Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa zoom »

Dobry vecir, potrebujem vybrat nejaky ruksak na fotoveci, do ktoreho narvem aj zopar veci na chodenie po meste. Hodiny a hodiny som pozeral po nete rozne znacky a potreboval by som viac nazorov. Moje poziadavky na kapacitu a velkost su nasledovne (objektivy este vsetky nemam, ale tieto momentalne planujem kupit):

• Musi to byt bezny ruksak, ziadne chujiny ako taska cez plece, sling pack a podobne
• Jedna zrkadlovka
Zeiss SAL-1680CZ (cca 11,5 cm na dlzku aj s lens hood)
Sony DT 35mm (cca 10 cm na dlzku)
Minolta 75-300mm (big beercan) (cca 16,4 cm dlzka)
Tokina AT-X 116 PRO DX (cca 9 cm dlzka)
• Nejaka mala cast, kde dam rozne filtre, SD karty, nahradny akumulator a celkovo ine drobnosti - toto sa nie je problem
• Miesto na 14" notebook, pripadne 10" tablet (ked sa zmesti ntb, zmesti sa aj tablet, to je jasne)
• Priestor na veci pri chodeni po meste (flasa s vodou, tricko?, mikina?, popripade ked nieco v meste kupim, aby som to mal kam este ulozit)
• Na tych pasoch okolo pliec take "D" haciky, kam mozem zavesit zrkadlovku, nech ju nemam okolo krku
• Nepremokavy obal
• Rozmery do 25 × 35 × 55 cm (dolezite!)

Znacky
Do uvahy som bral nasledovne znacky: Lowepro, Tenba (udajne nejaka profi), Tamrac, Vanguard, Kata, Think Tank. Pri beznej prehliadke som vylucil Tenbu, pretoze sa mi z ich ponuky vobec nic nepacilo. Dalej isla prec Kata pre ten isty dovod. No a Think Tank ma v ponuke tiez len take nepekne hranate krabice, ktore su asi dobre na vyuzitie priestoru, ale inak sa mi nepacia.

Modely v semi-finale
Lowepro (ponuka)
Vzhladovo sa mi paci CompuRover AW, ktory aj s rozmery na knap vychadza. Tak nejak by mohol byt aj CompuTrekker Plus AW, ale nevyzera az tak uzasne. Ostatne sa mi nepacia.

Vanguard (ponuka)
Z ponuky vzhladom aj cenou vyhovuje iba UP-Rise 45 a 46 (oba su trosku hrubsie nez povolene rozmery, ale k tomu mam otazku neskor). Viacere recenzie sa zhoduju, ze tento batoh nema ziadne male odkladacie priestory na drobne vselico. Inak som mu celkom nakloneny, hladam dalsie zapory.

Tamrac (ponuka)
Pozeram iba tie Medium-Sized a Full-Sized batohy. Z Full-Sized ponuky rozmerovo vychadza ten CyberPack 8, ktory ale nema nepremokavy plast a Summit Photo Backpack.
Z Medium-Sized ma zaujal Expedition 6x a Adventure 9, ktory ale odnesie malo fototechniky. Zato je vsak od zaciatku robeny ako taky dual-purpose bag aj na bezne denne veci.

Co by som chcel vediet?
• Skusenosti s konkretnymi batohmi ak niekto ma.
• Porovnanie jednotlivych znaciek co do kvality. Pre mna su vsetky na rovnakej urovni, ale mozno sa niektora v poslednom case zhorsila (vyroba presla do Indie?), alebo pouziva nekvalitne materialy, atd.
• Ak ma batoh na hrubku (hlbku) rozmer napr. 29 cm, co to znamena? To je plne obsadeny batoh a ked ho budem mat poloprazdny, tak sa lahko splasne na tych 25 cm? Alebo uz tych 29 cm je len tak tak minimalna hlbka po prejdeni parnym valcom? Toto je pre mna velmi dolezite vediet.
• Su nejake obchody v Bratislave, kde by som si ich mohol odskusat? Zatial som nasiel len na obrazkoch pro.laiky, ze maju vystavene batohy, ale parkovanie okolo ich firmy stoji za hovno.

Diky za informacie. Casovy horizont nakupu je "cim skor", ale najneskor do dvoch tyzdnov. Cena nehra rolu, pokial nebude uplne mimo nasho vesmiru (100-200,- € je OK).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa Papek »

Lowepro pro runner 450 aw? Je celkom pevny, ma modularne prepazky, pri chrbte ma miesto na 17" notebook a ma integrovany prsiplast. Lowepro Computrekker je mu dost podobny, neni az taky hlboky a je trochu maksi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa zoom »

Ten Pro Runner 450 AW uz vyzera dost seriozne a hranato. Pripada mi ako taka aktovka pre skolaka. Rozmerovo by ale vyhovoval.
Nasiel som vsak skvele videa od nejakeho obchodnika na YouTube, kde prezentuje vacsinu batohov, o ktore mam zaujem. Videa su pekne a informativne, dobre popisuje viackomorove batohy a aj si ich nasadi, takze vidno ich velkost oproti cloveku. Mame tu napr.:
CompuRower AW - dvojkomorovy batoh, na videu je o hodne vacsi, nez som si predstavoval z obrazkov, mozno az prilis velky? Kazdopadne je dvojkomorovy a paci sa mi
Computrekker AW a AW Plus - cely objem zaberaju fotoveci, len vpredu je placate miesto pre nejaky sveter, co je asi nevyhovujuce
Rover AW II - podobny CompuRoveru, ale nema miesto pre notebook, je vsak mensi rozmermi
Adventure 9 - dvojkomorovy, patri k jeho oblubenym, na bokoch ma vrecuska na flasku, celkom sa mi zapacil, je mensi nez CompuRover
Expedition 6x - jednokomorovy, viacmenej miesto iba na fototechniku a notebook, taky nemastny neslany inak

Je super vidiet taketo recenzie od ludi, co sa tym zaoberaju. Vidno, ze chlapik nie je len nejaky prebalovac krabic s e-shopom. Kebyze ma u nas pobocku, hned k nemu idem na nakup a je mi jedno, ze to tam bude drahsie nez inde.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa Papek »

Ano, ten pro runner je uz dost hlboky a pri noseni citit, ze mi trci z chrbta daco velke, kedze je pevny a nerozleje sa po chrbte. Ale ked v tom chce clovek nosit bezpecne kameru, tak nema na vyber. Navyse ta hlbka ma tu vyhodu, ze sa tam zmesti aj panasonic af101. Na fotaky bude dostacujuci aj Computrekker. Aj ked je trochu maksi, tak stale vie dostatocne ochranit. Ine ruksaky porovnat neviem, ale v oboch pripadoch s lowepro nebol problem ohladom spracovania alebo kvality.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja by som jednoznačne Lowepro, síce mám sám od nich len brašňu, ale známi, ktorí nefotia len vo voľnom čase a sú profesionáli, tak na tú značku nedajú dopustiť. Žiaľ, k modelom ti nič bližšie neviem poradiť. ;)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Vyber fotobatohu do ktoreho sa zmestia aj ine veci

Príspevok od používateľa zoom »

Dnes som bol v obchode nazivo pozriet Lowepro CompuRower AW a Vanguard UP-Rise 46. Doniesol som si pekne notebook aj fotak, ladoval som to do batohov, striedavo nasadzoval na seba, rozoberal a otvaral. Ani po 20 minutach som sa nevedel rozhodnut, ktory zobrat. Dojmy boli nasledovne:

CompuRover AW: Je to taky klasicky batoh, tj. latka je makka, cize nedrzi svoj tvar, take vrecusko. Zipsy su pod prevismi, aby na ne neprsalo, vdaka tomuto sa niektore o dost nepohodlnejsie otvaraju. Je skutocne pomerne velky, ma kopec malych vrecusok, co je velmi prakticke. Bedrovy pas vyzeral byt kompletne odstranitelny. Hruby 14" notebook Lenovo T410 s 9-clankovou trciacou bateriou pojal uplne s prehladom (miesto ma udajne na 17").

UP-Rise 46: Batoh je akoby vypchaty, drzi si svoj tvar aj prazdny. Ma o dost menej miesta nez CompuRover AW. Nema takmer ziadne male priehradky, co mu bolo vycitane aj v recenziach. Bedrovy pas je nevypchaty, iba taky pasik a napevno prisity. Ma otvaranie z boku pre rychly pristup k fotaku - toto som nikdy nepokladal za dolezite, ale ked som sa s tym hral, prislo mi to dost prakticke. Urcite to vyuzijem niekde, ked pridem do metra, restauracie a tak. Ako velku nevyhodu vidim prsiplast na batoh, ktory je dost debilne schovany vo vrecku na chrbte. Cize pri noseni vam polovica batohu vyrazne viac tlaci na chrbat nez ta druha. Toto musel vymysliet nejaky strasny nagelovany manazer. Nastastie sa da odopnut a nosit niekde inde. Notebook sa do neho zmestil len tak tak, pri jednom pokuse som radsej ani nezapinal uplne cely zips, aby som ho neroztrhol nejako.

Po dlhej dobre nerozhodovania sa a vymeriavania metrom, ci dokazem batoh splasnut na pozadovane rozmery, som nakoniec zobral ten Vanguard UP-Rise 46. Vyhralo u mna to, ze je taky mensi a kompaktnejsi aj za cenu mensieho prietoru (fotak, tablet, doklady a flasu s vodou tam zmestim stale) a tak nejak sa mi zdalo, ze ma vacsiu sancu prepasovat sa na palubu lietadla.

Bol aj o 33,- € lacnejsi, nez ten Lowepro, tak za "usetrene" peniaze som hned zobral najlepsi circular polarizacny filter Hoya, aky bol v obchode skladom (Pro1 Digital, ~80,- €) a mam dalsiu zabavku na skusanie.

Tymto padom je toto pre mna uzatvorene, nad batohmi nejdem dalej rozmyslat. Vyber je tazky. Aj ten CompuRover AW nebol horsi, bol len iny, preto je tak tazke vybrat nieco.

Návrat na "Digitálna Fotografia"