Steam digitalna distribucia hier

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Emailový áno, cez appku nie. Nemám rád tieto neštandardné riešenia, majú používať normálne 2FA a basta.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa hulo92 »

zapnut notfikaciu, prihlasujes sa na steam, vyhodi notifikaciu s kodom, zmazes notifikaciu. easy :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja som osobne so steam autentifikatorom velmi spokojny. Je to super vec. A kto nechce, nemusi to pouzivat. Ono to treba brat aj z toho uhlu, ze na steame sa krutili a krutia velke peniaze, takze kvalitnejsia ochrana konta je na mieste
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam 2FA nastavene na vsetko kde sa da, vratane steamu, ale mam to na desktope cez prislusne appky. vseobecne ked som doma tak sedim za kompom a mobil mam niekde hodeny, takze mam vsetko na kompe, vratane 2FA. je to rychlejsie ako hladat telefon, odomikat, potvrdzovat apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal: Št 31. Dec, 2020, 19:24 Ja som osobne so steam autentifikatorom velmi spokojny. Je to super vec. A kto nechce, nemusi to pouzivat. Ono to treba brat aj z toho uhlu, ze na steame sa krutili a krutia velke peniaze, takze kvalitnejsia ochrana konta je na mieste
Nechcem a musím, nevidím dôvod na 15 dňový hold.

A nie ten autentifikátor je zbytočný a nezabezpečený - stačí sa ti dostať do telefónu a si v autentifikátore, lebo Steam appka nemá ochranu.
2FA autentifikátor má vlastné heslo/pin/odtlačok, máš tam všetky 2FAčka a k tomu budeš mať samozrejme niekde backup.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak hadam telefon mas zabezpeceny nie? Dokonca na androide si vies konkretnu aplikaciu zamknut a kym nedas kod, neotvori ju.

Tebe je fuk, ze ti v pripade kradeze uctu zmizne par hier a par eur, ak ich tam mas. Su ale ludia, co ich cena uctov sa pohubuje v desiatkach tisic eur.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa Sohi »

Ja sa skôr čudujem, že ešte niekto nemá autentifikátor na steame. Jednak bez neho sú možnosti obchodu na steame veľmi obmedzené (prakticky nemožné) a druhák, že je účet ďaleko viac zabezpečený. Uznávam, že to nie je 100% ochrana, no v rámci online herného priestoru hádam neexistuje nič lepšie. Odtlačok a pin/heslo je fajn idea, ale zas nerobme zo steamu nejaký nástroj hromadného ničenia, že by takýto postup bol vôbec potrebný. Koho by to bavilo pri každom prihlasovaní niečo 3x overovať.
Píšeš, že máš emailový autentifikátor, ale nie mobilný. Teraz sa ja spýtam. Čo je pravdepodobnejšie? Že sa ti niekto nabúra do mailu alebo do mobilu? A to som ešte nespomenul, že mobilná steam appka a jej autentifikátor funguje aj offline, takže ak by si nemal zapnuté dáta/wifi, neviem ako by sa ti do mobilu dostali. To už by nejako museli obísť aj ten autentifikátor, a to by asi dalo dosť práce.

Každopádne, toto špekulovanie je dosť zbytočné, pretože kým nemáš nejaký hodnotný inventár (rozumej tisícky, desaťtisíce až stotisíce eur hodnotu), tak môžeš zostať pokojný, nikto si s kradnutím účtu toľko práce nedá. A kvôli hrám ti nikto kradnúť účet nebude, tie hry sú tam napevno a ak by sa to aj stalo, stále je tu steam support, ktorý ti ten účet vráti.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa HellAngel »

Autentifikator nepouziva len steam
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa Papek »

loleqboleq napísal: Pi 01. Jan, 2021, 12:03
HellAngel napísal: Št 31. Dec, 2020, 19:24 Ja som osobne so steam autentifikatorom velmi spokojny. Je to super vec. A kto nechce, nemusi to pouzivat. Ono to treba brat aj z toho uhlu, ze na steame sa krutili a krutia velke peniaze, takze kvalitnejsia ochrana konta je na mieste
Nechcem a musím, nevidím dôvod na 15 dňový hold.

A nie ten autentifikátor je zbytočný a nezabezpečený - stačí sa ti dostať do telefónu a si v autentifikátore, lebo Steam appka nemá ochranu.
2FA autentifikátor má vlastné heslo/pin/odtlačok, máš tam všetky 2FAčka a k tomu budeš mať samozrejme niekde backup.
samozrejme aj prst ti mozu odseknut a pouzit odtlacok... Uplne staci aj potvrdenie cez kod co pride do mailu alebo sms, aby ti ucet neukradol hocijaky blb z Mjanmarska, co najde leaknute heslo k tvojmu uctu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa Sohi »

HellAngel napísal: Pi 01. Jan, 2021, 16:21 Autentifikator nepouziva len steam
A? Nevšimol som si, že by som tvrdil opak. Téma je o Steame, preto som písal hlavne o ňom.
No stále platí, že kvôli hrám nikto nikomu kradnúť účet nebude nech už je to akákoľvek herná platforma. Tie spoločnosti si v 95% prípadov vedia overiť, kto je pravý majiteľ účtu.
Ešte ma napadlo odcudzenie zapamätaných údajov kreditnej karty. Ale ani tam si veľmi nepomôžu, keďže minimálne steam a epic neukážu celé číslo karty.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa HellAngel »

kradli sa aj ucty nezavisle na tom, co na ucte bolo. Bolo leaknute heslo a sup. Ale neviem co riesite, budto to pouzivajte, alebo nie. Mozete pouzivat mail, SMS, akurat potom treba akceptovat niektore obmedzenia, ktore sa ale netykaju hrania, pripadne kupy hry atd.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Senny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 25. Nov, 2020, 16:47
Bydlisko: TN kraj

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa Senny »

Tiez som nepouzival autentifikator ale potom som chcel tradnut karty s kamoskou a 14 dni na kazdy trade sa mi cakat nechcelo (alebo tak nejak) tak som ho hodil do telefonu a odvtedy ho pouzivam..
Spoiler: ukázať
MB: H110M Pro-D CPU: i3-6300 @ stock + beQuiet! Pure Rock 2 RAM: 8GB DDR4 @ 2133Mhz GPU: RX 480 8GB SSD: Samsung EVO 860 1TB PSU: Corsair RM650x CASE: Zalman Z9 Lian Li Lancool II Mesh Performance
Preskrknute je na ceste..
NB: LENOVO ThinkPad T450s
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa CageJ »

kvôli tradingu to už mám asi 5 rokov +
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ešte ak sa smiem opýtať na margo predaja kartičiek - dal som tie limitované z hodnotení a výpredaja do predaja, asi 10 kusov za 10c. Po koľkých dňoch je "safe to assume" je to priveľká suma, za ktorú to nikto nekúpi? Mám ešte nejaké, tak aby som dodatočne dal ostatné za nižšie ceny.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Steam digitalna distribucia hier

Príspevok od používateľa werwest »

zda sa mi ze stoja 6 centov? cize budes cakat donekonecna.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Hry a problémy s nimi"