Kingdom Come: Deliverance

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Erazer »

Per: Tiež mám epic verziu a iba som vytvoril priečinok mods v kcd adresári a v tom mods normálne každý mod vo svojom priečinku a hneď funguje všetko.

wingo: jop včera 4 peasanti a ma utĺkli jak žito :D Fakt to nieje ľahké aj keď sú to lamy, akonáhle ťa obkľúčia tak je po srande. Tá stamina nič nedaruje. Istota je sedieť na koni, kitovať a riešiť ich lukom. O kúsok ďalej zasa štyria Cumans a to už bol masaker :D Inak z lootu takejto úspešne povraždenej partičky sa dajú celkom dobré groše získať.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Uz viem preco som tuto hru 2x nedohral. ZAs som vo faze,ked sa vsetko neuveritelne vlecie. Blbsie je ze som stopol v hravnom queste,pretoze nemozem ukradnut brokat,pretoze nemam lockpiking na neviem akej urovni.
Najtazsie zamky tipujem otvorim az ked budem mat pacenie zamkov na max..mam 11,cize musim otvorit 100 zamkov aby som sa vypracoval..ale kde ich mam hladat ? jblo tam vavrovi z toho entuziazmu ci co ?
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Erazer »

Tiež mám 11 ale cez deň sa dá pekne chodiť od domu k domu a trénovať. Inak aj za mlynom u Pesheka je taká "infinity" skrinka ktorá keď sa zavrie tak sa zamkne a môžeš ísť znova. Ale asi bola infinity iba do nejakej verzie hry. Mne po asi 20 pokusoch už ostala odomknutá.

Edit: ale hej no na to že to je early quest tek tan lvl 15 je dosť v nedohľadne :rolleyes:
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

napadlo ma ziskat lockpick knihy..citanim jednej mi totiz dvoihne vlastnost o 2.cize stacia dve a som za vodou..akurat kde ich zohnat,ta hra je mega rozlahla a googlit velmi nechcem
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Erazer »

Teraz som skúšal a dá sa to spraviť keď vypiješ padfoot potion ktorý ti pridá +5 lockpick na 10 minút. Dá sa kúpiť u herbalistov. (Chatrč v lese severozápadne od Samopesh)
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

uz am 14 a pol :) uz to nejak zvladam,beham po domoch a skusam odomykat,dost pokut sice ale co uz..v noci som sa vyzliekol do treniek a skusal aj tak potichu,aj tak ma videli ,prisiel straz a zabil ma :D
edit:nakoiec som zistil,ze mi nebolo treba lockpicking vobec :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Prejdene. :)
Celkom fajn hra,zaciatok je paradny,ku koncu to uz stratilo caro. Nejak ta vsetka snaha co ste dali do boostu vlastnosti vysumela.tj na konci som bol nabuchany,ale bolo mi to na nic.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja ku KCD pristupujem ako k napr W3 - nechcem ju prejsť, chcem sa v tej hre stratiť, túlať sa atď.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ide to aj po skonceni hlavneho questu .
Ale tiez som si ju nechal zatial na disku ,je tam este kopa vedlajsich questov,alebo sa da len tak behat po lese a relaxovat :)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to je suverenne prva hra, kde mam v budovach nizsie FPS ako vonku :D Ten krasny britsky prizvuk je tiez fajn :D Troska mi tam nesedi. Ale zatial to vyzera velmi prijemne...
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa amplifier »

No dostavam su ku tejto zalezitosti, ale ani za boha pri tom vydrzat..Ja neviem ci uz som tak na hovno gejmer, ale aby som hru "prehral" v tutoriale? Zabasli ma a tam som zdochol ked dosiel Zigmund. Ok znova, teraz som chvilu hral, parada zacina bavit a vratil som sa do Skalic pochovat rodicov, po ceste easy samostatne stojaci okradaci mrtvol, blizim sa k mestu, odbocim jak keby ku mlynu a naraz odtial vybehnu typci 3ks v plnej platovej zbroji a na dve rany som dole....Shit. To som ja retardovany alebo sa to hra tak tazkopadne? Hrate na klavesnici ci na gamepade?
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa Memnon »

Klávesnica
a aspoň jedna dobrá vec na tej corone, že inak by mi tento žrút času a herný skvost isto ušiel
zlatý český ručičky vole
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skúšali ste rôzne optimalizácie grafiky ako napríklad tu

vrátane tých módov s optimalizáciami? Aké boli vaše prípadné skúsenosti? Keď si dám Very High Preset a akurát vymaxujem LOD a textúry, tak si udržím fps, kde chcem (ale som len na začiatku, inde môžem mať problém), ale čudujem sa, či to viem aj lepšie optimalizovať (napríklad LOD by som mal radšej, spomínal tam aj problémy s texture streamingom).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak nakoniec som skúšal všeličo, potom som začal skúšať ENB (Rudy ENB) a nejako som skončil nakoniec s 42fps vonku, tak reku takto to nejde a jedeme ešte raz. To ENB som musel "zahodiť", to by sa proste nedalo, žiada si to extra fičúry s jedného náročnejšieho nastavenia a vo výsledku by mi to vzalo viac ako 10fps, ale
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
hlavne to parádne zvládol, čo sa týka AO, interiéry sú v základe veľmi svetlé a krásne ich stmavil.

Dnes som si odskúšal (skoro) každú úroveň každého nastavenia a meral rozdiel vo výkone, síce šanca maličká ale ak by niekto hľadal informácie takéhoto typu, tak nech sa páči
Spoiler: ukázať
Testovaný bol interiér v kuchynke hlavnej postavy, exteriér pri kováčovni pozerajúc do diaľky na dedinu

------------------------------------

Exteriér
- najväčší killer Shader (v tejto scéne som pri porovnávaní screenshotov nevidel ŽIADEN rozdiel), Object Quality a Shadows papalo menej
- ako základ som vymaxoval LOD, lebo táto hra má najväčšie nedostatky práve tam (ako textúry, tak objekty, toto budem ešte tuniť za hranice nastavení v hre)
- Object Quality odporúčam VHigh až Ultra, lebo pri High som si už všimol horšiu LOD (pozorované na ľuďoch v diaľke, VHigh/Ultra vyzeralo, že sa to správalo rovnako ale High bol už značne horší)

FPS testovanie:

Základ:
- 3840x2160
- Vsync OFF
- Textúry ULTRA, HD Textúry ON
- LOD vymaxované
- AA OFF
- MotBlur OFF
- Ostatné nastavenia Medium
- 90 fps (pri testovaní SHADER), 84 fps (pri testovaní ostatného)

Object:
Ultra - 79
VHigh - 80
High - 81

Effect:
Ultra - žiaden rozdiel

Lighting:
Ultra - žiaden rozdiel

Particle:
Ultra - žiaden rozdiel

Physics:
Ultra - žiaden rozdiel

Post Processing:
Ultra - žiaden rozdiel

Shader (pri tomto bol fps základ 90 fps):
Ultra - 67
VHigh - 76
High - 87

Shadows:
Ultra - 80
VHigh - 80
High - 81

Water:
Ultra - žiaden rozdiel

Volumetrics:
Ultra - žiaden rozdiel

Vegetation:
Ultra - žiaden rozdiel


------------------------------------

Interiér
- najväčší killer sú tiene, v okamihu, keď sa lighting navýši na very high (nutné, aby hra používala poriadny AO), tak aj prechod z medium na high papá 10fps, každé vyššie nastavenie pre tiene berie cca 1 extra fps
- lighting, ako som spomínal je v interiéry king, do high tam je asi len nejaké jednoduché AO, od very high vyššia kvalita - popísal by som to ako rozdiel medzi SSAO a HBAO, veľký rozdiel - medzi vhigh a uhigh je len malý rozdiel ale ak má niekto tie 2 fps navyše (v interiéry), tak pokojne ich môže prihodiť
- effect, particle, physics, post processing, water, volumetrics a vegetation nemá žiaden vplyv na fps

FPS testovanie:

Základ:
- 3840x2160
- Vsync OFF
- Textúry ULTRA, HD Textúry ON
- LOD vymaxované
- AA OFF
- MotBlur OFF
- Ostatné nastavenia Medium
- 71 fps

Object:
Ultra - 69

Effect:
Ultra - žiaden rozdiel

Lighting:
Ultra - 60
VHigh - 62
High - 66

Particle:
Ultra - žiaden rozdiel

Physics:
Ultra - žiaden rozdiel

Post Processing:
Ultra - žiaden rozdiel

Shader:
Ultra - 52
VHigh - 58
High - 67

Shadows (Lighting MEDIUM)
Ultra - 63
VHigh - 64
High - 65

Shadows (Lighting VERY HIGH)
Ultra - 50
VHigh - 50
High - 51
Medium - 62

Water:
Ultra - žiaden rozdiel

Volumetrics:
Ultra - žiaden rozdiel

Vegetation:
Ultra - žiaden rozdiel
Teraz sa mi v tých dvoch oblastiach darí mať takých 68fps (exteriérová scéna) a 54fps (interiérová), vrátane tuningu pre LOD. Inak ale LOD a tie rôzne fixy na bugy stremovania textúr je riadny bordel, tých configov je naozaj milión a čítam komenty na Naxusmods a jeden ďakuje, druhý pitchuje a tak to ide ďalej.

Ale ako vynikajúci zdroj čisto pre tuning LOD sa mi osvedčil
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1304694967
tunil som si to priamo skúšaním v konzole, nakoniec som skončil s týmto
Spoiler: ukázať
e_ViewDistRatio=400
e_ViewDistRatioVegetation=200
e_LodFaceAreaTargetSize=0.0005
e_UberlodDistanceRatio=4.0
e_MergedMeshesViewDistRatio=200
e_vegetationUseTerrainColorDistance=400
pridám aj screenshot pred/po
https://drive.google.com/drive/folders/ ... Rq_V0qoCxz
(prvý je po, druhý pred, 4fps rozdiel (stojí to zato))

Ale pokiaľ ide o problémy s texture streamingom, tak s tým mám problémy, neviem nájsť žiaden jeden definitívny guide aj s dôkazmi, nie je to hrozné (AF funguje) ale narážam napríklad na niečo takéto
https://drive.google.com/file/d/1ICwzL_ ... g-hY2/view
nemáte niekto nejaké tipy?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Kingdom Come: Deliverance

Príspevok od používateľa kllr007 »

Tak to tu trosku ozivim. Kukam steam knihovu a ze by som si to aj zahral, novsia zostava pojde to lepsie, mam chut na RPG atd.
Zapnem, kukam neviem kde som v pribehu (22h odohranych) tak som to rozohral nanovo.
A teda paradicka zasa, momentalne 12h v tom utopenych, zacal som riesit veci ktore som pri prvom neriesil, trenujem sa, atd. Za mna teda klobuk dolu.
Ten performance by mohol byt lepsi ale fici to na WQHD 80-100FPS v mestach na 70.,.

qloleq - ten tvoj bench test je fajn, ale s lighting nesuhlasim. Skus v noci s faklou v ruke testnut medium vs high/vhigh... tam idu FPS razantne dolu aspon u mna.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Hry a problémy s nimi"