The Last of Us

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa Marek125 »

Príbeh je taký no začiatok začal lacno, ale človek potom hra a zisťuje dôvody prečo sa to stalo. Hlavná dejová línia sa prelína s časom čo sa udialo medzi prvým a druhým dielom nieje to zle nieje to úplne najlepšia hra na svete ale ja keď to zapnem nemôžem prestať, je to viac na stealth ako jednotka človek sa tam niekedy potrápi kým prejde niečo, príbeh je rozprávaný fajn, brutalita tam je akorat čo sa hodí ku danému svetu.

Za mňa sa hrá podarila, popri všetkom čo dnes príde na štýl Copy-Paste je to nadpriemer.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa molnart »

inac uz davnejsie som planoval kvoli dvojke si zaobstarat PS4, ale v podstate to ostala jedina hra kvoli ktoremu by som to robil. Detroit Become Human uz je aj na PC, RDR2 tiez, ta hra s robodinosaurami na ktoru si neviem teraz spomenut vraj sa ma tiez portovany, takze uz len toto a Uncharted 4. mozno este Shadow of the Colossus by som si dal v remastri. bieda dost.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

Úžasná hra, za mňa to naj čo som hral za niekoľko rokov. Boli tam nejaké veci čo mi vadili ale aj tak je to stále 10/10. Strašne som sa tešil na túto hru a vôbec nesklamala, neviem prečo to tak veľa ľudí hodnotí negatívne podľa mňa to bolo super.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
fifo100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St 31. Aug, 2011, 17:49

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa fifo100 »

TLoU1 = masterpiece
TLoU2 = ak hladas pribeh, tak to ani nekupuj, je to gulas co nema ani hlavu ani patu. Ak hladas grafiku, hratelnost = tak sa ti to bude pacit.

najlepsia kritika na TLoU2 :


paradne meme na TLoU2:

Spoiler: ukázať
Po dvoch hodinach ked zabiju Joela, to som este prekusol. Ale ked po polke hry, hras za tu postavu co zabila Joela, to uz je silna kava. Ten co napisal tento story, to musel byt macochista alebo ....
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa wingo »

Veľmi pekne podaná recenzia. Videl som veľa recenzií, väčšina užívateľských je očividne prvoplánovo angry, ale ešte sa mi páčila od Upper Echelon Gamers kde vysvetľoval do očí bijúce snahy autorov vyvolať v ľuďoch určité emócie, ale spravili ich tak nemotorne že na človeka ktorý si je ich vedomý pôsobia presne opačne. Presne vieš čo po tebe hra chce a prečo to chce, chce aby si s radosťou spravil niečo zlé aby ťa obratom mohla za to potrestať, nechceš to spraviť ale ak to nespravíš nepustí ťa ďalej.

No vychádza mi z toho všetkého že je to nasilu in-your-face obuškom do hlavy natlačený pocit viny. Dosť mi to pripomína niektorými kritikmi tiež strašne vychvaľovaný Spec Ops: The Line, ten ale navyše mal aj dosť podpriemerný gameplay a veľmi priemernú grafiku.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa LeaR »

Tak vcera som to konecne dohral. Pribeh bol dobry, no uplne sa stotoznujem s touto vetou
snahy autorov vyvolať v ľuďoch určité emócie, ale spravili ich tak nemotorne že na človeka ktorý si je ich vedomý pôsobia presne opačne
Co sa tyka hratelnosti, grafiky, animacii tam nie je o com, vyborne.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa kllr007 »

Tak som sa dnes do toho pustil, reku mam volny vikend, skúsim si to dať bez predsudkov, predsalen jednotka bola fajn a po jej prejdení som o pokračovaní sníval... O 15:30 s nadšením teda zapínam hru, kde ma privíta skvelé nastavenie všetkého možneho, od veľkosti titulkov, cez ich farbu, až po nastavenie uhlov surround reproduktorov. Jednička z hviezdičkou, takto by to malo vyzerať vždy. Po 5-6 hodinách hru vypínam a naozaj zvažujem či ju vobec dohram, Je to fakt "SKVOST"

Málo kedy som bol tak sklamaný z hry ako tu z tohoto diela. Ak by som mal vypichnut pozitiva tak snad len
+ Zvuk - je málo hier ktoré majú dobrý mastering zvuku, pekný dynamický rozsah, správne vyváženie kanálov atď. Tu nemám čo vytknúť.
+ stabilný framerate aj na Slimke
+- technické spracovanie : ano, hra vyzerá naozaj dobre, avšak iba do momentu kedysi človek uvedomý že je to vačší koridor ako Ryse z 2013. Naozaj tu mám k dispozicií 10 metrov štvorcových a thats all. Snaži sa to schovať rôznými odbočkami, ktore vzápätí zablokuje neviditeľnou stenou... Takže ano hra môže na prvý dojem vyzerať pekne ale je to taký koridor že je to skôr on-rail jeden veľký quick time event...

To je všetko čo som našiel za 6 hodín pozitívne.

Gameplay, čo je na hrách jedno z tých najdôležitejších, ma absolútne nebaví, stereotyp hneď po prvej hodine, strašne niečo slabé. Pritom jednotku som si pár rokov späť užil až do konca, buď som vyrastol alebo sa doba tak zmenila ale jednoducho nope, toto v dnešenej dobe nie.

Príbeh, divízia ktorá môže u mňa zlú hru zachraniť a dobrú pochovať, tú ide úplne mimo mňa. Opäť bohužial, ale nebavia ma ani postavy, ani ich ciele. Ten ženský terminator tomu dal len korunku.

Fakt nerozumiem ako toto mohlo dostať známky ako 10/10.

Zajtra si k tomu budem musieť asi vypiť aby som sa prekonal to zapnúť, problem je že hra ma vraj 25 hodinak sa nič nezmení tak zo mňa bude nakonci alkoholik....
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa Lithil »

Suhlasim s tebou vo vsetkom. Prvy diel som presiel asi 6x, na tuto hru som sa tesil, hral hned po vydani a moje dojmy su rovnake. Nezanechalo to vo mne nic, len pachut toho ako dnes kvalita produktov degraduje na ukor politickej korektnosti. Popravde... z hry som znechuteny. A ano, alkohol ti pomoze prejst to dokonca.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa kllr007 »

:D
Akože toto je fail desaťročia. Napíšem to radšej do spoilera keďže sa to už viac týka príbehu.. GamePlay ostal tak istý tragicky ako som už písal. Pridali len akúsi nútenú možnosť voľby, ale keďže iná možnosť nie je, tak tým voľba samotná stráca význam. Stotožnenie s postavou je samozrejme hneď preč a hráč len bezducho mačka tlačítko.

-
Spoiler: ukázať
Prišiel flashback hrania za tú mužatku, reku ok to dám. Po troch-štyroch hodinách mi začali byť jasné dve veci, prvou je že na Abby sa nie len že zle pozerá, ale ešte aj ako charakter je sviňa. Druhá a to podstatne vážnejšia že to asi nebude krátky flashback... Dopijam tretie pivo a konzolu znechutený vypínam.

- fast forward pár dní, pachuť jemne vyprchala a tak zapínam s tým že to predsa nevzdám. Po pár hodinách veľké odhalenie - Levy nie je Levy ale Lila. Áno správne, v hre máme hlavné postavy v rozložení - 2x lesbička, 1x mužatka, 1x transgender (možno toto mysleli tým "Last of Us"?). Človek by povedal že hra podlaha akejsi politickej agende dnešného sveta, ale to by predsa neurobili, však ?. Myslel som si že horšie to už nebude, oh boy, ani zďaleka...ani zďaleka...

- prišiel záver hry, ktorý mal asi rovnakú kvalitu ako pokazená treska. A aj podobne pocity zanechal. Keď mi teraz niekto povie Last of Us tak miesto kvalitnej jednotky mi napadne tento paskvil z ktorého je jednému na zvracanie... Doteraz nechápem čo ich viedlo k tomuto vytvoru. Pri kúpení som sa celkom tešil a dúfal že sa recenzie mylili, spojlerom som sa bohužiaľ vyhýbal a tak som sa nechal nachytať, nuž moja blbosť..
TLDR: ak premýšľate nad kúpou TLOU2, rozhodne odporúčam všetkými desiatimi, je to hra ktorú by si mal zahrať každý aby videl v akých sračkách herný svet je.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa fobos »

Mne sa do ruky na istý čas dostala PS5, nikdy som akúkoľvek PS nemal, len PC a Xbox a tak som neváhal a pustil som sa do Last of Us 1 Remaster a som vcelku spokojný po ~6 hodinách

technické spracovanie je absolútne špičkové - grafika / zvuky, štylizácia grafiky, tie prostredia pri západe slnka sú proste dychberúce, fakt najkrajšia hra akú som kedy asi hral, textúry dajme tomu nie sú úplná topka, ale tie prostredia to prebijú, ALE ako tu bolo spomenuté, hra je prísna koridorovka, takže hlavnú scénu renderovať o takýchto rozmeroch asi nebolo problém.. ďalej animácie a stvárnenie postáv TOPka

takže technicky 10/10

hratelnosť parádna, páči sa mi, že sa tu nepovaľujú náboje kade-tade, musíte sa snažiť čo kde trafiť a čím, aby sa šetrilo nábojmi..

príbeh no, ja viem, nie je to samozrejme lacné Béčko, ale že by som sa zas šiel na riť z toho posadiť... 8/10

takže za mňa takých 9/10 hra ako celok :) už konečne rozumiem, prečo Xbox nedokáže dobehnúť PS v predajoch, chýbajú im proste takéto pecky ako Last of Us, Uncharted alebo napr. taky God od War
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa Memnon »

na konci mesiaca sa ukáže technický stav na PC
celkom sa teším
tento rok 3x zombie rubanice za sebou
Dead Space remake
Last of Us remaster
Resident Evita 4 remake

evidentne tvorcom dochádzajú nápady a recyklácia je na dennom programe 🙃
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa darklol »

Si zabudol na dead island 2
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa fobos »

Takze Part 1 prejdeny. Zaver hry super. Fakt som si to uzil.

Idem na Part 2. Brat vravel ze to je super tak uvidime. Kazdopadne dvojka je riadne dlha hra vraj tych 25h dufam ze to dohram, lebo pre mna je uz 10h hranicnych aj pri slusnejsom tempe :rolleyes:

// po 3 hodinach max spokojnost zatial :)
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa mohamed »

co hovorite na optimalizacii na pc?
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: The Last of Us

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nerozumiem co sa pytas.

inak posledne cislo casopisu American Cinematographer sa zaobera "behind the scenes", tahame zadarmo tu : https://novafile.org/file/4zwh12w6y1si
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"