Kupa fotaku pre zacinajuceho

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
Steeve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ne 06. Okt, 2013, 00:15

Kupa fotaku pre zacinajuceho

Príspevok od používateľa Steeve »

Zdravim, chcel by som sa spytat aku masinu by ste mi odporucili na amaterske fotenie pre zacinajuceho fotografa..Na objasnenie situacie: prevazne by som chcel fotit portrety alebo cestovatelske fotky - rozne pripravene ale aj sponatnne momentky + fotky prirody/krajiny takze aj na landscape..Bolo by fajn keby to vedelo aj nieco natocit kedze sem tam rad robim aj videa, ale preferencne samozrejme na fotenie. Co sa tyka zakladneho typu fotaku, mam preferenciu dslr, ale ak by mi niekto odporucil nieco ine (mirrorless/kompakt) a vysvetlil preco, tak rad prijmem aj taku radu...Preferovana znacka v pripade dslr asi canon, budget tak do 1000 eur a v pripade dslr/mirroless telo ani objektiv nemusia byt nove, nemam problem kupovat aj z bazaru...

Za vsetky rady a typy vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Kupa fotaku pre zacinajuceho

Príspevok od používateľa CRO »

A mal si už predtým niečo? Ak nie,tak by som asi začal s kompaktom ,kĺudne aj za polovicu napr. napr Sony RX 100 MARK V, alebo niečo podobné. Tvojím požiadavkám to skvelo vyhovuje :-) .
Používateľov profilový obrázok
Steeve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ne 06. Okt, 2013, 00:15

Re: Kupa fotaku pre zacinajuceho

Príspevok od používateľa Steeve »

CRO napísal: Ut 29. Okt, 2019, 09:21 A mal si už predtým niečo? Ak nie,tak by som asi začal s kompaktom ,kĺudne aj za polovicu napr. napr Sony RX 100 MARK V, alebo niečo podobné. Tvojím požiadavkám to skvelo vyhovuje :-) .
Praveze mal som taky lacnejsi - sony dsc -rx100. Preto by som teraz chcel ist do zrkadlovky, rozmyslam zoskladat nejaku zostavu z bazaru ze Canon 80D + Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ...to by malo vyjst tak do 1000e

Návrat na "Digitálna Fotografia"