Stara zrkadlovka vs mobil

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Užívateľov profilový obrázok
Pini
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 17. Aug, 2011, 20:37

Stara zrkadlovka vs mobil

Príspevok od užívateľa Pini » Št 01. Nov, 2018, 22:28

Chcel by som zacat troska fotit ( som uplny amater ). Mam k dispozicii stare uz nepouzivane fotaky od brata - Canon 350d funkcny a canon 450d ( pokazena uzavierka ).
Otazka je ci dnesne telefony - dajme tomu do 300€ ( viac do telefonu asi nechcem vrazat ) maju porovnatelne fotky alebo su horsie. Ci sa mi oplati kupit rovno novy phone alebo pouzivat/opravit jeden z tychto fotakov. :)
Spoiler: ukázať
MB:Asus p8z77-v lx2 ,CPU: Intel i5 3570K+NHD14 VGA:RX 470, RAM:Corsair 8GB 1600MHz, ZDROJ: Seasonic G-550 CASE: Lancool K58 HDD : Seagate Barracuda 1TB, SSD:OCZ Agility 3 Series 120GB Mys: A4Tech bloody V7, steelseries mini+ Klavesnica: Logitech G11 Monitor: LG 22"

adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00

Re: Stara zrkadlovka vs mobil

Príspevok od užívateľa adam102 » Pi 02. Nov, 2018, 01:37

Obe zrkadlovky budu fotit neporovnatelne lepsie ako smartfony, hlavne tie do 300 EUR. Idealne by bolo mat k nim aj svetle a ostre objektivy, nie setove. A ked to bude urcene na ucenie sa, tak nie je o com.
Da sa vyblbnut aj s mobilom, hlavne ak maju nastavitelne ISO a uzavierku, ale neviem si s tym predstavit nejake serioznejsie fotenie. Ani kvalitne. Moj cisto osobny pocit je, ze fotky z mobilu (z dovolenky, vyletu) nemaju az taku hodnotu ako z normalneho fotaku.

PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa PROMETHEUS » Pi 02. Nov, 2018, 01:48

ja by som si radsej kupil mobil s lepsim fotakom nez riesil nejaku staru zrkadlovku. je to velke a tazke a zavadzia to a kvalita tych fotiek aj tak nebude nic extra a mobilom vela krat spravis lepsiu fotku lebo kym vytiahnes zrkadlovku z batoha a nastavis vsetky somariny tak moment co si chcel odfotit je uz davno prec a mobil mas po ruke stale. a hlavne vela zacinajucich fotografov si mysli ze si kupia zrkadlovku a zrazu budu robit super fotky ale realita je taka ze na foteni je dolezitejsia kompozicia svetlo atd. a nie cim to fotis. Ale ak ozaj chces zrkadlovku tak ja som mal 450d a nebol to až tak zlý foťák ale setovy objektív je o ničom ale mal som k tomu aj 50mm 1.8 či je asi najlacnejší objektív čo môžeš kúpiť a to robilo pekné fotky. A inak ani jeden z tých foťákov nevie robiť video čo mi tiež dosť chýbalo.
MB: ASUS Z170-P CPU: i5-6600K @ 4400MHz RAM: G Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz GPU: Sapphire RX Vega 56 + AOC Q3279VWF SSD: 840 EVO 250GB + SanDisk Ultra II 960GB CASE: Cooler Master Cosmos II PSU: OCZ Gold 750W Klavesnica, mys: Razer BlackWidow Ultimate + Mamba Chroma Wireless

Pini
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 17. Aug, 2011, 20:37

Príspevok od užívateľa Pini » So 03. Nov, 2018, 12:12

Ide aj o to, ze za telefon by som musel vysolit kopec penazi narozdiel od tych fotakov, kt. mam v podstate zadarmo :) . Staci dokupit nejaky objektiv lacnejsi a som vybaveny. Nemoznost tocit videa mi az tak nevadi.
Spoiler: ukázať
MB:Asus p8z77-v lx2 ,CPU: Intel i5 3570K+NHD14 VGA:RX 470, RAM:Corsair 8GB 1600MHz, ZDROJ: Seasonic G-550 CASE: Lancool K58 HDD : Seagate Barracuda 1TB, SSD:OCZ Agility 3 Series 120GB Mys: A4Tech bloody V7, steelseries mini+ Klavesnica: Logitech G11 Monitor: LG 22"

Napísať odpoveď

Návrat na "Digitálna Fotografia"