FALLOUT New Vegas

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

FALLOUT New Vegas

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nove studio, nova hra,nove zazitky

recenzia games.cz
http://games.tiscali.cz/recenze/fallout ... enze-54011


EDIT by assviolator: musel som upravit nazov, nedalo sa na to pozerat...
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Ne 07. Nov, 2010, 19:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa HellAngel »

uz to mam doma a tesim sa ked si to rozohram. Ale musim pockat kym budem mat volnejsie v praci. Co sa tyka systemu hrania viacmenej ostal z fallout 3. Par novych prvkov, zbrani, uloh, lokacii. No neham sa prekvapit. Teraz este dohravam Fallout 3 GOTY takze je s cim porovnavat :)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ako citam tak to viacmenej len vypada ako f3
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak som nevydrzal a zahral si to chvilu.
Dojmy:
Intro zacina vo Vegas, mestecko zije opilcami, za jeho hradbami ale je uz kruty zivot. Sama smrt a pustatina. Vy ste nieco ako kurier, ktoreho po ceste prepadnu, zabiju (aspon si to mysleli) a zakopu. Dalej som intro nepozeral lebo som sa tesil na hru.
Zobudite sa u Doktora a tu si aj vytvorite u neho postavu. Je to nieco podobne ako vF3, doktor sa Vas pita na meno, da vam na ruku pib boy, potom robite nieco ako psychotest, podla ktoreho sa urcia vase schopnoti. Ked toto absolvujete tak Vas posle za jednou zenskou, ktora Vas ma naucit ako prezit v pustine. Ona Vas vezme von, da Vam do ruky pusku, z ktorej strielate po flasiach (v F3 vam da otec vzduchovku a strielate po svaboch). Okrem toho mozete pokracovat v tutorialy a pojdete s nou na lov Geckonov, nauci vas zakladat ohen a varit. Dalej so sa nedostal. Styl hrania je rovnaky. Budto strielate klasicku FPS alebo si aktivujete system Vats. Pib Boy nepresiel ziadnou zmenou, kto vie ovladat F3 s F NV nebude ziaden problem. Krajina vyzera byt rozhlahla, nie ako v F3 ale tak myslim ze staci. F3 hram postupne uz mesiac a nemam odhalene ani pol mapy poriadne.
CO preslo zmenami je par dovednosti. Je tam nova polozka survival, stratili sa heavy weapons.
Takze v podstate oproti F3 ziadne velke zmeny, skor takeho mensieho razu. Uvidime ci na nieco narazim neskor ked sa do toho viacej zahlbim.
Ohodnotit to zatial nemozem. Z toho mala co som odohral mi to pride ako vacsi datadisk k F3. V podstate F3 je vyborna hra na velmi dlhu dobu, ratam ze toto nebude o nic ukratene. Komu sa nepacil F tak nech sa ku tomuto ani nepriblizuje.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SDW_Q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 23:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa SDW_Q »

hra je paradna :good: FO3 na zapade.. kto ma rad kovbojky tak si pride na svoje :D
moje postrehy:
da sa "varit" - receptov je pozehnane, na odblokovanie novych receptov treba zvysit "survival"
craftenie municie/obnovovanie uz pouzitej - parada :D treba vsak zvysit,a teraz si nie som isty, "science" alebo "repair"
zbrani je viac ako vo FO3 - FO3 som hral iba bez datadiskov takze to nemusi byt az tak celkom pravda
zbrane ktore pouzivaju naboje ako municiu maju"iron sights", laserove zbrane len priblizia pohlad ako vo FO3, plasma zbrane asi tiez, neskusal som ale doplnim :)
casopisy maju casovo obmedzeny ucinok!!
zbrane sa daju upravit pridanim tlmica, predlzenim hlavne, roznymi zameriavadlami-sniper scope/night scope
presiel som asi polovicou mapy - lokacii je pozehnane.. su vsak viac nahustene ako vo FO3
mozete so sebou zobrat pomocnika, ktory vam "da" perk.. ked prepustite pomocnika(stretol som zatial 2) perk si vezme so sebou - smejd jeden!
questy som moc nerobil - dokoncil som asi 5? a ked sa tak zamyslim tak ani nebolo od koho ich zobrat .. nebol som este vo "Vegas" tam ich bude asi najviac, Vegas sa vyhybam ako cert svatenej vode :) chcem pochodit wasteland najskor

co sa mi nepaci su "neviditelne steny" na kopcoh -.- jednoducho od istej vysky vas to dalej nepusti - je to odlisne kopec od kopca a nejak moc to neobmedzuje, ale v istych momentoch jednoducho pridete o vyhodu vyssieho miesta, taktiez sa moze stat ze namiesto prejdenia kopca cez hreben budete musiet obiehat cele "pohorie"

hru si uzivam zatial plnymi duskami keby som na nieco este prisiel hned doplnim.
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa Monster1 »

Je pekné že sa tu delíte o dojmy, ale skôr by som to dal asi do spoilera :-)
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
Dye
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa Dye »

Uz to mam doma a hram je to super , kvalitou sa minimalne rovna 3ke a zaujmavost je ze mozne si spriatelit / postvat 2 frakcie zalezi na vas alebo jednoducho starat sa osvoje a zastrelit kazdho kto vam vstupi do cesty :) ja preferujem tu poslednu moznost :P kedze obydve frakcie su vpodstate plne zlocincov :-)
PC
Spoiler: ukázať
MB: MSI 880GM-E41 ,
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
CPU: AMD Athlon II X3 440 rev. C3 3.0GHz
GPU: IGP ATI HD4250 - ATI HD5670 512Mb
PSU: SEASONIC SS-400ET-F3 400w
HDD: Seagate Barracuda 320Gb
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
CASE:Zalman Z9 Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa M1ch4l »

hram uz nejaky cas, v hardcore mode. Hra je trochu zabugovana ale inak velmi dobra. Zatial som nasiel asi tak jednu nedotiahnutu vec.

dojmy v spoileri
Spoiler: ukázať
Pisete tu o vareni, tak napisem aj ja. To sa mi velmi paci, aj ked toho moc neviem uvarit, survival mam asi 50 ale nechce sa mi hodit hore dolu hladat suroviny, tak vacinou varim gecko steaky. Varit musim, lebo inac by som umrel od hladu v hardcore mode.
Tato vec je mierne nedotiahnuta. Vadi mi, ze v inventari nie su tie items lepsie rozdelene...bolo by dobre mat suroviny oddelene od inych veci.

Hardcore mod...je to...o nieco tazsie. Najvacsie problemy snad robi hmotnost veci....musel som si zobrat strong back...ten som mal asi aj v F3 ale teraz ho potrebujem este viac. Tak napriklad, ak som to spravne prepocital, nosim so sebou 65 kilo (ci pounds?) micro fusion cells. To, ze treba pit vodu, jest jedlo a spat, to nerobi ziadne problemy. Mozno az na to, ze nosim so sebou 10 z 20 jednotiek vody :D Stimpaky su inak takmer zbytocne...zatial som pouzil mozno tak 15 stimpakov, a to som level 17.

Na zaciatku hry je velmi dobre spraveny skills test. Mne osobne s trafil presne, aj ked to bolo trosku prekliatie...vybral mi totiz energy weapons no a to som este nevedel, ze energy weapons sa dost tazko hladaju a asi mam trosku maly skill, ale chytro sa mi kazia. Mam AER14 prototype a plasma rifle...plasma rifle mieri cez iron sights. Plasma rifle sa da najst aj kupit od silver rush(celkom lacno).

V hre je fakt vela cool zbrani. Napriklad Oh Baby! super sledge...sice mam low melee ale rad to pouzivam, je to najsilnejsie, co momentalne mam. Kym sa mi nepodari nejakou normalnou cestou ziskat gauss rifle (mozem zabit par ludi a mat prototyp YSC/186), tak to bude asi to najlepie proti deathclaws. Videl som aj plasma rifle z Fallout 2 (vola sa Plasma Caster myslim)...videl som ju na stole v silver rush, ale nemal som moznost ju kupit a neviem ako inak sa k nej dostat. Energeticke zbrane lahko dostat od Fiends, pohybuju sa okolo Vegas a neni tazke ich zabit. Dokonca je za to + karma.

Je tazke byt sam...teda...kym som bol sam, som mal este aj celkom slabe zbrane, ale celkovo jednoducho sam by som mal velke problemy. Beha so mnou Boone a Ed-E. Robot nie je bohvieco, ale Boone je likvidator...len neviem ako ho presvedcit aby miesto tej svojej hunting rifle pouzival sniper rifle, ktoru som mu kupil za extra drahe peniaze od gun runners. Ti su fest drahi, hlavne, ked clovek kupuje zbrane v 100% kondicii....odporucam od nich nekupovat, aj tak nemaju nic nejake extra zaujimave. Guns je v hre ako nakakanych, takze kupovat ich fakt nema zmysel.

Zatial sa mi nepodarilo dostat do jednej casti mapy...asi sa mi ani nepodari. Ako je oblast Canyon Wreckage, smerom na zapad (resp. na world mape smerom vlavo) od toho sa neda ist. Mozno sa to odomkne po ukonceni hry, mozno mi to odomkne hardcore mod, mozno to bude DLC...

Niektore zmutovane zvierata su ovela silnejsie ako by clovek cakal. Taky radskorpion da zbrat a zozaciatku sa mu treba vyhnut. Taktiez tie velke muchy (cazdor ci co) su hooodne silne, proti cazadorom je dobre nieco, co rychlo striela. Tie mi daju zabrat aj teraz. Deathclaws su asi rovnako silne ako v F3, alebo este silnejsie...tym sa este stale vyhybam, na ne treba gauss rifle lebo nieco s podobnou silou.

Divne je to s brnenim v hre. Sice mam plasma rifle, ale este furt mam oblecene kozene brnenie...Asi si kupim combat armor od gun runners. Asi pojdem aj navstivit Brotherhood of steel, ale na to musim najpr mat lockpick 100 myslim, takze...este tak level-dva si pockam.

Co sa tyka dolezitych skills, tak je dobre mat vela veci aspon na 25, ale nie vsetko. Najdoleitejsie skills, teda tie, co je dobre dotiahnut na 100 su (tak trosku po poradi): Speech, Lockpick, Repair, Science, Guns (pripadne Energy weapons), Survival, Medicine

Zatial asi vsetko...uz sa mi nechce pisat :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som to rozohral uz 3 krat, dal som to na HARD a HC, takto to je aspon trochu tazsie. Idem steatlh a sniper. Nepouzivam VATS (osobne to povazujem za blbost) ale radsej si naskilujem snipu a davam to pekne z dialky. Ked sa pomne rozbehnu tak sa niekde skryjem aby ma nenasli a idem na to znova. Hra oproti F3 je omnoho zabavnejsia. Questy velmi dobre na seba nadvezuju, takiez riesenie je iba na Vas, je obvykle viacej moznosti ako ich splnit. Strasne ma ta hra chytila a je vidiet ze to chytili chlapci od Black Isle, jednoducho stary fallout tam citit.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Dye
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa Dye »

suhlasim odost zabavnejsie ako f3 .. taktiez mam snipera :D neni nic lepsie ako postavit sa na kopec nad mesteckom obsadenim raiderov ( tu sa volaju dajako inak ) a pustit sprsku spravodlivosti :DD pouzivam len Varmitku aj ked je velkmi slaba ale zatial jedina puska na ktorej mam vylepsenia .. nightvision scope , silencer a ext. mag :D
PC
Spoiler: ukázať
MB: MSI 880GM-E41 ,
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
CPU: AMD Athlon II X3 440 rev. C3 3.0GHz
GPU: IGP ATI HD4250 - ATI HD5670 512Mb
PSU: SEASONIC SS-400ET-F3 400w
HDD: Seagate Barracuda 320Gb
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
CASE:Zalman Z9 Plus
Používateľov profilový obrázok
SDW_Q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 23:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa SDW_Q »

asi zalozime nejaky sniper klub,ja chodim skoro stale s GOBI campaign scout rifle :D
uz som level 30 a v 3 kasinach mam zakazane hrat xD ostava mi uz len dorobit hlavne questy ale kedze hra nema volny koniec tak robim questy velmi pomaly a hladam este nejake vedlajsie.

btw neviete kde najst vacsie mnozstvo wonder glue? vsade kam idem su max 2 :(
Používateľov profilový obrázok
Dye
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: fallOUT _ new vegas

Príspevok od používateľa Dye »

tovarna pri novacu bola plna takych vecina opravy alebo naco to je
PC
Spoiler: ukázať
MB: MSI 880GM-E41 ,
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
CPU: AMD Athlon II X3 440 rev. C3 3.0GHz
GPU: IGP ATI HD4250 - ATI HD5670 512Mb
PSU: SEASONIC SS-400ET-F3 400w
HDD: Seagate Barracuda 320Gb
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
CASE:Zalman Z9 Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Fallout New Vegas

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez mam Gobi a je to masaker, ja som lvl 15 vari, vobec tie lvl nepozeram.
Varmit je zo zciatku Ok, na tych pustnych ganksterov ked das zo stealth do hlavy tak je mrtvy, ale coskoro narazis na supermutantov, paracov, velkych skorpionov a to s tou puskou nedas

inac s Gobi je to uz lahke, to davam hedky jedna radost a kritikale rozdavam ako mikulas sladkosti.

Inac komu pomahate? Ja pomaham NCR, pustnych gansterov som vyprasil a teraz prasim Legiu. Mam zo sebou ED a boom

ale F3 sa na toto vobec nehrabe. toto cloveka nuti priam vyhaldavat questy a robit ich. Aj male questy dokazu rozhodnut v istych buducich veciach a podobne, je to fakt dobre poprepletane.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Dye
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: Fallout New Vegas

Príspevok od používateľa Dye »

tu gobi ci co este nemam a s varmitkov davam vsetko aj ked naozaj tazko som sa tulal aj skrz mutantov az do vegas ...

Co sa vojny tyka nepomaham nikomu vrazdim obe frakcie ale nejakym zazrakom chvilu po vyrazdeni mesta legie sa mi asi niakym q zvysila knim reputacia a zhadzuju mi zasoby :D inac ak si dobry sniper mozes vrazdit vsetkych a ani si reputaciu knim nepokazis pokial ta niekto neuvidi vrazdid jedneho snich :dance:
PC
Spoiler: ukázať
MB: MSI 880GM-E41 ,
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
CPU: AMD Athlon II X3 440 rev. C3 3.0GHz
GPU: IGP ATI HD4250 - ATI HD5670 512Mb
PSU: SEASONIC SS-400ET-F3 400w
HDD: Seagate Barracuda 320Gb
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
CASE:Zalman Z9 Plus

Návrat na "Hry a problémy s nimi"