Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Tu som nahral aj video s pubg, kde by to mohlo byť lepšie vidno, všímajte si napr. ten plot na ľavo hneď na začiatku (stále to však na videu vypadá lepšie ako na mne na monitore). Ono ešte v takýchto otvorených oblastiach je to z boha a nevadí to tak, ale v oblastiach, kde je veľa trávy a stromov, tak má človek problém spotovať ľudí, tiež je napr. problém vidieť ľudí v oknách kvôli blikajúcim strechám.
https://drive.google.com/file/d/1Cu9H3x ... sp=sharing
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Možno ostatný hráči to nevnímajú lebo to už berú ako featuru ? Tak ako je niekto precitlively na motion blur.
Skús hru zapnúť s downsamplingom tj zapni si DSR a v nastaveniach hry daj vyššie rozlíšenie ako je tvoje natívne.

Popozeraj veci ako shimmering, LOD bias etc.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5820
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa wingo »

Štandardné správanie (shimmering, aliasing...), niekto je na to citlivejší iný menej, ak ti nebude stačiť to DSR čo ti kllr nado mnou poradil tak možno ešte monitor s vyšším DPI, napr. 27" 4K čo je ale na iné veci dosť overkill.
Ale musím uznať že na to že máš všetky antialisingy na max to vyzerá zle, povedal by som že to vyzerá ako keby si žiadny nemal zapnutý alebo mal nastavené dosť nízke rozlíšenie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

ten DSR som skúšal, ale dával som len 1.20x native resolution a DSR smoothness na 100% a to mi nepomohlo. Koľko by som mal nastaviť to DSRko?
A jo viem, že to je niečo z AA, ale fakt neviem, že čo a prečo to tak robí, keď mám AA na maximum a robí to aj v starej hre ako CS 1.6, síce ešte na PC som to nehral, ale na ntb sa to nedalo, lebo ako som sa pohyboval, tak som nič nevidel. A pritom, keď som mal tých 14-15, čo je tak 6-7 rokov dozadu, sme 1.6ku hravali, ešte na starom PC a nikdy s tým neboli problémy.
Skúsim tu 1.6ku stiahnuť doma a uvidím, čo to bude robiť na PC a ak to isté, čo na ntb, tak vám to natočím :D.
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Okej, skúsil som DSR, keď som to nastavil na 1440p, tak ten shimmering nebol taký hrozný, ale skôr by som povedal, že z toho dôvodu, že všetko bolo rozmazané :D.
Skúsil som CS:GO aj na PC, robí to aj tam, síce miernejšie a to o dosť, ale je to tam a to na starom PC nebolo, síce som tam hral GOučko na 60fps, ale neboli tam žiadne flickerujúce hrany. Sťiahol som 1.6ku, tam to isté čo na ntb, ale napadlo ma, že preto to tam tak veľmi robí, lebo tam je malé rozlíšenie.
To len také moje priebežne info. Keď mi 27ho nabehnú data na nete (pretože 300gb FUP v roku 2018 :facepalm:), tak skúsim preinštalovať windows a uvidím, čo to spraví.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa kllr007 »

lol, preco davas smoothness na 100% ? sa cuduj potom ze to mas rozmazane.
zapni DSR 4x, k tomu daj smoothness na 10-15%, restartuj PC, zapni hru nastav 4K rozlisenie a kukaj ci to este robi.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
PAULIESUCHOTA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2018, 09:56

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa PAULIESUCHOTA »

Dával som smoothness na 100%,pretože som to čítal niekde na nvidia fóre. Vyskúšam teda dať menej tých percent.

Keď som to nastavil na 4k a 15% smoothness, tak to bolo oveľa lepšie. Stále to bolo vidno napr. aj na tom plote, čo na videu, ale neblikalo to toľko a dalo sa napr. na trávu dobre pozerať.
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi trasú hrany na objektoch? (plotoch, stromoch, strechách a pod.)

Príspevok od používateľa rulerkelso »

Mne to pripadá ako normálny aliasing. Čo je problém starý ako hry samotné(3D). Ak sa toho chceš zbaviť, jedine s použitím náročných antialiasing techník, vtedy už ale FPS skočia šipku....
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Návrat na "Hry a problémy s nimi"