktorý vyzerá najlepšie, mne skoro všetky prídu rovnaké, akurát niečo je boldom, niečo nie a ja nechápem, čo z toho mám vybrať)...každopádne napríklad Firefox je s písmom v pohode, znovu, ako píšem tento príspevok, tu nevidím žiadne problém s textom (ostrosť, aliasing,..)

- navigácia k jasu, zaberie 5 klikov, dva navigácie kurzorom a potom ešte ťahať kurzor alebo použiť koliesko (koliesko je ale strašne pomalé)

- podobne ako pri tom 43" GB mám trošku chaos v nastavniach, hlavne v tom Game optimizer móde a pri Black/White Stabilizer - znovu neviem, čo je referenčná hodnota a či by som to mal meniť (štandardný profil má hodnoty 10/10, aktuálne mám Black Stab. na 12) - potom je tu ešte extra nastavenie "Fine Tune Dark Areas" - takže ako sa to líši od Black Stabilizer? Čo mám používať? Mám to kombinovať? Síce každé nastavenie má tooltip s tým, že čo to robí ale je to generický text bez bližších informácií. Detto platí napríklad pre prepnutie HDMI vstupu do PC módu, ja som znalec technológií ale kým som neprehľadal net pre návod, ako to spraviť, tak som nevedel, kde to spravím - je tu cítiť istá fragmentácia nastavení zo strany UI. S tým je spojený aj problém, že mi už niekoľkokrát vyplo PC režim na HDMI porte a neviem prečo ale nevšimol som si to z môjho pohľadu, tak neviem.

Žiadnusy:
- farebná presnosť - nemám sondu, plánujem si ju zaobstarať ale nechce sa mi s tým babrať, takže k tomu neviem pridať žiadne poznatky, čo sa týka môjho nastavovania, tak ja som okamžite vypeckoval teplotu farieb na maximum "Warm 50" je to slider, ktorý začína na 0 a je +-50 krokový - táto TV je znovu ďalší prípad dominantnej studenosti
- Windows/AMD problém - AMD ovládač nevie prepínať rozlíšenia, takže keď musím kvôli Unreal Engine hrám prepnúť svoje desktopové rozlíšenie na 3840x1600 (aby hra akceptovala toto custom rozlíšenie), tak musím ísť cez Win a ten po prepnutí na iné rozlíšenie ide späť na 60Hz, tak potom ešte cez tri extra kliky musím stále ísť prepnúť RR na 120Hz.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Famous »

Pripajam sa tuto k majstrovi nadomnou. Je to neskutocna paradicka. Prvy OLED, prvy 120Hz monitor, velka spokojnost.
Studene farby mi nevadia, tie som nechal jak su. Navigacia jasu je otravna jak svet. Pokial mas zapnuty ten ECO mode, tak ti jas upravuje random podla okolia v miestnosti. Na druhu stranu, pokial mas staticky obraz dlhsiu dobu, jas sa uplne stiahne a nevypaluje ti pixely.

Co si pisal, ze si si myslel, ze sa ti vypol, lebo ostal cierny pri prestrihu, hahaha, presne rovnako aj ja.

Text veru mas pravdu, miestami vyzera taky vselijaky, ale da s tym v pohode zit a nevyrusuje ma to nejak extremne. Zalezi od aplikacie vacsinou.

G-sync zatial u mna v pohode, NVIDIA ma asi drivery lepsie ako AMD, mam tych 120 furt, nemusim prepinat horedole.

Vcera bol update, nic sa nepokazilo zatial, tak je dobre. Avsak, co ma vytaca strasne...
Vzdy po kazdom zapnuti TV mam sound nastaveny ako: "Game optimizer" a zakazdym to musim rucne cez settingy zmenit. Nechapem preco si to nepamata a nedrzi to. V tomto mode su hlasy dost chabe a je pocut viacmenej vsetky zvuky okolo, len nie hovorene slovo. Na hry OK, ale ak si chces pustit film/yt/podcast, je to otrava. Ale okrem toho som veru nadmieru spokojny a odporucam.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Famous napísal: Št 16. Sep, 2021, 12:48G-sync zatial u mna v pohode, NVIDIA ma asi drivery lepsie ako AMD, mam tych 120 furt, nemusim prepinat horedole.
To je špecifická vec pre mňa, ja mám custom rozlíšenie 3840x1600 a väčšina hier na Unreal Engine by mi šla permanentne na 3840x2160, takže musím minimálne začať v tom inom rozlíšení. Ale áno, pri NVCP si vieš nastaviť rozlíšenie rovno tam ale mne to už nevadí, lebo spravím si AHK skript s príkazmi pre okamžitú zmenu a hodím si to na nejakú klávesovú skratku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Plukovnik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2021, 14:56

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Plukovnik »

Nastavenie teploty farieb zacina to od casu 16.35, Ja mam lg nano91 a pomohlo mi to zmenit studene farby.
https://www.youtube.com/watch?v=A0izxiCf0Ak
Naposledy upravil/-a Plukovnik v Pi 17. Sep, 2021, 15:11, upravené celkom 1 krát.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

tiez mam v kancli 65 LG nano 91, trosku som upravil nastavenia a krasa... ale ked pustim doma OLED to je o triedu niekde inde, raz oled navzdy oled :O
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je jasne, pan dochtor... len dofrasa keby boli 43ky OLEDy cojaviem za polovicu oproti 48ckam a podla moznosti bez burn-in :)

Inak som poskuloval terazki po 55" 8K, to uz je trosicku problem "na stol" ale to 8K ťahá a ťahá... i ked na tom rozmere to NEBUDE pouzitelne rovnako ako 4K na 40"/43" pretoze rozlisenie je presne stvornasobne ale plocha zdaleka nie je. 55" 8K za 1000 eur... ummmm... jasne aj grafiku k tomu treba a na hranie to vobec nie je, mne by sa to zislo na desktop / business pouzitie. 33Mpix mokro lepkavo v trenkach. Teraz mam 2x 43" 4K a virtualne desktopy k tomu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

ja prave hladam monitor na stol, cakal som na nejaky novy imac aspon 32palc+,ale vyzera to az na dalsi rok, takze nieco musim riesit zatial tu mam 27palc qhd,ble malo mi je, silno rozmyslam nad samsung C49RG90, kamos advokat ho ma a nadseny je. jedine minus absencia usbc...

skoda, ze oledy nerobia ultrawide lebo ta vyska na stole mi prekaza,pretoze mam stol do priestoru v kancelarii
Plukovnik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2021, 14:56

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Plukovnik »

Nano91 pouzivam ako pc monitor na zabavu. Kupeny bol v januari za 490e vo vypredaji (novy zabaleny). Odvtedy som nezapol 32" monitor Aoc. Oled by uz mal vypaleny obraz.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa quicky »

tak som do kanclu objednal Dell 4320Q, som zvedavy ako sa mi na tom bude pracovat stol mam dost hlboky myslim ze 100/110cm.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"