objektiv pre nikon d7100

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: objektiv pre nikon d7100

Príspevok od používateľa shajek »

50mm von je príliš dlhá... lenže neni "von" ako "von" nehovorim že je nepoužitelná, hovorim že jej využitie na DX je oveľa menšie než napr 35mm...
50 sa proste stala kúzelným číslom pre to lebo na kinofilme (dnes FX) ma proste dobré zorné pole, intuitívne pre ludské oko... sam na DX fotim s 35mm a doteraz som nemal problem vonku, pohybujem sa väčšinou v meste, na street foto stačí to ohnisko bohate, AF je pomalý ...
Požičaný 50mm som použil jedine na fotenie portretu.. ešte na tom istom mieste som skušil šport no nedalo sa, proste to bolo hluché tupé..
Dlho dlho som fotil primarne s Tamronom 70-300 Di VC USD a tiež mi vpohode stačil "vonku" lenže "vonku" znamenalo fotiť výhradne zábery čo sa dajú len s tele... proste tá perspektíva je úplne iná a aj fotené zábery si človek musí predom premysleť.. proste je rozdiel fotiť vonku s tele sklom a so základnym ohniskom..
Zoberem von 50tku (na DX tele) a na ulici odfotim tak hovno, buď portret alebo postavičku 20m odomňa čo ledva človek rozozná o koho ide, proste je to skreslenie obrazu a vzdialenosti a neni to take multifunkčne a prijatelne ako 35mm.. Jasne že fotiť zas nejakú akciu kde je človek proste o kus ďalej od diania tak tam sú mm navyše len plus ale to je proste minimum..

A nemôžeš povedať že 38, 50 a 85mm sú špičkové sklá... keď sú to dve rôzne kategorie
35 a 50 sú low-entry level sklá za pár šupov kdež to 85ťka je trochu iná káva a hlavne FX sklo s inou kvalitou obrazu, a tiež to neni top..
A 85mm už vôbec si neviem predstaviť využitie v praxi... minimalne pre mňa osobne, viem si predstaviť stým fotiť portréty, a možno vo výnimočných prípadoch street foto alebo krajinku ale viac fakt ťažko... Do atelieru som sa ešte nedostal ale tam si to tiež viem predstaviť.. Proste je to už sklo s priamym účelom a neni tak všeobecne využitelné ako 35mm, ale nebudem tvrdiť že je zlé, sám plánujem do vlastnej FX zostavy prihodiť 85mm 1.4G N. Ale stále budem silným zastancom 35mm na DX formáte :D, aj keď je to lacné a kvalitovo nie najlepšie, so svojou sexy vinetáciou a nie zrovna skromnou chromatickou aberáciou... Tak to mám rád..
No chcel by som si vyskúšať Sigmu 18-35 1.8 ART, keď hovoríš o testoch... s veľkým nadhladom prekonala Canon 35mm f/2, Canon 24-70 2.8L a aj Canon 35mm 1.4L..

Ale proste pozeram na svet foto techniky ako celok takže od seťákov za 60€ po stredoformátové telá za 30 - 40 tisíc...
Verím tomu že sú to dobré sklá no niesu najlepšie, proste tá malá cena tam je cítiť ten záber pri 100% výreze nieje dokonaly.. a so sklom za ledva 200€ alebo 400€ ani nebude.. To si treba uvedomiť a zas tu nepreháňať.. "Špičkové" sklíčka stoja iné sumy a produkujú inú kvalitu.

Ale suhlasim s názorom že človek si má kúpiť to čo mu vyhovuje... a hlavne to čo dokáže využiť.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: objektiv pre nikon d7100

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to veru hej. Tej Artovej Sigmy sa ani trosku neboj, skor si treba drzat ponozky - o tom skle sa hovori ze "knocks your socks off" a fakt je to pravda.



>> Zoberem von 50tku (na DX tele) a na ulici odfotim tak hovno, buď portret alebo postavičku 20m odomňa čo ledva človek rozozná o koho ide

inak ked spominas tu 50tku, tak na 20 metrov mas naozaj problem rozpoznat ze kto tam je :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Digitálna Fotografia"