Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ

Recenziám akých hier sa máme najviac venovať?

Hlasovanie ukončené Št 12. Dec, 2013, 00:47

AA/AAA herné tituly (napr. Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, Assassin's Creed IV a iné)
27
36%
Menej známe/Indie hry (napr. Contrast, Prison Architect, Europa Universalis 4 a iné)
30
39%
Free to play hry (napr. Path of Exile, World of Tanks, World of Warplanes a iné)
16
21%
Iné - uveďte kategóriu a hru v príspevku
3
4%
 
Celkom hlasov: 76

Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa wingo »

Ono recenzie hier sú vec kvôli ktorej sa pre mňa PCT ešte oplatí prečítať - a to práve vecami, ktoré v bežnej hernej recenzii človek nenájde - rozobratie framerate, závislosti od CPU, grafiky, vplyv nastavenia na fps a vzhľad hry... ale samotná recenzia herných kvalít je zvyčajne dosť biedna, nehovoriac o článkoch TOP najnákladnejších a najpredávanejších hier, tie boli otrasné.

Preto aj navrhujem aby ste priniesli niečo, čo človek nenájde v bežných herných recenziách, keďže napriek biede recenzie v hernej oblasti sú tam iné veci kvôli ktorým sa ich oplatí prečítať. Nehovorím že recenzie na pc.sk by boli rovnako biedne ako na pct, ale tak prečo priniesť niečo čoho sú všade mraky keď môžte priniesť niečo, kvôli čomu sa oplatí prísť práve sem a nie niečo v čom vám bude konkurovať 10 iných herných stránok ktoré sa navyše na danú vec špecializujú ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa crux2005 »

mino_85 napísal:Nesúhlasím. IT webu prinášajú čítanosť recenzie HW v deň vydania /hlavne VGA a CPU, to je fetiš pre 90% čitateľov, čo si budeme nahovárať/.
Recenzie hocičoho v deň vydania prinesú predovšetkým veľmi vysokú čítanosť v daný deň (lokálne maximum) a možno počas toho týždňa. Je to ako šumienka, efekt postupne vyprchá a my potrebujeme zvýšiť najmä čítanosť počas dlhšieho obdobia - pravidelnými zaujímavými novinkami, recenziami atď, ktoré vytvoria "veľkú" čitateľskú základňu.
btw: mali sme 2 recenzie HW v deň vydania, ale tie nám v dlhodobom horizonte veľmi nepomohli.
mino_85 napísal:Poviem otvorene jak to je... ak vyjde recka novej grafiky 2 týždne či mesiac po tom, čo už ju zrecenzovali inde, tak o to nikto nezakopne. Web, ktorý toto nedokáže vypustiť v deň vydania má dnes veľký problém, aj keď povedzme vie ponúknuť kvalitné recenzie iného aktuálneho HW, ktoré zas chýbajú inde - napr. u vás skrinky.
Toto je podľa mňa hlavný dôvod prečo má pc.zoznam.sk nízku čítanosť. Ja viem, že to je "nefér" a bijete sa v každom ohľade s omnoho silnejšou konkurenciou hlavne z CZ, ale tak to dnes proste funguje a recenzie hier to podľa mňa z biedy nevytrhnú.

Viem, že je to všetko spojené a s vyššou čítanosťou by ste mali lepšie argumenty v rukách pri "vyjednávaní" o HW, boli by aj vyššie príjmy z reklám a to by pomohlo aj aktuálnejším reckám atď... len jak vravím, nemyslím si, že toto je cesta jak to dosiahnuť. Vidieť to aj u susedov na PCT, tiež to tam ide s recenzovaním HW pomaly dole vodou /aj keď tipujem, že z celkom iných dôvodov/ a taktovku už myslím naplno prebrali v EHW. A recenzie hier na PCT - hlavne v takej kvalite akou sa prezentujú - skôr webu ešte viac škodia.

Ale skúsiť môžte, je to iba môj názor a ja budem len držať palce aby to vyšlo /aj keď sa to asi nezdá/. :laugh:
Všetko čo píšeš nám je jasné. Cesta k zvýšeniu čítanosti ale nevedie recenziami hardvéru v deň vydania. Už som dlhšie v tejto scéne a viem ti povedať, že pre väčšinu PR manažérov (ktorí sú okrem iného väčšinou z CZ) je Slovensko a PC.sk nezaujímavé/menej zaujímave, aby nám dávali hardvér dopredu pred koncom NDA a my sme mali potom recenziu v deň vydania. Ide to až tak ďaleko, že sa dá sledovať trend - načo vôbec dávať niečo slovenskej HW stránke, keď si Slováci môžu prečítať (či lepšiu alebo horšiu nie je podstatné) recenziu toho istého hardvéru na CZ stránke (to platí predovšetkým pre "lukratívnejší hardvér"). O CZ hardvérových stránkach nechcem začať písať, aj keď poznám pár veľmi dobre a viem v akej situácii sú.
s pozdravom, crux.
babayagafans666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 286
Dátum registrácie: Št 23. Máj, 2013, 20:36
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa babayagafans666 »

čo tak pridať aj nejaké recenzie tabletov,nuc,AIO pc,multimediálnych centier a podobných hw hračičiek
Spoiler: ukázať
Gigabyte ga-z87x-ud5h;i7 4770K,Scythe MugenMax;Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6G;Corsair 4x4GB 1600MHz CL9 Vengeance;Crucial MX100,EVGA SuperNOVA 650 GT;AOC 27" LED e2795Vh;
Asus Maximus IV Extreme,Intel i5 2500K 4,8GHz(1,382v),Scythe Mugen 5,SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 SE METAL BLUE,Corsair 4x4GB 1600MHz CL9 Vengeance,Crucial MX100,Seasonic M12II-620,iiyama ProLite E2773HS
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa Toman »

Indie a free to play hry....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa mino_85 »

crux2005 napísal:Recenzie hocičoho v deň vydania prinesú predovšetkým veľmi vysokú čítanosť v daný deň (lokálne maximum) a možno počas toho týždňa.
Asi pravda, ale ja som to skôr myslel inom v kontexte, že web, ktorý dlhodobo prináša čerstvé recenzie očakávaného HW ľudia automaticky pravidelne sledujú. Súdim na základe seba, viem ktoré weby pravidelne nakliknem a prečo. A toto je pre mňa hlavný dôvod prečo si takú stránku checknúť viac-menej každý deň bez toho, aby som musel niekde pátrať či niečo zaujímavé aktuálne vychádza alebo nie, lebo viem, že všetko dôležité tam bude, keď príde čas. Ale možno som v menšine, neviem.

Každopádne si nemyslím, že recenzie hier budú mať väčší efekt než si ty pripísal týmto hardwareovým, ale môžme to kľudne rozobrať o rok alebo tak. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa wingo »

Tak podľa mňa rieši čo vie zabezpečiť a podľa jeho komentov to vyzerá tak že recenzie HW noviniek (najmä GPU) by dlhodobo pravidelne a v deň uvedenia bol veľký problém až nemožné zabezpečiť...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa Monster1 »

mino_85 napísal:
crux2005 napísal:Recenzie hocičoho v deň vydania prinesú predovšetkým veľmi vysokú čítanosť v daný deň (lokálne maximum) a možno počas toho týždňa.
Asi pravda, ale ja som to skôr myslel inom v kontexte, že web, ktorý dlhodobo prináša čerstvé recenzie očakávaného HW ľudia automaticky pravidelne sledujú. Súdim na základe seba, viem ktoré weby pravidelne nakliknem a prečo. A toto je pre mňa hlavný dôvod prečo si takú stránku checknúť viac-menej každý deň bez toho, aby som musel niekde pátrať či niečo zaujímavé aktuálne vychádza alebo nie, lebo viem, že všetko dôležité tam bude, keď príde čas. Ale možno som v menšine, neviem.

Každopádne si nemyslím, že recenzie hier budú mať väčší efekt než si ty pripísal týmto hardwareovým, ale môžme to kľudne rozobrať o rok alebo tak. :)
Presne tak, tiez pravidelne navstevujem ceske stranky lebo vsetky novinky tam ihned najdem toto na pc.sk chyba, takze to nieje len o citanosti v dany den ale aj o pravidelnom navstevovani vdaka novym veciam.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa crux2005 »

Na PC.sk zverejňujeme pravidelne aktuálne novinky. Oproti minulosti sa aj výrazne zvýšil ich počet.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa valistar »

urcite indie/f2p, resp. nie velmi zname hry + urcite aj nejake retro hry by neboli zle. forma by podla mna mala byt text/video pol na pol ked chceme byt iny :) -> teda nejaky let's play.

mne co chyba, su recenzie co-op/multiplayer/party hier (hlavne pc, ale preco nie aj konzoly)... to si viem aj realne predstavit, hlavne ten let's play so 2-4 ludmi je ovela zaujimavejsi pre divaka... a to ci uz sedia 4 v jednom gauci alebo cez net s webkami a mikrofonmi. kuk napr. toto http://www.youtube.com/user/Node/videos. do takeho niecoho sa daju zapojit aj useri z fora, staci recenzent + par ochotnych ludi s webkami ;)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa crux2005 »

Prvá recenzovaná hra je, ako rozhodlo hlasovanie, z oblasti "indie/menej známe hry". Prison Architect - toto je moja väznica! @ PC.sk
s pozdravom, crux.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa SpQx »

Chystáte recenziu GTA V na PC?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa crux2005 »

Na to neviem s určitosťou odpovedať.
s pozdravom, crux.
jesus1992
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa jesus1992 »

Pre mňa je PC.sk stranka kde sa dozvedam nove informacie o IT kde hladam rozne recenzie na hardware pripadne si prečítam niečo z vedy... sem proste osobne si myslim nepatria hry...
a aj neskora recenzia je recenzia ja ich napriklad citam iba tu lebo je to jeden z webov na ktore chodim uz od svojich 14. rokov? :D
Battletag: Expodan#2226
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa CageJ »

Hry sem patria ale aj HW rozbor... nejake caste to nie je a ani nebude. Za posledny polrok to boli len dve.. dva protipoly.. jeden ultraAAA titul a druhy low.. Kazdopadne nejake hry od AC to este uvidime..

Co ale bude nove tento rok..
Pridavame sekciu hernej konzoly PS4 (Pro)... Dovod je jednoduchy, XBOX uz straca exkluzivitu a vacsina titulov vyjde na PC... Zatial je to dohodnute tak, ze otestujeme VR, a niektore (vybrane), najcastejsie hry SIEE...

Nechceme pc.sk menit na herny portal, to nie je skutocne cielom.. Problem je, ze treba vyplnit medzeru.. Dosky a procesory uz prakticky nebude mozne testovat... Zastupenie Intel u nas skoncilo a iba vyrobcovia dosiek maju CPU, na ktore sa ale caka.. To znamena, ze skutocne len vybrane CPU+doska uvidite v recenziach.. Este mam dohodnute nieco od GB.
S chladicmi je to tak, ze inovacie su minimalne, ale snazime sa ich testovat stale...

Coho viac ale pride, je vodne chladenie (PC tuning a pod.) a rozne AiO riesenia.. grafiky zatial ostavaju, ale poklesne ich pocet.. v prvom polroku max 3-4 recenzie... Vega vychadza az v juli, takze dovtedy nic..

Mobily tiez ostavaju, ale ako sami vidite, teraz je to bieda a este vacsia bieda so samplemi.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Recenzie hier na PC.sk - vyjadrite svoj názor!

Príspevok od používateľa CageJ »

MALY UPDATE: Niektoré malé herné tituly budú vo forme krátkej recenzie, ako PREVIEW :)
Na túto sekciu sa zamerám hlavne ja, kolegom zakázať samozrejme nemôžem :D.
Počet recenzií mierne klesol a teraz je viacero recenzentov, takže ak chceme byť aktuálny, musím ísť do tejto formy :)...

Návrat na "Hry a problémy s nimi"