XCOM: Enemy Unknown

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa insomniac »

pozerám, že zatiaľ tu nie je téma pre túto hru, tak ju teda vytváram a postujem svoje dojmy a pocity z hrania

XCOM: Enemy Unknown je typická UFO ťahovka, takže kto niekedy hral niektorý UFO titul, vie, o čo sa jedná.
s tým rozdielom, že XCOM je o niečo orezané UFO, čo niekomu vadí, mne napr. nie, lebo keď prídem večer domov
zo školy a mladá nie je poruke a potrebujem sa trochu odreagovať, tak sa mi nechce dávať bacha na každý detail

každopádne nový xcom má zaujímavé spracovanie, hrávam to na nVidii GT 630M a celkom úctyhodne to tu fahčí.
ťahovka ako každá iná, s tým, že je tam pár odlišností, ale to je vec zvyku. celkom dobrá odreagovačka, príbeh síce
nevyniká, no akcie je tam dosť. čo však naserie ju hromada bugov, z ktorých zopár je fakt občasne neznesiteľných.
(napr. máte vypočítanú šancu na hit ufónika ako 100% a týpek proste missne, alebo vás ufónik trafí cez dve steny ...)

demo je dostupné na steame. ponúka približne jeden a pol levelu, na demo má pomerne veľkú kapacitu (6 GB)
plná hra stojí 50 €, čo si myslím, že je suma, ktorá ani zďaleka nezodpovedá tomuto titulu. tak 30 € a bude to OK

celkom dobrý systém levelovania postáv, nožstvo vylepšení, RPG prvky ... proste mix RPG a strategickej ťahovky v 3D.
zostrelenie ufa a následne jeho obliehanie, invázia ufonskej základne, čistenie miest od ufónov + multiplayer ...

takže asi toľko odo mňa. celkovo by som dal tejto hre tak 7.0 bodov z 10. nebyť bugov a tej cenovky tak aj 8/10
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa 643 »

celkom je to fun na vecerne odreagovanie a co sa bugov tyka tych je tam fakt, ze mrte, ale hodnotim to good aj tak, aj ked este len teraz som zacal :)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa insomniac »

hm tak práve som to prešiel! hracia doba teda nic moc ... na tej druhej najťažšej obtiažnosti mi to vzalo 25-30 hodín.
a to som robil všetky možné veci okrem hlavnej dejovej línie. tá je teda nechutne krátka a pomerne zjavná, plus nudná

ale kto to chce hrať donekonečna, nič mu v tom nebráni. stačí sa len vykašľať na finále a stále vyhľadávať nové ufo hrozby
a zostreľovať, napádať ... atď. atď. ... škoda. teraz, keď som konečne všetkým nahodil titan armor a plazmové zbrane, tak
zrazu koniec. nuž čo. ale vidno, že je to hra vo veľkej miere vytvorená pre multiplayer. keď už som to kúpil tak ten MP asi skúsim
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

x-com: enemy unknown

Príspevok od používateľa HellAngel »

zacat porovnavat tuto hru s povodnym UFO1,2, apocalypse nema vacsi vyznam.Tato hra by bola prepadakom. Ziadne moznosti vacsieho rozhodovania, chybajuci inventar .... 4/10

ako samostanu hru, startujucu mozno novu seriu to hodnotim pozitivne. hra dokaze do deja vtiahnut. Zamrzi ze vsetkoje dopredu naplanovane, v podstate nejake extra rozhodovanie ani hrac nema. Ovladanie je jednoduche a hrac si nam rychlo zvykne, co je aj jasne,pretoze hra je urcena aj pre koznoly, takzenejakekrkolomnejsie ovladanie jednotiek nepripada v uvahu. Graficky je to celkom podarene, jemne kreslene ale mne sa to paci. Trenovanie vojakov je uplne jednoduchov zalezitostou, ale paci sa mi ze sa daju vyberat rozneskilly pre jednotlive profesie. Vyzum je tiez zjednduseny a takisto vyroba. Celkovo vsetkoje zjednodusene a nastavene na dnesneho hraca. Pacia sa mi emzaci.Bolo by super keby buducim patchom alebo updatom doplnili vojakom inventar. Takisto ked utoci stihac, no to je tragedia. To snad na atari bola lepsia grafika.

novy Xcom nie je zly, prefanusikov alebo hracov co od toho ocakavaju zlozitost a prepracovanost UFO/xcom tak znizte naroky.hra je oproti predchodcom v podsate uplne jednoducha. Ked zoberiem take Apocalypse na obtiaznost normal, tak som sa hoodne zapotil. Tu to ide na normal uplne hladko.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa yesper »

v pravo hore je funkcia hladat..
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hra to niekto?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj ja si to este obcas pustim :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa HellAngel »

hravate este niekto? viete poradit nejaky dobry mod?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa Famous »

Co som videl, tak je po nete zopar datadiskov. Tie si hral?
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: XCOM: Enemy Unknown

Príspevok od používateľa HellAngel »

dlc mam a uz ich mam prejdene. Nasiel som od Long War a vyzerato velmi dobre, kopec zmien a moznosti

edit: tak po 2 hrania, mozem doporucit mod Long WAR, celkom slusne upravi hru, jednotky maju specializacii, uprava zbrani atd...
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Hry a problémy s nimi"