Crysis console prikazy

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
hromi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Blava

Crysis console prikazy

Príspevok od používateľa hromi »

Tato tema ma sluzit na zdielanie zaujimavych prikazov do hry Crysis, ktore mozu vylepsit jej chod, ci este viac pridat do vizualnej krasy. Prvy command, ktory stoji podla mna za to rozobrat je asi najznamejsi a najviac rieseny: sys_physics_cpu 0
Urcite ste videli vybuchuce barely vo videu ak nie ceknite toto http://www.tubelicious.com/tag_capture_frames.html aby ste mali peknu predstavu o co vlastne vo vizualnej podobe ide. Vybuchujucich 50k barelov stoji za to vidiet! ;)

co vlastne tymto commandom riesite?
Oficialna sajta od Cryteku informuje, ze tymto prikazom pomaha kazdemu individualne od konfiguracie zostavy no najviac tym, co maju silnu graficku kartu no slabsi jednojadrovy procak, co je po zvazeni vsetkych pro a proti aj moj pripad ;) dokaz tuto: http://crymod.com/thread.php?postid=101244 No nemusi ist len o tento pripad, pretoze som od ludi vlastniacich pretaktovany C2D s 8800GT pocul neblahe nazory pri sekani v stati keD prichadzate k rozpadajucej hore, takze tiez odporucam skusit a napisat nazor.

A ako nahodime tento command?
Ako v kope hier pred Crysis poslednym tlacitkom na lavo klavesnice pod escapom medzi Tab a anglickou 1. Klavesa zvycasne oznacena /`~/
Prikazovy riadok vyvolate hneD po spusteni hry nepotrebujete spustit load a napisete toto:

1. con_restricted 0 /potvrdte ENTER
2. sys_physics_cpu 0 /potvrdte ENTER

No mozete si to aj cele zjednodusit upravenim odkazu vo Win cim sa zbavite nepohodlneho zadavania po kazdom spusteni hry:

"C:\Program Files\Electronic Arts\Crytek\Crysis\Bin32\Crysis.exe" +con_restricted 0 +sys_physics_cpu 0

Blizsie detaily ohladom zadavania roznych prikazov tuto http://www.tweakguides.com/Crysis_8.html

Ja som si osobne zvysil pekne framerate prave pri vybuchovani ci padani skal. Takze skuste vsetci co ste mali podobny problem a dajte vediet vysledky, popripade hodte do placu nieco nove co pomoze zlepsit tuto uzasnu hru ;) Do sCrysisovania priatelia!
PSU: Eurocase 500W PFC | MB: Epox EP-8NPA SLi | CPU: AMD Athlon 64 3000+ Venice 2,0 GHz@2,4 GHz | RAM: 2GB, 1T.2,5.3.8.3, 400 Mhz - Kingston VR400X64C3A/1G + Goodram GR400D64L3/1G | HDD: Samsung - 320GB, SpinPoint T Series HD321KJ, 16MB SATA2, Maxtor DiamondMax Plus 9 - 120 GB, 8 MB P-ATA | DVD-R: LG - GSA-H12N, P-ATA | DVD±RW: NEC ND-3520A, P-ATA | SOUND: Sound Blaster Audigy 4 | VGA: Sapphire Radeon X1950 Pro - 256MB 1,2ns GDDR3 | LCD: BENQ FP783, 12ms + webcam&repro | MOUSE+KEYBOARD: Microsoft Reclusa & Microsoft/Razer Habu | COOLER: Arctic Cooling Freezer 64 Pro | FDD: Teac 3.5" | OS: Microsoft Windows XP Pro SP2 ENG | SUPERPI: 40s | 3DMARK06: 4120p (1280x1024, AF)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3649
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Crysis console prikazy

Príspevok od používateľa fobos »

hromi napísal:... tuto uzasnu hru ;) ...
Sorry za OT, ale Crysis a uzasna hra ? :o :lol: Pekne technologicke demo, ktore taky CoD4 hratelnostou hravo strci do vrecka . Ja som mily Crysis ani nedohral. Zimne kola boli vrchol nudy, kde som aj zatal vojnovu sekeru a vysr** sa na hru

K tomu prikazu , kto ma grafiku, ktora rozhybe Crysis, ma uz aj istotne DC procesor (a ako je zname pri vyssich nastaveniach je jedno ci mas 2GHz AMD alebo 4GHz Core) :wink:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
hromi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Blava

Re: Crysis console prikazy

Príspevok od používateľa hromi »

fobos napísal:
hromi napísal:... tuto uzasnu hru ;) ...
Sorry za OT, ale Crysis a uzasna hra ? :o :lol: Pekne technologicke demo, ktore taky CoD4 hratelnostou hravo strci do vrecka . Ja som mily Crysis ani nedohral. Zimne kolo vrchol tejto nudnej hry

K tomu prikazu , kto ma grafiku, ktora rozhybe Crysis, ma uz aj istotne DC procesor :wink:
CoD4 je iste uzasna hra, sice som ju nehral no planujem, ale viem co ma caka a neminie. To co som videl vo video reviews a inde je stale to klasicke pokracovanie CoD stylu co sa od podstaty a sposobe hratelnosti Crysis poviem slusne o nejaky ten KUS odlisuje. Pokym je Crysis uspesny pokus o verne priblizenie k realite samozrejme v medziach hry ;), CoD4 je klasickou FPS arkadou na znudeny vecer kde jeden Rambo ukonci kratkym procesom zivot tisicov silne naskriptovanych teroristov, ktory ho doslova prosia, aby ich zabil a tym mozno oslobodi svet od chaosu a inych fuzatych individui. cize celkovo ide urcite o super titul, ale v konecnom dosledku sa nejedna sa o nic noveho - velmi pekna grafika, kopa zbrani, misie za rozne jednotky a nekonecna akcia s kilovanim. Na pocit neznicitelneho killera urcite fajn, ale ak zahrajes Crysis a si trochu zbehly v hrach tak zistis, ze ten kus odvedenej prace na engine, grafike, celkovym napadom, zaujimavym pribehom a to celeho dokopy zmixovane vo velmi dobrej hratelnosti dava o dost viac ako CoD4 i so vsetkymi predchadzajucimi dielmi co vysli. Mne to pripomina velmi dobry mix medzi Delta Force Land Warrior a nejakej akcnej FPS s vojenskeho prostredia, kde si vDaka sandboxovemu prevedeniu mozes prejst kazdu misiu podla svojho gusta - akcne ci v tichosti s tlmicom. Moznost nanosuitu ti dava velku moznost sa s AI protivnikov zahravat a to myslim robi svoje viac ako si mozno dokazes predstavit. V Crysis proste veci funguju ako keby si naozaj bol tou postavou v danej chvili. Pocit realnejsieho zazitku este zvysuje grafika, ktora je na high v dx9 ci dx10 zalezi od masiny ;) uzasna a prekonava vsetko co sa zatial objavilo v podobnom prevedeni na trhu. Osobne mi hra obstojne fici na 1280x1024 prevazne v high a medium s obstojnym frameratom sem tam si sekne, hlavne v zakladniach, ale to pretrpim, pretoze moja masina uz nie je v mladom veku skor v dochodku. Urcite Crysis nejake tie bugy ma, ale to ma kazda nova hra a pri takej komplexnosti je to logicke. Takze - secteno a podsktnuto je to uzasny pocin a ja davam pokorne klobuk dole. Ja sa porucam a kazdy nech si to uz preberie sam...

K tomu prikazu: celkom by som bol zvedavy co by sa dialo na tvojej masine ;) I silnejsie stroje mali problemy, ale o to tu nejde. Ak to moze niekomu pomoct nemame sa o com bavit...
PSU: Eurocase 500W PFC | MB: Epox EP-8NPA SLi | CPU: AMD Athlon 64 3000+ Venice 2,0 GHz@2,4 GHz | RAM: 2GB, 1T.2,5.3.8.3, 400 Mhz - Kingston VR400X64C3A/1G + Goodram GR400D64L3/1G | HDD: Samsung - 320GB, SpinPoint T Series HD321KJ, 16MB SATA2, Maxtor DiamondMax Plus 9 - 120 GB, 8 MB P-ATA | DVD-R: LG - GSA-H12N, P-ATA | DVD±RW: NEC ND-3520A, P-ATA | SOUND: Sound Blaster Audigy 4 | VGA: Sapphire Radeon X1950 Pro - 256MB 1,2ns GDDR3 | LCD: BENQ FP783, 12ms + webcam&repro | MOUSE+KEYBOARD: Microsoft Reclusa & Microsoft/Razer Habu | COOLER: Arctic Cooling Freezer 64 Pro | FDD: Teac 3.5" | OS: Microsoft Windows XP Pro SP2 ENG | SUPERPI: 40s | 3DMARK06: 4120p (1280x1024, AF)

Návrat na "Hry a problémy s nimi"