The Elder Scrolls V:Skyrim

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mas 2x vacsi level :-)
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa riXo »

Teraz som sice lvl 38, ale to neznamena, ze destruction som az teraz vytiahol na 100ku. Od 16ky to urcite nemam, dal som to okolo 20-23 neviem uz presne. Nic to nemeni na tom, ze mi destruction pripada dost slabi. Keby som na zaciatku vedel ake "silne" spelly tam su tak ho urcite neexpim, radsej conjuration.

Bohuzial to asi nebude silou spellov, ale lvl scalingom. Draka zabijem na par incineracii a dragur scourge vydrzi 3x tolko :?
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa M1ch4l »

riXo - mas vsetky urovne v tom destruction? niektore perky si mozes zobrat viac krat
A este....mas nejaku staff? predpokladam, ze k tomu, aby si mohol seriozne pouzivat magiu, potrebujes staff.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa riXo »

Vsetky perky co zvysuju damage spellov mam na plno a nevidim dovod aby som musel pouzivat staffku. Ked mam v lavej ruke fireball tak je uplne jedno ci mam v pravej mec, staffku alebo maceku.

Ako som uz hovoril, nepriatelia velmi cudne skaluju, niektorych zabijem na ranu, iny zase zabiju mna na ranu... Teraz mam 210HP. Tie spelly mozno nie su slabe, ale mana sa mi jednoducho velmi rychlo minie, mam jej okolo 450, mana regen 200-250% neviem presne a zredukovany mana cost destruction spellov o cca 45%.
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

destruction na 100 na levly 23 ti nezozerem
Ku kuzlam,sila rastie linearne,ale spotreba many rastie rychlesie..napr
zakladny fireball ma silu 37 spotrebu 12
vyssi fireball ma silu 60 ale spotrebu uz 40
90 ma tusim 90 spotrebu..
sice napr ucednicky fireball ma 5m vybuch,ale na jedneho supera to je mrhanie

inak pouzivam vyhradne obojrucne kuzla
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa jank05 »

Ono je ideálne aj destruction spelly kombinovať (fire, ice, shock) podľa toho aký je protivník

osobne tiež hrám za mága, ale pokiaľ človek vyslovene nejde za destruction kvôli plošným spellom, tak je lepšie ísť na
kombináciu destruction+conjuration+restoration

Lebo fight potom vypada tak že si vyvoláš potvoru - ktorá drží protivníkov od teba(a netreba potom chodiť s companiommi, ktorí iba zavadzajú) a potom nepriateľov už iba dorážaš. Navyše atronachovia majú výhodu v tom že sú odolný proti zraneniam vo svojom elemente(pr. vyvolám ohnivého atronacha a útočím firebolmi - aj ked trafim tak mu nic nezoberiem pretoze je imunny, ak idem s companionom, tak padne uz po dvoch fireboloch)

Problém je aj v tom že na predaj alebo v dungeonoch sa ti neobjavia knihy na spelly pokiaľ nedosiahneš určitú úroveň skillu, alebo levelu(čiže aj toto môže byť lákadlo, prečo ísť s mágiou(alebo aj hocičím iným) hore iba pri jednom zameraní)

Ono treba popozerať všetky perky, podľa toho akým štýlom hráš a čo sa ti oplatí (napr. ak hráš za mága, tak sa môže oplatiť enchanting alebo alchýmia)

Inak použivať staffku je asi nanič, lebo som si nevšimol že by pri jej použivaní išiel nejaký skill nahor
Staff by som asi bral ako posledny pripad(napr dojde mana, alebo sa nemozem hybat)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

keby ze som game designer,tak staffs navrhnem ako len nejake zosilnovace magie..cize dam si do ruk palicu s nasobicom 0,25x a nahodim si obojrucne kuzlo ktore ma dmg 100,tak po pouziti splou s palicou by malo 125 ..samzrejme palice by boli od 0,1x trebars po 2x
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Kokos, to som tu ozaj jediny bojovnik?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Peterka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Pi 05. Dec, 2008, 18:49
Bydlisko: Trencin

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Peterka »

Neboj aj ja hram prvu hru za bojovnika - zatial to smerujem na pouzivanie luku a max kovacstvo .Tieto dve vlastnosti chcem dostat na 100 , zatial mam 80 a level 32 . Rozhodne chcem pokraftit draciu zbroj . Jedine kuzlo ktore pouzivam je liecenie .
Herna doba jednej hry je fakt neskutocna .
CPU:core i5 2500 - AC xtreme rev.2/ MB:MSI P67S-C43 /RAM:Kingston hyper x 4gb ddr3 /
HDD:500gb WD 5000AVDS / VGA: gtx 570 gigabyte /PSU:seasonic X-660 gold /CASE: termaltake M9/
Asus XONAR DX- Roccat KAVE :Mixrosoft X4-Roccat KONE+
LCD: samsung P 2250 / OS: Win home premium 7 64-bit / Battlelog: PETERKA1920
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa jank05 »

Blackhawk napísal:Kokos, to som tu ozaj jediny bojovnik?

kamoš hrá ako bojovník - dual wield + v divočine je ako vlkodlak

Mučo Mačo napísal:keby ze som game designer,tak staffs navrhnem ako len nejake zosilnovace magie..cize dam si do ruk palicu s nasobicom 0,25x a nahodim si obojrucne kuzlo ktore ma dmg 100,tak po pouziti splou s palicou by malo 125 ..samzrejme palice by boli od 0,1x trebars po 2x
Tak toto by som bral ako perfektné využitie stafky - že by bol na to mod?(alebo bude) :?:
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa M1ch4l »

riXo napísal:Vsetky perky co zvysuju damage spellov mam na plno a nevidim dovod aby som musel pouzivat staffku. Ked mam v lavej ruke fireball tak je uplne jedno ci mam v pravej mec, staffku alebo maceku.

Ako som uz hovoril, nepriatelia velmi cudne skaluju, niektorych zabijem na ranu, iny zase zabiju mna na ranu... Teraz mam 210HP. Tie spelly mozno nie su slabe, ale mana sa mi jednoducho velmi rychlo minie, mam jej okolo 450, mana regen 200-250% neviem presne a zredukovany mana cost destruction spellov o cca 45%.
v tom pripade by si asi chcel (ak nemas) mat armor enchantovany na fortify magicka regeneration, udajne sa da nejako zacarovat veci tak, ze by ta spellcasting nemal stat nic.

inak ja hram (piratsku, zatial to na notebook neviem inak dostat) level 27 nord, magicka 100 (nepouzivam), health cez 200 a stamina cez 200. Sneak + archery + light armor + trochu enchanting a na blizko este one handed ale to mam slabe, samozrejme smithing mam na 100 ale nemam vsetky perky, archery mam asi 59 a dolezite perky (+damage, zoom, ...), sneak tiez uz dost vyse 50 a perky na damage multiplier, light armor mam este pod 40 a take dolezite perky ale samozrejme pojdem dalej no armor mi pribuda s tymto playstyle pomaly. Ale je to fun, beznych nepriatelov nemam najmensi problem, jediny problem su draci, to mam najradsej, ked mi s nimi nieco/niekto pomoze. Pokial po mne pluve frost, tak pohoda, lebo som nord, ale ked pusti fire...ouch.

Asi ste si vsimli, ze hram kombinaciu z tych troch zakladnych playstyles ako to je rozdelene a nejdem tak ako to je "predpripravene" (mage, soldier, thief).

Takze ked mam prave po novom Glass bow, s ktorym mam pri momentalnom skille a perkoch damage 59 (este +x za sipy, povedzme ze standardnu steel arrow s 10) tak to je dokopy 69, s perkom za sneak 3x damage, takze 69*3 a s tym padne na jednu ranu toho dost a nikto ani nevie, co sa stalo...ale proti drakom mam problem, pretoze tam sneak bonus odpada.
Este som mal leather helmet of major archery (+25% damage to bows) co bolo super, ale uz som leather armor opustil, lebo je slaby a neviem ho zatial vyrobit na lepsej urovni ako flawless, takze som presiel na dragonscale armor na urovni legendary, a kedze som nasiel nejake soul gems s grand soul, tak som si aj s malym skillom zaenchantoval helmu a rukavice na +15% damage to bows, teda dokopy +30%.

Dalej som nasiel super veci, Elven sword of animus, ktore mi dovoluje zabitim nepriatela zajat jeho dusu. Takze tym dokoncujem veci, ale nemam dost silne sould gems, takze ludsku dusu este nezajmem, ale nejake zvieratko v pohode, a potom mozem enchantovat, lenze s nizkym skillom tam s petty soul gem sa to ani neoplati robit, lebo to prida 1%, takze skor som rad, ked najdem niekde nejake dobre uz zaplnene sould gems.

EDIT: AHA! tak som zistil ako dostat skryim na notas:
Musi se koupit DVD v kamenem kramu a pak staci rozbalit tu blbou krabicku vzit seriove cislo to napsat do Steam klienta a normalne se to aktivuje a stahne... Cenega co koupila vyhradni prava na distribuci v Evrope je banda pokryteckejch lakomejch trotlu co si chce jen mastit kapsu a tak zakazala online distribuci tohoto titulu...
Steam forum
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Chalani poradte mi prosim.
Mam quest "ziskaj svitek predku", je to hlavny quest, a tu som sa zasekol:

Obrázok
Mam tam iba jeden podstavec na lexikon a druhy mi chyba. Hladam ho uz asi 3 hodky a netusim kde ho najst, resp. vyrobit (???). Alebo co tam vlastne mam urobit :-(
V podstate mam dostat dolu toto vajce (ci co to je):

Obrázok
Diky moc
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mam level 20, ale hlavny quest som este nesiel ..Skus napisat nazov questu do google,alebo youtube..hlavne to napis po anglicky ;)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Kyselinka...
1. asi nejake puzzle, skus vyriesit, je to lepsie ako to robit podla nejakeho navodu
ak chces navod, asi je to tento quest http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Elder_Knowledge
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: The Elder Scrolls V:Skyrim

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No po tych hodinach to cloveka prestane bavit :)
Ano Michal je to to, kde som sa zasekol. Idem skusit vyriesit. Dik.

//edit: uz to mam, ani neviem ako som to spravil :laugh:

Obrázok

Návrat na "Hry a problémy s nimi"