Strana 1 z 1

Ako opraviť naformátované fotky z HDD

Napísané: Pi 20. Mar, 2009, 21:40
od užívateľa Ciffo
Čauko všetci, potreboval by som poradiť s tým, že som naformátoval HDD a zabudol som pred tým zálohovať fotky. Potom som cez dáky program recovery vytiahol fotky von a na moje prekvapenie tam ukázalo že sú späť. Ale bohužiaľ potom prišlo sklamanie, lebo nie všetky fotky idú a hlavne kde mám svojho synátora skoro nič. Ono síce ukáže ikonku a aj veľkosť, ale keď si ju chcem pozrieť nejde ani cez viac prehliadačov, vypisuje že žiadna ukážka nie je k dispozícií alebo že kreslenie sa nepodarilo. Jednoducho nejdú. Takže by som potreboval poradiť či existuje dáky free program, ktorý by to vedel opraviť (aspoň niečo), je tam celý život malého a som pomaly z nervami v kýbli a moja žena sa so mnou ani nebaví. Ďakujem za akúkoľvek pomoc všetkým.

Re: Ako opraviť naformátované fotky z HDD

Napísané: Pi 20. Mar, 2009, 23:04
od užívateľa zachary
no to je blbé .. najlepšie programy na obnovu sú zrejme GetDataBack a R-Studio .. ak sa ti to nepodarí ani týmito, máš asi smolu .. btw. na ten formátovaný disk si asi už niečo zapisoval, že ? (keďže ti to nevie obnoviť korektne)

Re: Ako opraviť naformátované fotky z HDD

Napísané: Pi 20. Mar, 2009, 23:10
od užívateľa shiro
ak si tamnieco zapisoval na ten disk po formate, tak sa s datami rozluc.
to, ze ti fotky nejdu otvorit tomu len nasvedcuje, nakolko su tie subory prepisane inymi datami, a uz to neobnovis nicim.

ludi nauci zalohovat dolezite data len ich vlastna sprostost a lenivost...

Re: Ako opraviť naformátované fotky z HDD

Napísané: Št 26. Mar, 2009, 17:06
od užívateľa SurrendeR
tak tak, hlavicku sa ti podarilo obnovit , cize ti to dalo nazov jpg a aj velkost suboru, no telo suboru je ciastocne uz prepisane, preto ti ho uz nejde nicim otvorit...

keby sa ti aj podarilo dostat tu fotku do stavu citatelneho, tak cast tela ktora bola prepisana uz neobnovis nicim.

tebe by teoreticky pomohlo aspon to, aby sa to dalo do stavu citatelneho. No neviem ci aj to je vobec mozne.

prave som spravil test..

dobra fotka a cast tela som prepisal inou fotkou... vysledok necitatelne a neopravitelne (ziaden program nezisti co tam malo byt)