Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Zdravím, ako som uviedolv topicu. Mám problem s trasúcima sa hranami na objektoch ako sú strechy, stromy, tráva atď. Nastavoval som už v hrách antialiasing na maximum, nastavoval som v Nvidia Control panely antialiasing na maximum, ale nič nepomohlo. Robilo mi to na ntb, kúpil som PC, dúfal som, že stým už nebude problém, ale robí to isté. Neviete niekto čo s tým a čo to môže spôsobovať?

Môj spec:
Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 17134) (17134.rs4_release.180410-1804)
CPU: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor (12 CPUs), ~3.4GHz
RAM: 16GB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Aka hra alebo ake hry?
Monitor?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa rulerkelso »

Skús prehodiť negative LOD v nastavení grafiky na clamp.
Tiež za tým môže byť anizotropné filtrovanie.
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Monitor: https://m.alza.sk/24-zowie-by-benq-xl24 ... 64.htm?o=1

a hry, no hlavne si to všímam napr. v PUBG, tam to vidno dosť extrémne, potom stiahol som si COD BO4 beta, tam to tiež veľmi vidno, ale napr. robí mi to aj v R6 (no tamto vidno menej, lebo nie je tam toľko takých objektov), tak isto keď som CSko hrával. A to už nevravím, keď som zapol starú 1.6 ešte na ntb, tam som naozaj nič nevidel skrz to, že sa všetko pohybovalo so mnou :D.
Ja by som asi povedal, že to robí všade, len niekde to vidno menej a niekde viac.

Takto to mám mám nastavené v Nvidia Control Panely:

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

No zatial sa mi nic taketo nestalo, takze neviem.
Ak mas moznost, vyskusaj iny monitor. Ale ak nemas problemy mimo hier, tak monitor by mal byt OK...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Nemám problémy mimo hier, videa z tých istých hier vypadajú normálne a keby to bolo monitorom, tak si myslím, že aj tam by bol problém. Predtým na ntb som mal aj iný monitor a robilo to, vymenil som za tento a to isté. Aši to bude niečo s grafikou.
Ešte som čítal na nejakom eng fóre, že by to mohlo byť kvôli zdroju, čo si o tom myslíte?
ANONYM_a7

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

v prvom rade skus natocit DVR z hry, nech vies zistit, ci je to GPU/SW alebo problem zobrazovadla...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa Odar »

To nie je blby napad - ak nevies ako, tak pouzi klasiku OBS https://obsproject.com/download Tam to uz naklikas. Je to pomerne jednoduche.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa rulerkelso »

Len taká technická otázka: kedy si naposledy updatoval drivery grafiky :rolleyes:
Skús premazať cez DDU a nainštalovať aktuálne.
Ako konkrétne sa ten problém prejavuje? Je to klasické trblietanie/zrnenie?
Niekedy to môže byť aj hrou.
Ja to mám napríklad v Rise of Tomb raider na niektorých povrchoch pri určitom osvetlení pri akomkoľvek nastavení.
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Pokiaľ myslíte s tým DVR z hry, len obyčajné video, tak tu som jedno natočil https://drive.google.com/file/d/1Rr3h7T ... sp=sharing.
Drivery som updatoval hneď, ako mi prišiel PC.
Zistil som, že bratovy to pri For Honor napr. nerobí, ale v hrách, čo som uviedol vyšsie mi to robí, v niektorej viac, v niektorej menej.
Na jednom anglickom fóre som čital, že by som práveže mal skúsiť vymazať driver cez ten DDU a nainštalovať starší.
Ďalši tam zas písali, že skúsiť downclocknúť grafiku o kus, a niektorí zas spomínali preinštalovať Windows. Lenže nikdy tomu dotyčnému, čo založil fórum, nič nepomohlo, takže poskúšam, uvidím. A tiež som zistil, že s tým má dosť veľa ľudí problem, takže si mysĺim, že to asi nebude Hardware-om.
ANONYM_a7

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

kde sa ti co trase? co som slepy?


btw ta hra je v bete, totalne graficky neoptimalizovana so far... to len FYI
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Stromy, strecha, plot, tráva.. a to na videu to vyzerá o dosť lepšie ako to tu mám ja real na monitore. A wth? :D Však som písal, že sa to nedeje len v CoD, to bol len príklad pre videom pretože som tu hru mal zapnutú, také CSko, R6 v bete už dlho nie su a deje sa to aj tam..
ANONYM_a7

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

a presne o to ide... ja na tom videu nic take nevidim nech pozeram co pozeram - co v praxi znamena nastavenie monitora, blby kabel od monasu, bla bla bla. Samozrejme skusit mozes kadeco, ale ked sa to co realne vidis na videu nezhoduje s tym co vidis pre hre, musi byt problem v zobrazovadle...

Som mal kedysi taky monas, uz neviem co to bolo, dake 144Hz TNko, no a malo to ultra fast response mode. Pri tomto mode mi pri rychlom pohybe vsetky hrany odfarbilo do cierna... skus vyresetovat nastavenia monitora, popripade vymenit kabelaz

K tomu COD som narazal len k tomu ze ten AA pravdepodobne takmer vôbec nefunguje cize zbytocne ho tucujes na pecky :P
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa kllr007 »

To bude podľa mňa monitorom - zle nastavený / zapnutie tie vylepsovaky a pod.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Akože really to tam nevidíte? Zapnem si to na mobile a vidím to tam tiež. Teda možno, pretože viem na čo pozerať :D. A na videu to preto toľko nevidno, lebo video nemá takú kvalitu ako obraz čo vidím, čiže to rozmaže a nie je to toľko vidno.
A v monitore nemám nič iné nastavené, iba farby, jas, a pod. a ěste black equalizer, ale ten len zosvetľuje tmavé miesta.
Neviem, nerozumiem tomu, prečo to niektorým ľuďom nerobí a niektorým áno. Tiež mi príde divné, že aj na eng fórach niektorí ľudia písali, že to nevidia ani na videách. Iní zase, že to na videu vidia, ale nikdy s takým niečim nemali problémy. Tak ja fakt neviem. Robilo mi to na ntb, či už som ho mal zapojený na monitore starom, novom, alebo či som hral bez monitora. Kúpim PC a to isté, kde je chyba?.. :D

Návrat na "Hry a problémy s nimi"