Problém s Photoshop CS6

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Problém s Photoshop CS6

Príspevok od používateľa gamer222 »

čaute, mám taký zvláštny problém čo sa týka Photoshopu, presnejšie jeho súčasti - Camera RAW 7.0... fotky fotím nikon digitálnou zrkadlovkou do RAW-u a keď ich prehliadam origo softom od nikonu (ViewNX 2.0) tak fotky vyzerajú normálne, niektoré som potreboval upraviť tak som ich otvoril cez spomínaný program a keď ich otvorí tak niektoré sú neprirodzene tmavé a pripadá mi, že aj farby sú trošku iné ako v tom origo programe... nevie niekto čím by to mohlo byť?
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Problém s Photoshop CS6

Príspevok od používateľa maniak »

Ina interpretacia raw subora cez Camera raw. Bezna vec, doladis expoziciou, vyvazenim, ... :)
FVE 12.45 kWp V/Z
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém s Photoshop CS6

Príspevok od používateľa gamer222 »

aha, takže to mám chápať tak že sa s tým nedá nič robiť? lebo ako neni problém upraviť to, len sa mi to zdá ako zbytočná robota navyše keď to v jednom programe vyzerá dobre a v druhom to je tmavé takže namiesto toho že len skorigujem farby musím upravovať aj expozíciu, kontrast a ďalšie veci... dúfal som že by sa to dalo nejak upraviť v nastaveniach ale keď nie tak sa s tým udem musieť naučiť žiť :laugh:
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Problém s Photoshop CS6

Príspevok od používateľa maniak »

No, on ti viewNX cita informacie o nastaveni jpegu z nastavenia vo fotoaparate (zapisuje sa to do toho NEFu), camera raw to necita, necha ti cisty subor. Farebna tonalita je zalezitost profilu, aj v camera raw najdes v zalozke calibration rozne krivky, ktore ti daju ine farebne podanie, treba sa pohrat, poskusat. Ja som Nikon software nikdy nepouzival, prislo mi to vzdy neintuitivne a strasne zviazane na jpeg nastavenia vo fotaku (view NX), ten druhy bol zase kedysi dost pomaly, preto som sa naucil pracovat s Lightroomom a dnes si to neviem vynachvalit.
FVE 12.45 kWp V/Z
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém s Photoshop CS6

Príspevok od používateľa gamer222 »

okej, tak díky za vysvetlenie :) ono s tým ViewNX 2 sa mi pracuje dobre takže nemám dôvod meniť a Camera Raw 7 je tiež dobrý program len ma zarazil ten rozdiel v zobrazení
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM

Návrat na "Digitálna Fotografia"