Kingdom Come: Deliverance

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

u babky korenarky na zapad od Uzic nepouzivajte alchymisticky stol bo sa preletite do kozmu
https://1drv.ms/u/s!AvV6xW22pYeCg_RgqBfGwLmEvKtirA

stlacenim Esc potom zacnete padat a pri dopade zomriete ..nastastie som mal zapnuty perk posledna sanca a pri smrti ma to ozivilo dole na trave
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa GABO »

No ono keby len tam, pri hromadnom útoku na tábor Lapkov a tých Kumánov - tam je bežné, že vojaci lietajú Ala Matrix a celá AI je táká, že autorom by som na...l do rúk za takúto sfušovanú prácu...to tam aj niekto testoval ? :) ak už sa máme hrať na realitu tak ostatné aspekty okolo musia fungovať povedzme na 95 percent, ako si inak vysvetliť že lučistníka s priemernou zbrojou trafím 2x šípom do strednej časti, do nohy utečie schytá ešte raz a žije ďalej. Lebo bojuješ 30minút a stroskotá to na nedorobkoch autorov...tj. tu na defacto nemožnosti zabiť priemerných lučištníkov.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

(PC verzia) V živote som nehral hru, ktorá by ma takto bavila, nehovoriac o posledných rokoch, za ktoré ma oslovil asi len Banished. Fakt som nadšený. Tá hra by bola na 10 bodov, ALE... nie je, lebo technická stránka veci... Nie je to až také, ako sa dá dočítať na nete, zvlášť v diskusiách na Sectore, ale hlavne druhá polovica hry problémami naozaj trpí. Nemá ich význam opakovať, tak napíšem aspoň tie, ktoré sa prihodili asi len mne (možné spojlery):

- k balansu hry - ak sa len trochu snažíte, tak máte prachov, že neviete, čo s nimi. Mám 42k grošov (dostal som sa po obliehanie Talmberku), a to som si v Ratajích kúpil najlepšiu výbavu, aká len šla. Potom som ešte kdesi (podľa mapy pokladu alebo podobne) našiel nejakú hybermega zbroj, no a teraz je to tak, že prídete do kumánskeho tábora rovno stredom, všetkým ich tam vyklepete s prstom v nose, a ani vám neuberú zdravie. Proste terminátor. Kazí to hru.

- na sever od Ledečka je bylinkárka, ktorá mi zadala quest s Drahomírou, ktorú navštevuje duch, a nemôže preto spávať. Nebudem to celé rozpisovať, ale záver toho questu je taký, že máte ísť do kameňolomu dohodnúť stavbu kríža. Lenže kameňolom je v Talmberku, a keďže ja som ten quest plnil počas jeho obliehania, celé okolie hradu vrátane kameňolomu bolo vyľudnené, a teda som vlastne nemal za kým ísť. :D Jasne, to nie je bug, ale problém je, že s tým hra nepočítala, a preto mi značku questu na mape hodila na samý pravý dolný roh mapy, a to už do časti, ktorá je nedostupná. :D

- jeden mlynár mi zadá quest, že potrebuje, aby som pre neho ukradol koňa z kobylinca v obci Mrchojedy. Koňa som teda ukradol, vrátil som sa s ním naspäť k mlynárovi, a napísalo mi, že quest je splnený. Tak som sadol na svojho koňa (kúpeného) že idem preč, a v tom mi hra zadala ten istý quest znova. Tak som ukradol ďalšieho koňa z rovnakého kobylinca, ale keď som ho priviedol k mlynárovi, quest mi už neoznačilo ako splnený.

- iný mlynár zajal Kumána, ktorý mal zakopaný poklad. Po nejakom čase a skúšaní rôznych riešení som Kumána prinútil, aby ma doviedol na miesto s pokladom. Na danom mieste zastal a ukázal mi, kde je poklad schovaný, tak som si ho vzal a šiel preč, ale Kumán tam zostal stáť a nenasledoval ma. Tak som šiel preč sám, a jeho som tam nechal, ale keď som prešiel určitú vzdialenosť, napísalo mi, že quest som nesplnil.

- pre vagabunda v Ratajích som ukradol pečatidlo. Keď som mu ho prišiel do Ratají odovzdať, zistil som, že vagabund je na pranieri, a tým pádom mu ho doručiť nemôžem, a teda nemôžem quest splniť. :D Problém je, že na tom pranieri je už pár týždňov herného času. :D Ale možno je to nejaký vtípek Warhorsu.

- keď sa snažíte vstúpiť do kláštora, tak sa máte najskôr skontaktovať s takým týpkom, ktorý sa tam chystá vstúpiť tiež. Toho ale neustále stráži borec, ktorému pod vplyvom rôznych okolností musíte ukradnúť mešec s prachmi pre toho mladého chalana, a dať mu ho, aby mohol zdrhnúť a vyhol sa tak kláštoru. Keď som ten mešec ukradol, šiel som ho odovzdať tomu týpkovi, no nešlo to, hra mi už neponúkla možnosť začať s ním rozhovor.

- keď vyšetrujete vraždu Luboša v Úžicích, tak vám ako B-čkový nepovinný úkol vyznačí na mape celé Úžice, kde máte hľadať dôkazy a zistiť o Lubošovi čo najviac. Možno som to posral ja, ale myslím, že túto časť úlohy nejde splniť, pretože vyzbieral som všetky dôkazy v jeho chalupe, obišiel celú dedinu a popýtal sa všetkých obyvateľov, no stále mi B-čko neoznačilo ako splnené. Tak som sa na to vysral a šiel za farárom, ktorého mi už poradil prvý človek, na ktorého som v dedine narazil, ale ak by to bolo z B-čka všetko, čakal by som, že mi ho označí ako splnené.

- hrám na 1080p, GTX 980 Ti SC+, i7-6700K, 16 GB RAM, na ultra presete, a hra ide väčšinu času 40 - 70 fps. V Ratajích, a možno občasne aj inde, padá aj na 25. Proste shit optimalizácia. A ešte k tomu to každých povedzme 10 minút na 5 sekúnd zamrzne, a potom sa to znova rozbehne.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa kllr007 »

Mám rovnakú grafiku a opakujem daj si nastavenie - preset ultra, následne v advanced daj všetko na very high, tiene na stredné. Ostane ti teda LOD z ultra a hra ti pôjde VSADE 60FPS STABILNE.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

Dík za tip! Len či to nebude vyzerať hnusne. :D Ale určite to vyskúšam.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Fullesh »

Neviem, ale ako vavra spomenul, ultra preset je tam skor ako trolling nastavenie pre ludi pre ktorych slovo Very High nie je dostatocne pompezne slovo pre ich hardware na ktorom to chcu rozbehat. Preto aj ta neoptimalizacia. :D

Ale udivuje ma, ze aj napriek tolkym bugom to ludia hraju a beru velmi pozitivne, kdezto nejaka ina AAA hra v takomto stave by mala metacritics 5% hned. Pripomina mi to styl hrania GTA 5, kaslat na misie, preskumavanie sveta je dostatocne zabavne.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

To je jednoduché, tá hra sa mi tak páči, zasadením, spracovaním i náplňou questov, že tie technické problémy ma od nej skrátka neodradili a ani nezhoršili celkový dojem. Alebo vlastne zhoršili, ale len veľmi mierne. Asi je to podobné, ako Vávrove dôvody, prečo neznáša Skyrim - napriek všetkému, čo tam uviedol, sa vyjadril, že by dal Skyrimu 7/10, a má v ňom odohraných tuším 100 hodín.

Ale to stým GTAčkom som si tiež vravel. :D
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

co tak pouzit Spoiler tag ? ;) ani teraz nemozem docitat co si pisal,skoncil som pri babke korenarke,co je quest co prave robim..skoda ze uz viem ako skonci kvoli tebe
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

Na spojlery som upozornil ešte v úvode postu, ale asi som naozaj mohol použiť aj ten tag, sorry.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa kllr007 »

cobr4in napísal: Ut 27. Feb, 2018, 23:49 Dík za tip! Len či to nebude vyzerať hnusne. :D Ale určite to vyskúšam.
Nemusíš sa vôbec báť, ja som si rozdiel teda nevšimol. Zapol som si ešte aj tu volumetric fog, subjektívne to vyzerá s ňou nadherne.
No a stabilných 60 všade mi hneď udrelo do očí a hra sa to 100x lepšie.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

To by ma BTW zaujímalo, prečo tú volumetric fog vypli. :D Videl som screeny a vyzerá to skvele. A podľa obrázkov sa javí, že v bete ešte bola.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa kllr007 »

obrázky su slabe, v pohybe to vyzera niekoľko násobne lepšie. Skusal som rozne lokacie v roznom čase a jednoducho so zapnutou ta hra vyzera o uroven lepšie.

https://imgur.com/ccssusR
Pri rychlom otoceni sa "nacita" jej otocenie? :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

cobr4in napísal: St 28. Feb, 2018, 19:37 To by ma BTW zaujímalo, prečo tú volumetric fog vypli. :D Videl som screeny a vyzerá to skvele. A podľa obrázkov sa javí, že v bete ešte bola.
lebo to vypada blbo..akoby si mal vsade hmlu..
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa cobr4in »

Ja som videl len týchto pár obrázkov, na ktorých to vyzerá fakt luxusne a omnoho viac realisticky https://www.nexusmods.com/kingdomcomede ... ce/mods/19

Inak nestáva sa vám, že vám hru... Neviem to opísať inak, ale povedzme "zaostrí"? :D Akoby som si na monitore nastavil maximálnu ostrosť. Stáva sa to tak 2 - 3-krát za hodinu.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Jop,to je účinok alkoholu. SAVOVICA je alkohol

Návrat na "Hry a problémy s nimi"