Battlefield 4

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Mani »

Tak co sa tyka hitboxov a podobnych veci ma to netrapi kedze hru nehram sutazne ale len pre zabavu a zatial som nepostrehol nieco take ze by som vystrielal cely zasobnik do enemy a neumrel by. Jedine na com mam extra nervy je komunita ludi ktori to hraju, ze je okolo mna 25 medikov a ani jedneho nehne ma ozivit zatial co ja sa aj obetujem aby som ozivil team mate. Jedna vec ma tam trosku zarazila ze oproti BF2 su velkosti map strasne male. Napr. taky rogue transmission, sadnem so jetu a ani sa nenazdam a uz mi blika ze som za mapou a mam sa vratit, ale ostatne mapy su super, u mna boduje taky paracel, sangaj a hainan. A k optimalizacii, ako otrasna ? Ved praveze ta hra slape aj na starych zostavach pomerne dobre na to ako ma to peknu grafiku (mne osobne sa napr. viac paci Frostbite ako Cryengine v Crysise). Komentovat hru co sa tyka hratelnosti velmi nemozem kedze som sa k nej dostal az teraz ked uz je to v celkom dobrom stadiu a to ako to bolo pri vydani som ani nezazil (vdakabohu) :D
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Cryengine by som sem neplietol, ten engine je daleko pre mna privetivejsi ako tento frosbite,ktory bol nazvany a je to nejaka cudna zmesica co zerie vykon ani neviem preco s adekvatne k tomu ako to v skutocnosti vyzera. Cim viac som hral BF4, tak som mal pocit ze iba snad prva misia a zaciatok bol akoze boom a ked som sa pozrel na to blissie a s dalsimi levelmi mi prisli auta, budovy a cele tie textury uz aj mozno horsie ako v BF3. Napriklad kratery po mortaroch v BC2 urobili normalne jamy alebo miny, takze si sa stihol obcas aj prikrcit pred palbou, tu ostane rovna plocha.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1363
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Mani »

Mne sa praveze celkovy dizajn paci viac vo Frostbite ako v Cryengine. V CE mi pride vsetko take precackane a nedynamicke. Ale to je len osobny nazor. Este som si spomenul ze dost nanic tam je to ze je tam zas par OP zbrani ako tomu bolo v BF3. Konkretne hovorim o zbraniach ACE. A neviem ci sa mi to len zda ale v BF3 som si vedel v pohode zalietat v attack choppe aj pol hodku ked som bol s kamaratom na TS. No tu vyletim a hned ma 15 noobov zameriava so stingermy a podobnymi...este som si vsimol ze ako keby tu nebol system ze ked ma niekto zamierava tak to pipa a az ked leti raketa tak vydava iny zvuk. Niekedy mi ani nepipne zamieravanie a hned po mne leti raketa ze ani nestihnem pustit svetlice a pod. + svetlice a ECM sa nabija nejak dlho oproti BF3. Je to dost nepomer ked beriem ze v AA sa rakety nabiju za 5 sec. a mne kym sa nabiju svetlice za 20 tak henten ma uz 3x rozoberie.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
hermarian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 07:46
Bydlisko: Lučenec/Basingstoke, UK

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa hermarian »

no hej, lenze si zober ze v BF3 si mohol cely round kludne presediet vo vrtulniku a mat KD 30/0 a vrtulnik si vedel dat dole jedine tankom :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Powered by: AMD Phenom II x955 BE 3,5GHz, Gigabyte HD7850 975/4800 GIgabyte MA790X-DS4, Samsung 2243BW, WD 500GB + Intel 330 180 GB SSD, 4GB DDR2 800Mhz, Seasonic SS-500ET-T3, TSSTcorp. SH-223Q
NTB Asus G750JX
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tak bf3 muselo byt realne teda :D
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Fullesh »

ty si za pechotu asi moc nehraval :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa mirjak »

Pozrel som tie videa... uz chapem, moju frustraciu, nebude to teda tym, ze som dlho nebol u ocneho :)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa icefire »

Mani napísal:Mne sa praveze celkovy dizajn paci viac vo Frostbite ako v Cryengine. V CE mi pride vsetko take precackane a nedynamicke. Ale to je len osobny nazor. Este som si spomenul ze dost nanic tam je to ze je tam zas par OP zbrani ako tomu bolo v BF3. Konkretne hovorim o zbraniach ACE. A neviem ci sa mi to len zda ale v BF3 som si vedel v pohode zalietat v attack choppe aj pol hodku ked som bol s kamaratom na TS. No tu vyletim a hned ma 15 noobov zameriava so stingermy a podobnymi...este som si vsimol ze ako keby tu nebol system ze ked ma niekto zamierava tak to pipa a az ked leti raketa tak vydava iny zvuk. Niekedy mi ani nepipne zamieravanie a hned po mne leti raketa ze ani nestihnem pustit svetlice a pod. + svetlice a ECM sa nabija nejak dlho oproti BF3. Je to dost nepomer ked beriem ze v AA sa rakety nabiju za 5 sec. a mne kym sa nabiju svetlice za 20 tak henten ma uz 3x rozoberie.
To je fajn, konecne treba skill na vrtulnik a aj stihacky. Ziadny noobovia viac poletovat nebudu. Kludne sa to da hrat aj teraz, len treba o dost opartnejsie lietat a mat gunnera/repair.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

To video na predchádzajucej strane je fakt poučné, našiel som tam veľa vecí, o ktorých som tušil už pri BC2, no tam mi to až tak hru nekazilo. BF3 ma už ale fakt vytáčalo a po zhliadnutí toho videa, ma to definitívne od BF4 odradilo. Ale luďom ktorých to baví to samozrejme neberiem ;)
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa STENLY »

nedávno som prešiel BF3 a bolo povedal by som fajnové
teraz hrám BF4 a je to fajná tragédia toto... takú zabugovanú hru som dávno nevidel...
mal som sa dostať z lode Titan na člne, no moja lod mi stále unikala a krúžila dokola... tak som si nadbehol a šiel som jej oproti... vtedy zastavila a stála na mieste... no ako náhle som sa chcel do nej dostať zozadu, začala unikať :wallbash:
teraz po reštarte som sa konečne na nu dostal a mám ísť na "mostík"... chlapík vyrazí dvere, tie odletia... no asi ho to baví, tak ich vyráža stále dookola... :facepalm:

MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa bassgenerator »

to je kraaaasa. najvyssi cas aby som si aj ja pustil fraps ked na nieco podobne narazim. Naposledy som sa nasmial na MP BC2, ked som odsnajpil gulometcika do hlavy odhodilo ho do iduceho tanku a odtial este viac vystrelil a letel priamo na mna az som za zlakol lebo som to vsetko videl cez kuker x12 zoom, brutal. :facepalm:
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Amhro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2011, 17:23
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Amhro »

icefire napísal:
Mani napísal:Mne sa praveze celkovy dizajn paci viac vo Frostbite ako v Cryengine. V CE mi pride vsetko take precackane a nedynamicke. Ale to je len osobny nazor. Este som si spomenul ze dost nanic tam je to ze je tam zas par OP zbrani ako tomu bolo v BF3. Konkretne hovorim o zbraniach ACE. A neviem ci sa mi to len zda ale v BF3 som si vedel v pohode zalietat v attack choppe aj pol hodku ked som bol s kamaratom na TS. No tu vyletim a hned ma 15 noobov zameriava so stingermy a podobnymi...este som si vsimol ze ako keby tu nebol system ze ked ma niekto zamierava tak to pipa a az ked leti raketa tak vydava iny zvuk. Niekedy mi ani nepipne zamieravanie a hned po mne leti raketa ze ani nestihnem pustit svetlice a pod. + svetlice a ECM sa nabija nejak dlho oproti BF3. Je to dost nepomer ked beriem ze v AA sa rakety nabiju za 5 sec. a mne kym sa nabiju svetlice za 20 tak henten ma uz 3x rozoberie.
To je fajn, konecne treba skill na vrtulnik a aj stihacky. Ziadny noobovia viac poletovat nebudu. Kludne sa to da hrat aj teraz, len treba o dost opartnejsie lietat a mat gunnera/repair.
skill v heli ti je na dve veci, pokiaľ to nepatchnú tak je to useless vec

Mani: tie rakety sa volajú active radar a je to najväčší bullshit aký do hry mohli pridať, letia na teba a ani o tom nevieš, pár metrov pred tebou sa na teba locknú, a pokiaľ nemáš také reflexy že do 0,5s dáš flares, tak ťa budú takto rozoberať nonstop xP
CPU: AMD RYZEN 7 5800X w/ ASUS ROG STRIX LC 360 MOBO: ASUS CROSSHAIR VII HERO RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB 3200MHz CL14 GPU: ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC WHITE SSD: SAMSUNG 970 EVO 500GB & 860 EVO 1TB PSU: CORSAIR RM850x WHITE CASE: LIAN LI O11 DYNAMIC WHITE AUDIO: HYPERX CLOUD MOUSE: LOGITECH G502 HERO MONITOR: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD & Lenovo T27p-10 27" 4K
Používateľov profilový obrázok
Pini
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: St 17. Aug, 2011, 20:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Pini »

tie lode su podla mna trocha OP , to je ako prve vozdidlo kde som mam vsetko odomknute :D
Spoiler: ukázať
MB:ASROCK B450m Pro4 ,CPU: Ryzen 5600X VGA:Asus Dual 2080Super , RAM:Patriot 2x8gb 3000Mhz , ZDROJ: Seasonic G-550 CASE: NZXT h500 HDD : Seagate 2TB, SSD:Samsung 960 evo 250 gb SSD2:Kingston a400 480gb Mys: Logitech g305 , steelseries Quick Klavesnica: Logitech G11 Monitor: Dell S2721DGFA
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa icefire »

Amhro napísal:
icefire napísal:
Mani napísal:Mne sa praveze celkovy dizajn paci viac vo Frostbite ako v Cryengine. V CE mi pride vsetko take precackane a nedynamicke. Ale to je len osobny nazor. Este som si spomenul ze dost nanic tam je to ze je tam zas par OP zbrani ako tomu bolo v BF3. Konkretne hovorim o zbraniach ACE. A neviem ci sa mi to len zda ale v BF3 som si vedel v pohode zalietat v attack choppe aj pol hodku ked som bol s kamaratom na TS. No tu vyletim a hned ma 15 noobov zameriava so stingermy a podobnymi...este som si vsimol ze ako keby tu nebol system ze ked ma niekto zamierava tak to pipa a az ked leti raketa tak vydava iny zvuk. Niekedy mi ani nepipne zamieravanie a hned po mne leti raketa ze ani nestihnem pustit svetlice a pod. + svetlice a ECM sa nabija nejak dlho oproti BF3. Je to dost nepomer ked beriem ze v AA sa rakety nabiju za 5 sec. a mne kym sa nabiju svetlice za 20 tak henten ma uz 3x rozoberie.
To je fajn, konecne treba skill na vrtulnik a aj stihacky. Ziadny noobovia viac poletovat nebudu. Kludne sa to da hrat aj teraz, len treba o dost opartnejsie lietat a mat gunnera/repair.
skill v heli ti je na dve veci, pokiaľ to nepatchnú tak je to useless vec

Mani: tie rakety sa volajú active radar a je to najväčší bullshit aký do hry mohli pridať, letia na teba a ani o tom nevieš, pár metrov pred tebou sa na teba locknú, a pokiaľ nemáš také reflexy že do 0,5s dáš flares, tak ťa budú takto rozoberať nonstop xP
Non-stop? Cooldown na flares/CM mas cca 22 sekund, ak ta nieco zamerieva, tak ti dava zvuk+indikaciu smeru, skadial ta to zamerieva. Das counter, odletis prec a cakas 22 sekund. Rakety ma chytia malokedy, stihacky a gulomety vrtulnikov ovela castejsie ako ktorekolvek rakety.

V BF3 bolo uplne useless davat dole lietadla a vrtulniky, kedze CM boli iba 7s na recharge. Si to ako pechota nemal sancu ani zasiahnut. Nauc sa lietat normalne, uz to nie je rambo hra. A mimochodom Active Radar ta stale musi drzat zamerianeho, cize sa schovaj za nieco a uz ta nemozu zamerat. Heatseekers je ina sranda.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Amhro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2011, 17:23
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Battlefield 4

Príspevok od používateľa Amhro »

icefire napísal: Non-stop? Cooldown na flares/CM mas cca 22 sekund, ak ta nieco zamerieva, tak ti dava zvuk+indikaciu smeru, skadial ta to zamerieva. Das counter, odletis prec a cakas 22 sekund. Rakety ma chytia malokedy, stihacky a gulomety vrtulnikov ovela castejsie ako ktorekolvek rakety.

V BF3 bolo uplne useless davat dole lietadla a vrtulniky, kedze CM boli iba 7s na recharge. Si to ako pechota nemal sancu ani zasiahnut. Nauc sa lietat normalne, uz to nie je rambo hra. A mimochodom Active Radar ta stale musi drzat zamerianeho, cize sa schovaj za nieco a uz ta nemozu zamerat. Heatseekers je ina sranda.
Sorry, ale hral si to vôbec? :D Lietať viem normálne, o to sa neboj. To, o čom ty hovoríš je passive radar, nie active.
CPU: AMD RYZEN 7 5800X w/ ASUS ROG STRIX LC 360 MOBO: ASUS CROSSHAIR VII HERO RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB 3200MHz CL14 GPU: ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC WHITE SSD: SAMSUNG 970 EVO 500GB & 860 EVO 1TB PSU: CORSAIR RM850x WHITE CASE: LIAN LI O11 DYNAMIC WHITE AUDIO: HYPERX CLOUD MOUSE: LOGITECH G502 HERO MONITOR: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD & Lenovo T27p-10 27" 4K

Návrat na "Hry a problémy s nimi"