Mrtvy Oly Sp-500

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Mrtvy Oly Sp-500

Príspevok od používateľa Marek »

Nazdar ludia. Upgradoval som firmware na Olympuse SP-500 a na konci hodilo tabulku Opdojte kabel, vypnite fotak a stlacte Close. Tak som to tak urobil, no fotak sa vypol sam po par sekundach a uz nejde zapnut a ani po pripojeni USB kabla sa nechce nastartovat. Neviete ci sa s tym da cosi urobit? Alebo ho mam rovno poslat na reklamaciu, a dufat ze mi ju bez problemov uznaju, pripadne co povedat ked ho budem reklamovat. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Ako to vydim ja:

- reklamaciu ti nenuznaju, pripoja ho na citacku a zistia ze je tam zli firmvare, nauctuju si 2 hodiny (v skutocnosti 10 minut) (cena pri 2 hodinach prace bude okolo 2400Sk.

T. :roll:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Tiez to vidim tak ako Toman...predsa len je tam urobeny zasah z tvojej strany...

BTW: baterky si mal nabite? ...lebo pri takychto ukonoch je ich najlepsie mat plne nabite aby to neskapalo niekde pocas palenia...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Mno chlapi ste ma moc nepovzbudili. :cry:
Baterky boli nabite. A to ze firmware moze aktualizovat uzivatel jednoducho cez Olympus master predsa nie je proti zaruke a potupoval som 100% podla navodu, resp. podla toho co mi pisalo na monitore. Ja za to nemozem ze to po prepaleni nejde zapnut, ale mate pravdu, oni si mozu povedat cokolvek a mozu alebo nemusia uznat. Bolo by dobre keby sa vyjadril niekto, komu sa cosi podobne stalo alebo kto pozna tie praktiky v servise dost dobre.

A co im mam teda povedat ked to tam pojdem reklamovat?? Mam na rovinu povedat co sa stalo alebo len ze fotak proste nejde zapnut?

@Toman: Tu cenu myslis s tym ze to aj opravia alebo len diagnostikuju, vyuctuju a poslu ma kade lahsie?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- asi pred rokom a pol som riesil opravu olompusu, padol na zem, bol som s tym v autorizovanom servise v BA (pri starej Ikea). Ani sa nan poriadne nepozreli a povedali mi ze: by ROVNO museli vymenit celi objektiv, (cca 8500Sk + 3000 praca)
- tak som sa im nato vykaslal a doma som ho TOTALNE rozobral opravil (vyskocene koliesko a cuplik v ovladani clony a zoomu objektivu) toreras ide v pohode
- mam pocit ze samojsi servisaci vsetko riesia vymenou.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Pisal som do Olympusu a toto je odpoved od nich:
Je poskodena hlavna elektronika, to sa stava ak pri prehravani dojde k vypadku napajania, alebo predcasnemu odpojeniu. Je nutna vymena hlavnej elektroniky doba opravy je cca 2 tyzdne. Poslite to ako zaruku.
Takze by to malo byt v pohode, nasiel som na nete diskusie o tomto probleme, ze sa to uz stalo viacerim ludom a vyreklamovali im to. Dam vedet ako to dopadlo.

EDIT: Tak fotak mam doma. Sice po oprave nefungoval reproduktor tak siel hned spat do servisu ale teraz uz ide vsetko ako ma. Je o cosi rychlejsi ako predtym, co je vysledkom noveho firmwaru. Vsetko bolo bez problemov a v ramci zaruky zadara.

Návrat na "Digitálna Fotografia"