Counter Strike - Global Offensive

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa filuS »

Valve nikdy do podrobna nevysvetlovalo, ako ten ELO rating system funguje, ale urcite nie je az taky jednoduchy. Takmer s urcitostou sa pri vypocte bodov za vyhru/prehru pocita samotne vysledne skore (je rozdiel vyhrat 16:14 a 16:5), rating/ranky ludi, proti ktorym sa hralo (ak hrac vyhra nad GN1 a druhy s takym istym rankom vyhra proti LEM, a obaja maju rovnake staty, tak ten druhy dostane viac bodov do ratingu). Takisto sa predpoklada, ze individualne statistiky sa takisto zohladnuju pri tom vypocte, ale presne ktore a ako uz nikto okrem Valve presne povedat nevie (vysledne individualne score, pocet fragov, pomer K/D, pocet MVP - tych kombinacii moze byt naozaj vela).

Ale ako hovorim - mne je to jedno, ci budem silver, DMG alebo GE, hlavne nech sa s kamosmi pri tej hre zabavim. Niekedy je to viac o ragovani nez o zabave, obcasnym cheaterom sa neda vyhnut (a za posledne dni som ich stretol trosku viac nez obvykle), ale to k tomu akosi patri :) Osobne sa povazujem za priemerneho hraca, zasluzily FPS veteran ;) A ak uz niekomu na ranku zalezi, tak ma o dovod viac sa zlepsovat, aby sa znova dostal na rank, ktory by chceli mat. Ako tak sledujem, tak nie vsetkym sa menia ranky, a niektori ludia padli len jeden-dva ranky, takze to nie je az take hrozne a drasticke. Jednu vec si ale vela ludi neuvedomuje - ak mali pred tym DMG s 1000 bodmi, a spodna hranica na DMG sa posunula na 1100 bodov, tak mozu vyhrat 9x za sebou, v kazdom matche ziskat 11 bodov, a potom raz prehrat, odpocita sa im 1 bod, a aj tak dostanu derank, pretoze nemaju tych 1100 bodov. Pri vyhre sa neda spadnut v ranku, takze pokial clovek vyhrava, tak sa jeho rank nebude menit aj ked podla bodov uz patri do nizsieho ranku. Ten posun spodnych hranic rankov by vysvetloval, preco si ako LE bol namatchovany s MG1/DMG (podobny ELO rating, ale oni uz stihli spadnut do "novych" rankov).
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa Monster1 »

Nemyslim si ze by to bolo zmenou nejakych spodnych hranic ale zhruba tak ako som uviedol na priklade, proste pred tymto updatom som mohol v klude prehrat 4 zapasy po sebe ked sa nedarilo a nic rank som stale mal, teraz prehras 3 zapasy a padnes o 2 ranky to je priepastny rozdiel v tom hodnoteni. Samozrejme rank neriesim len som chcel vysvetlit ten princip.
A v klude mozes deranknut aj po vyhre

https://youtu.be/ZXaVr1adexw?t=51s

51 sekunda
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa filuS »

To z toho videa je mozne napr. v pripade, ze ten clovek hral s cheaterom, ktory dostal VAC ban akurat v priebehu toho zapasu - za zapas ziskal menej bodov ako stratil tym, ze sa anuloval zapas s cheaterom, tym padom mohol padnut, ale nie na zaklade vyhrateho zapasu. Mne sa stalo nieco podobne ked som zacinal hrat - prvy krat som sa dostal na LEM, isiel som spat a na dalsi den som bol znova LE, bez toho, aby som mal medzi tym co i len zapnuty steam. Takisto je to mozne v pripade, ze ten typek zapas pred tym leavol - zacal sa dalsi zapas, uprostred ktoreho sa ten predosly skoncil. Kedze ELO sa upravi az po ukonceni zapasu, tak ta strata bodov za leave prisla az v priebehu dalsieho zapasu - tym padom downrank je mozny, ale znova nie ako priamy nasledok vyhry.
Videl som aj teorie, kde ludia tvrdili, ze rating system okrem ineho este predpoklada, ze hrac bude mat isty "performance" - v pripade, ze hrac nebude hrat podla predpokladanych standardov, tak v konecnom dosledku straca body. To ide viac-menej ruka v ruke s dalsou teoriou, ze ten rating pocita kazdy jeden duel - cize ak DMG zabije silvera, tak ziska menej bodov, ako ked by zabil niekoho s vyssim rankom. Ak ho potom ale zabije ten silver, strati viac bodov ako pred tym ziskal, cize ak by mal na konci zapasu ten dmg score 15/15 s tym silverom, tak v konecnom zuctovani mohol prist o tolko bodov, ze mu ani celkova vyhra v zapase nemusi stacit.

Ale toto su vsetko len teorie - a pokial sa k nim nevyjadri priamo Valve, tak teoriami zostanu a je viac-menej zbytocne sa tym nejako sirsie zaoberat.

btw: pri to videu som si uvedomil jednu vec - neviem, ci je tu vela takych ludi, ale ja sa napriklad nedokazem pozerat na slovenskych streamerov, z nejakeho dovodu ma zacnu iritovat po par minutach :D Mozno je to tym, ze vacsinu casu svojej "aktivnej kariery" (hraval som inu hru, nie CS) som stravil v anglicky hovoriacich teamoch, a po case som mal vobec problem s hlasenim pozicii v slovencine, ked som zas hral nejaky mix s cz/sk kamosmi :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa mohamed »

Caute chalani, nema niekto bedne chroma 2 (a poslal by) ? Kamos chce otvorit bedne ale 3 dni nemoze nakupovat na markete. Diky
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa hulo92 »

ked nemoze nakupovat nemal vy vediet ani tradovat, nie?
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa mohamed »

tradovat mu ide
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1472
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa Sangala »

Ako napotvoru som zaspal na predaj listkov do Katowic 2016. Beznadejne su vypredane... chcel by som na sobotu alebo nedelu ... ak by ste niekto vedeli sposob ako sa k nim dostat dajte prosim tip bol by som vdacny. (poznam viagogo ale 36 euro za listok je haluz)
ANONYM_a7

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Budem ich brať niekoľko hneď ako budu k dispo na čiernom trhu. Býva to tak pár týždňov, mesiac pred eventom. tie lístky sa v praxi ani kúpiť nedajú, poliaci to vykupujú vo veľkom :rolleyes: Čo sa týka ubytka nerieš zatiaľ pokiaľ nemáš lístky. V okolí katowíc je niekoľko dediniek kde sa dá veľmi lacno a kvalitne ubytovať.

Minulý rok som tiež kupoval na čiernom trhu a nebol problém dostal som valid lístky, no vždy je to risk. Holt čo sa dá robiť ;)

V podstate ich treba googliť len :) Odporúčam 3 day early access pass, minulý rok šli po 40e z čierneho trhu.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1472
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa Sangala »

aj som ti chcel pisat lebo viem ze si minuly rok bol ... zatial som nasiel len tu (dost predrazene) http://www.viagogo.com/sk/Sports-Ticket ... rs-Tickets mne by stacilo aspon na sobotu tam ist pozret ... odkial si nasiel min. rok listky? bazos alebo inzertny portal? alebo podobna resell stranka ako je tento viagogo
ANONYM_a7

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

siel som prave cez viagogo :)

neboj cena pojde dolu :)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa castelL »

Ľudkovia, pridajte si ma na steam: castellone, FOTO nemám, hry: CS:GO, Van Helsing, Ryse (pre identifikáciu).

Som viac menej nováčik. Môžeme niekedy zahrať :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Pridaný :)
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa kovinator »

Tak ked si novacik, tak som si ta pridal na smurfovi :)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa castelL »

CS:GO som skúšal dávnejšie, ale vôbec ma nebavilo, neťahalo (1.6 feel). Teraz som si ho kúpil nedávno znova. Rank mi dalo 4* a teraz som postúpil na Master Guardian.
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Counter Strike - Global Offensive

Príspevok od používateľa elementar »

:hysterical:

Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD

Návrat na "Hry a problémy s nimi"