Strana 1 z 1

Doom 3

Napísané: Pi 21. Jún, 2019, 15:10
od užívateľa kllr007
Viem že sa jedná o staršiu hru, no nikde som nenašiel tému tak to dám sem,
Pre všetkých čakateľov na Eternal, odporúčam túto lahôdku ktorá aj v dnešnej dobe vďaka módom vyzerá famózne.
Prakticky odporúčam kombináciu pôvodnej hry (žiadne BFG ed.) spolu s Absolute HD (čo je kompilácia viacero módov ako sikkmod, texture packy a pod.).
- stačí vám najnovšia steam verzia - https://store.steampowered.com/app/9050/DOOM_3/ (k dnešnému dnu v akcii)
- spomínaný balík módov - https://www.moddb.com/mods/absolutehd
- troška trpezlivosti.

Stiahnúť DooM3, a spustit hru (aby sa vytvorili konfiguračne subory). Následne ju vypnúť, skopírovať mod do zložky hry, pôvodný .exe súbor zálohovať, .exe súbor z módu premenovať na názov pôvodnéhom a konečne posledná vec - v steame pridame argument "+set fs_game absolutehd" (bez úvodzoviek) - tým docielime že hra sa bude dať spúšťať priamo zo steamu automaticky do módu.

Po spustení overiť že hra správne beží, hru zasa vypnúť, do zložky módu (...\Doom 3\absolutehd\) skopírovať upravený konfiguračný súbor a prepísať pôvodný - https://uloz.to/!NlwbrGzytQq3/doomconfig-cfg

Je to nastavenie rozlíšenia (1440p - kôli downsamplingu na môj 1080p moňas), high-res textúr, ultra detailov atď. atď. Vec sa má totiž tak že priamo v hre (in-game nastavenie) SA NESMIE meniť graficky preset a rozšírené nastavenia. (v prípade prekliknutia stačí opäť skopírovať linknutý cfg súbor)
Môže sa meniť nastavenie klávesnice, rozlíšenie (takže ak nesedí 1440p, dá sa nastaviť iné bez problémov), AF a AA. U AA odporúčam nechať hodnotu na 4 a u NV kariet cez NVI nastaviť podľa obrázka (všetko vyššie obraz rozmaže).

Samozrejme je možné sa pohrať s nastavením sikkmod-u, kde sa da zapnút color grading, DOF, Soft Shadows (tie vyzerajú krásne, bohužiaľ výkon ide razantne dolu a vo väčších miestnostiach padá aj na 1080tke na 40fps). Rovnako sa dá zapnúť crosshair (ja hrám bez, lepšia atmoška), na klávesu "x" je nabindovaná headlight tak kto chce môže vypnúť atď atď.

Re: Doom 3

Napísané: Ut 23. Júl, 2019, 13:57
od užívateľa scream