Herný Krúžok

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Herný Krúžok

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

VSEOBECNA DEBATA O HRACH A HRANI

Hodte dake typy,kludne na nieco nezname,alebo aj starsie,to je fuk.
V poslednej dobe je velmi sucho na dobre hry..
Kludne zrobte minirecku k tej hre,alebo gameplay.
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v So 10. Dec, 2022, 23:01, upravené celkom 6 krát.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Vela hier, malo casu

V poslednej dobe som hral toto:
AC: Odyssey - rozohrane, celkom bavi, ale je to obrovske, takze je to na dlho. Na uroven Witcher 3 to ale nedosahuje.
Project Cars 2 - bavi, ale nemam volant... Ten pocit z jazdy je tu fakt super.
They are billions - vyliezlo to z early access, spolu s tym vysla kampan. Ale kampan je nic moc. Inak survival mod je dobry. Celkovo ale moc neodporucam.
Grim Dawn - dost dobre, ale AC aj pCars su tak nejak zaujimavejsie

Nie je to tak davno co bolo Rage 2. Ako strielacka super, ale inak nic moc. Ak niekto este nehral DOOM (2016), tak DOOM je lepsia volba.
Tiez som skusal Pillars of Eternity 2: Deadfire ale moc sa mi to nepacilo, povedal by som, ze ten combat je hranicne otrasny. Asi som rozmaznany z XCOMu.

Ked uz spominam XCOM, tak tie moderne su vyborne. Najlepsie asi War of the Chosen. Fakt super vec, hlavne teda War of the Chosen sa podla mna velmi podarila, ale aj zakladna XCOM 2 bola velmi dobra. Toto by som vedel hrat dokolecka-dokola.

Menej zname veci (mozno)
Rimworld - colony survival simulator. Nic moc grafika, ale velmi dobra hratelnost a tiez kopa modov.
Deadlight - dakedy som to rozohral a pacilo sa mi to. Ale potom som sa k tomu nejak nevratil.
This war of Mine - toto je asi celkom zname, ale rozhodne odporucam. Novsi Frostpunk je podla mna slabsi, ale je to uplne iny typ hry.

Na co sa tesim:
Hollow Knight: Silksong - povodne to malo byt Hornet DLC, ale nakoniec z toho bude komplet nova hra
DOOM: Eternal - nie je moc co vysvetlovat
Wasteland 3 - tu som trosku opatrny. 2ka bola fajn. Uvidime, co z tej 3ky bude.
Cyberpunk 2077 - tiez moc nie je o com, ale zaroven som opatrny. Ta atmosfera Witchera 3 tam nebude.

Trosku zacinam mat chut zasa oprasit nejake tanky... ale idealne by bolo, keby tam bola nejaka nova hra. Pretoze viem, ze ci uz WOT, alebo AW, alebo WT, ma zacnu frustrovat par hodin po tom, co to zacnem znovu hrat.

Asi si kupim volant...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja neviem preco hram s 1080tkou vsetky stariny :D Zacali ma vsetky tie starsie hry proste bavit a u niektorych ma podstatne viac zabavy ako u novych AAAAAAA hier.
Nedavno som dosiel Witcher 1, nasledovany 2jkou, nasledne Dragon Age Origins nasledovany 2jkou, rozohral som Inquisition. Rovnako rozohrany Fallout 3 a Gothic 3 :D A caka ma Technomancer a Elex :D

Ale aspon PC ide skoro pasivne :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa Memnon »

Resident Evil 2 remake
- veľkolepá obnova stariny snáď nemohla vyjsť lepšie
- survive horror
Sekiro: Shadow die twice
- ďalšia souls hra(od from software) výborný game play a slušný príbeh
Hunt showdown
- PvE PvP arkadova strieľačka zasadená do roku 1900, kde 5 tímov po 2lovcoch bojuje na jednej mape o odmenu za demonickeho bossa
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa LeaR »

Vyuzijem tuto temu na otazku mavate aj vy taky utlm co sa tyka hrania ? Ja napr tento rok nic, vobec ma nebavi nic hrat aj ked cas by bol niekedy. Ale keby predomna postavite 3A hru tak ju zrejme ani nezapnem. Snad to prejde :D naposledy co som asi hral bol red dead 2 na playku ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa kllr007 »

Jop. Musíš sa nahypovat na nejakú konkrétnu kľudne aj starú, kuknúť nejaké videá a potom to už ide.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

kllr007 napísal: Pi 12. Júl, 2019, 23:59 Ja neviem preco hram s 1080tkou vsetky stariny :D Zacali ma vsetky tie starsie hry proste bavit a u niektorych ma podstatne viac zabavy ako u novych AAAAAAA hier.
Nedavno som dosiel Witcher 1, nasledovany 2jkou, nasledne Dragon Age Origins nasledovany 2jkou, rozohral som Inquisition. Rovnako rozohrany Fallout 3 a Gothic 3 :D A caka ma Technomancer a Elex :D

Ale aspon PC ide skoro pasivne :D
ha,tiez teraz skusam omodovaneho Stalkera..ale uz mi dosli nervy
Co si pamatam,tak v poslednej dobe ma bavili len AC Odyssey 9/10 a predtym este Subnautica 11/10(prave si ju znovu instalujem a skusim to druhykrat) a daleko predtym Fallout 4 10/10

momentalne mam este rozohrane
1.Rage 2,ta ha by bola perfektna,ale svet tam nema iskru..teda grafika atd je super,akurat svet ludia a dianie je dost umele a jednoduche..v tomto bol Fallout o 100 levlov vyssie. Mat tak fallout grafiku rage,tak mam zas 15 :)
2.AC: Unity. Nadherna grafika..ale to je asi tak vsetko..asi sa do toho treba hlbsie ponorit..mozno raz
3.Witcher 3..hanba mi,ale ani tuto hru sa neviem donutit dohrat..
4.Supraland..toto ma bavilo velmi,je to taky perfektny mix Talos Principle, Portal a Zeldy..postupom casu to ale zacalo byt na moj vkus prilis zlozite
5.Star Wars Commander. Toto som kedysi velmi zral,hlavne na telefone,potom aj na pc. Dnes to hram raz za 2 tyzdne.

Tesim sa na :

v blizkom case
-Outher Wolds od studia Obsidian(fallout new vegas)

na dlhsie cakenie
-System Shock 3,ale toto bude zrejme na dlho a studio co to robi je nic moc. Nadej je,ze na tom spolupracuje aj Warren Spector :)
-Subnautica Below Zero, o tomto chcem vediet co najmenej,rovnako ako som nevedel nic o povodnej hre,ked som ju stiahol a nasledne kupil
-Cyberpunk 2077. no comment,azda len ze cakam drsnejsieho nastupcu prveho Deus Ex
-Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 :) jednotka je super
-Wasteland 3 - milujem postapo
-Atomic Heart- toto je tiez nejake postapo :)

z neznamejsich vypada dobre
-Moons of Madness
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Hra ktora vas v poslednej dobe zaujala,alebo co momentalne hrate a bavi vas to..

Príspevok od používateľa Marek125 »

LeaR napísal: So 13. Júl, 2019, 11:27 Vyuzijem tuto temu na otazku mavate aj vy taky utlm co sa tyka hrania ? Ja napr tento rok nic, vobec ma nebavi nic hrat aj ked cas by bol niekedy. Ale keby predomna postavite 3A hru tak ju zrejme ani nezapnem. Snad to prejde :D naposledy co som asi hral bol red dead 2 na playku ...
Jasne ja tento rok to isté pokupil som pár dobrých hier a hral som ich tak hodinu každú, už dva mesiace mám PSVR a mal som to na hlave jednu hodinu a vyskúšal jednu hru a kúpil som ich ktomu hafo, asi už človek starne lebo času sem tam je aj tak to nehrám.
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa Monster1 »

Moj zoznam na druhu polku toho roku:
The Sinking city
Borderlands 3
Wolfensten Youngblood
Control (na toto sa ako fanúšik Remedy teším asi najviac)
Gears of War 5
Star Wars
Nove Cod
Doom Eternal

Včera som dohral Ac Origins a tak strašne nasilu som už dlho nič nedohral, holt Ubi nevie robiť hry.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa wingo »

Z tých čo zatiaľ neboli spomenuté:

Hellblade: Senua`s Sacrifice - mohutná atmosféra, dávno ma hra tak nepohltila
Alpha Protocol - keďže máš rád Obsidian a toto je taký ten "hidden gem" od nich
Tyranny - izometrické RPG od Obsidian, mne sa fakt páčilo, netuším prečo to bol prepadák čo sa týka tržieb
Brutal Legend - ak máš rád metal, Jack Black a open world rúbačku čo sa neberie úplne vážne nie je o čom
Dungeons II/III - paródia na Dungeon Keeper s tým že môžeš aj zaútočiť na povrch a na povrchu ovládaš jednotky ako v RTS, hra sa neberie vážne a sedí jej to
Evoland 2 - jednotka to začala (evolúcia hier v jednej hre), ale moc ma nebavila, naopak dvojka je IMHO fakt dobrá hra a stačí ti zahrať tú
Legend of Grimrock I/II - dungeon crawler, na dlhú dobu vyhynutý žáner má výborného nástupcu
Metal Gear Solid V - ak nerátam pár hodín kedysi dávno u spolužiaka na PlayStation, nikdy som Metal Gear hry nehral, ale fakt ma chytila
Rebel Galaxy - zjednodušený space sim (pohyb len v 2 rovinách), hra typu Elite/Freelancer, čistokrvná zábava
Serious Sam 3: BFE - čistokrvná FPS, rozbeh je pomalší ale záver je adrenalínový ako máločo
Tropico 4/5 - manažmentovka čo sa neberie moc vážne a dobre sa hrá

Teším sa:
Serious Sam 4: Planet Badass
Aquanox: Deep Descent
Wasteland 3
Cyberpunk 2077
Doom Eternal
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Umna jednoznacne:
- Gothic 2 s datacom
- Gothic 3
- posledny Stalker
- Hitman: Blood money (topka, hral som aj novych Hitmanov ale tento ma bavi akosi najviac)
- Star Citizen
- ako oddychovku CS:GO
- vsetky Deus ex
- Star Trek Bridge Commander
- vsetky strategie z OpenRA (aj KKND)
- Homeworld Remastered

- nikdy taktiez nedam dopustit na Bloodlines, Battle for Wesnoth a Settlers 2...

A ano, umna to iste - nove hry ma bavia menej... vsetko uplne zjednodusene sracky, kde nemas ziadnu vyzvu a nemusis pouzivat mozog... :furious2:

Kebyze dnes pred 15 rocneho chlapca postavite Settlers 2 tak mu vybuchne hlava pri rozmyslani
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2766
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa Mumaq »

A to som si myslel, ze som s hranim na tomto tak sam... Tento pc som si postavil a trt makovy, nic nehram a nic ma nebavi. Kupil som si aj BFV, ale je to nuda oproti BF1...
Kupil som si vsak
SOLDIER of FORTUNE https://www.youtube.com/watch?v=HTas2qG8fe4
a OUTLAWS https://www.youtube.com/watch?v=V3X3g-1TR0s&t=1553s
Ale stve ma, ze som si tento pc nestaval kvoli tymto starinam :X Mam nainstalovane aj Forza Horizon 4, na ktoru som sa velmi tesil a zaplatil som za tu najvyssiu ediciu 60eur.
Najviac, co ma sklamalo bolo, ze Crash Team Racing Nitro Fuel nevyslo na pc a taktiez RDR2...
Chcem konecne VYPIECT tuto moju bestiu, tak mi nieco poradte :(
Asi si kupim AC Oddysey
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tiez by ma sralo ak by som hral s novym pc take vykopavky :D
Odyssey da zabrat pocitacu ;) Ak to das na max tak sa gpu poriadne zapoti..tam hlavne tie volumetricke mraky zabijaju polku vykonu,ale vypadaju vyborne.
Dnes som si po vyse roku teda nainstaloval Subnauticu a zahral druhykrat. Predchvilou som sa ledva donutil si ist nieco zohriat jest. :) Ta hra sice nie je stale v 100% stave..obcas to bezdovodne trhne,ale je to rydze zlato medzi hrami imho :love:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa stanomx »

tak aj ja hravam momentalne wolfenstein 2 a naposledy ma dost dobre zabavila SOMA toto by som odporucal kazdemu co sa nudi
z novych hier len ťažko niečo vyberať
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Hry ktore vas v poslednej dobe zaujali,co momentalne hrate a bavi vas to,alebo na ktore hry sa tesite..

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Ak chces podkurit svojmu PC nejakou hrou, tak AC:Odyssey je to spravne.

RDR2 ma na PC vyjst neskor, ci nie?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Hry a problémy s nimi"