Far Cry 6

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa Purejoke »

Zatiaľ asi najslabší diel nie, žeby 5 bola niečím výnimočná.
Či už príbeh, hlavná postava, vedľajšie postavy alebo gameplay.
Odohrané dve a pol hodiny a nevie ma to vôbec zaujať.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4433
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa scream »

Uvod velmi lacny, zatial som to vypol po 40min...a ten maly FOV mi zere nervy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa fobos »

Nemam teraz moc casu studovat YT walkthrough, resp
som lenivy :D tak sa spytam sem. Teraz som presiel FC5 a vo FC6 nechapem tomu obsadzovaniu uzemi. Som na mape v prilohe a v tej dedine vystrielam vsetko a nepriatelia non stop prichadzaju do nekonecna. Dole mi cervenym svieti TRESPASSING.

zbezne co som videl na chvilu walkthrough tak nicil typek tie billboardy a potom obsadil dedinu ale v tomto na mape kde som ziaden billboard nie je. Jedine vlajky a s nimi sa neda nic robit.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa shiro »

Pokial si dore pametam, tak:
Ked obsadzujes checkpointy na cestach, tak musis znicit billboard, iba tak ich obsadis.

Ked obsadzujes protilietadlovu poziciu (AA kanon), tak pre obsadenie musis najst krabicu s radioaktivnym materialom a az po jej vybrati to obsadis.

Ked len tak niekde prides a su tam vojaci (napr nimi obsadeny nejaky areal), tak najprv musis dostat quest, ktory ta tam zavedie to vystrielat. Bud od nejakeho NPC, alebo tvojich guerilla kamosov, ktorych postupne spoznas neskor. Potom, ked sa k tej lokalite priblizis, ti vyskoci otazka, ci chces ten quest plnit. Inac to neobsadis a budu stale pribiehat dookola. Ale tiez questy niesu na kazde miesto obsadene vojakmi, takze niektore proste neobsadis. Takisto je na tom myslim aj ta biela pozicia co je na mape vyssie, pod napisom Cablo Doblon Peninsula

Tuna si este celkom na zaciatku, zatial sa s tym nezatazuj. Je to celkom blbo navrhnute v tej hre.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa fobos »

Dik. Tak tu je uplne inak (a horsie asi) ako vo FC5 :) tam si obsadzoval rad radom a hru si prechadzal uplne free sposobom aj mimo questov (oslobodzoval outposty).

Toto mi pride o dost blbsie spravene.. ako som pisal vo FC5, mne tie parne cisla far cry proste nesedia :D
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa shiro »

FC5 zase malo nutene posuvanie sa v pribehu. Ked si v danej casti mapy dosiahol isty pocet XP, tak ti to oznamilo, ze ta sekta lovi. Zjavili sa zo vsetkych stran a strelili ta. Bola to poistka, aby hrac neobsadil celu mapu, lebo potom by pribeh nedaval zmysel. Ale dalo sa to ovplyvnit modmi, takze tiez sa mi to zda ako lepsie vyriesenie oproti FC6.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa fobos »

Už mám odohrané cca 3 hodiny a musím skonštatovať, že hra je giganticky veľká herným priestorom, neviem či to už aj moc nie je. Štylizácia grafiky úplná bomba, textúry sú na tom horšie, ale ako celok hra úplné lahodí oku. Niektoré pasáže to je radosť len tak behať po mape a kochať sa tou nádhernou grafikou :!:

Inak ma zaujalo, že keď dôjdete do základne, hodí pohľad zo zadu, gamepad na Xboxe sa invertuje v osi Y (WTF?) a nedá sa tam skákať, to ako neviem aký problém už bolo tieto tri veci opraviť :D

FC5 sa mi ale herne páčil viac :) mne vo FC6 nesedí to audio tie kubánske či aké prízvuky ľudí, texty, názvy miest.. zlatá angličtina

// dohrane, spokojnost, 8z10
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Vysiel update na textrury medzicasom. Odporucane je 12GB VRAM nan. Ale ani velmi treba nie je.

Hra je fakt obrovska. Je to v podstate stale to iste, ako predosle diely, akurat na to namontovali dasli kopu zabavnych veci, ze to cloveku takmer nepride, ze hra to iste jadro. A brutalne to plosne roztiahli.

Kubanska muzika mnam za mna, aj cele prostredie podobajuce sa na prvu cast.

Zaciatok bol slabsi, mensi, kedze ste boli len na tom malom ostrovceku, ale celkom fajn na vysvetlenie o co ide.
Dalej sa uz moze robit snad vsetko ako v battlefiedle. Mozes ovladat tank, lietadlo, lode :D

Som len na zaciatku ale velka parada co sa tyka naplne. Stale ma to niekam taha.

Jedine male minus je, ze to niektore veci velmi dobre nevysvetli a po kazdej zmen to sejvuje, takze som si za uran kupil napr. zbytocnu zbran, alebo za suroviny zbytocnu cast zakladne.

Ten "raketomet" na chrbte je tiez mierne odveci, ale je s tym fun.

Celkovo imho naj diel pre mna, zatial po par hodinach. Resp. najlepsi klon od trojky :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5259
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cize sa to uz da hrat a nie je to len chod na miesto zabi/ukradni/vycisti tabor/nazbieraj X ks niecoho 100hodin vkuse?

Da sa to hrat aj rambo stylom?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa satanicek666 »

A za mne otázka: dobre se to hraje aj na hard Core obtiažnosti? Bo minule časti na hc boli čisto pohodicka 🤣 až som sa nudil Jake to bolo ľahké. Najlepsi bol 2 diel, kde tá hc obtiažnosť bola fakt čudo ťažká
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Hram na strednej a je to pre mna akurat na uzitie si. Ked si velmi zly, poslu na teba special forces a ti su viac neprijemni. nemozem posudit ako to je na max obtiaznost.

Btw. je tam jedna vlastnost hry, ktoru spominal aj niekto vyssie a je dost matuca a to, ze ked budes zly, tj budes mat cerveny, resp. vysoky ukazovatel "nasratosti Antona" tak sa budu vojaci rojit donekonecna a ty sa musis niekam schovat, alebo ujst z oblasti, inak tam mozes bojovat do smrti.. Nieco sa da obasdit a tym padom sa ten ukazovatel vynuluje, nieco nie.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa fobos »

Hral som toto davnejsie, teraz uz z velkej nudy som sa po Xty krat vratil ku 4temu dielu a konecne som to uz rozohral tak daleko, ze ma to ako tak bavi..

Ale musim skonstatovat, ze tie far cry su od 3tieho dielu fakt na jedno kopyto, uz by po 6ke mali konecne prekopat tuto seriu :facepalm:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zaraba im to, tak nemusia. Maju celkom funkcny model sveta, funguje, ludi zabava. Nehovorim, ze je to ok, ale ja sa nestazjem. Na odreagovanie fajn.
Cital som nejake famy, ze 7ka ma byt nieco podobne, akurt Juzna Korea.

Ja klasicky nerobim velmi hlavny tah, skor sa tulam po mape a zbieram gear.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ma jbne ta hra ma aj kohutie zapasy 🤣
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Far Cry 6

Príspevok od používateľa lele007 »

Mne sa pacilo, ze sa dalo zahrat FC 3,4,5 ako minigame



https://www.youtube.com/watch?v=vvDVcvf6yjA
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B

Návrat na "Hry a problémy s nimi"