Escape from Tarkov

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
ANONYM_a7

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

pre noveho hraca je ta hra brutalne nepristupna - nechcem to tu rozpisovat dokedy nenahram poriadne ale proste tam chyba kvalitny tutorial pre kazdu mapu - guided 30 min tutorial v offline by aspon ako tak dal vsetky potrebne zaklady - keby nemam partaka nemam SANCU absolutne nic spravit, nikam sa dostat proste ak ku hre potrebujem mat otvorenu online wiki - ta hra ma nezaujima - je 2021 mame xy moznosti ako reprezentovat wiki-guidovat hraca a naucit ho co a ako inak ako 300 stranovym dokumentom na wiki page :)

Ta hra potrebuje BRUTALNY QOL patch. To ze to ma byt HC este neznamena ze nemozes mat kompas a mapu. Co je na tom nerealne ze ma vojak so sebou kompas a mapu? :D (ano uz viem ze obe veci viem mat ale ako zasa ak by som nemal partaka uz by ma to absolutne po prvych 10tich hrac nezaujimnalo pretoze vsetky koncia tak ze ides, a zomries - nevies kde si zomrel, preco, odkial, kde si, kam ides, preco to vlastne hras.... ) Miesto tych textovych misii to mohlo byt navrhnute ako TUčko ktore by ta zaucilo co a ako. Rovnako trocha mi pride byt kokotina ze novy hrac ktory vie o hre prd, ma brutalne nevyhody oproti niekomu kto ma nafarmene. Proste Progres v tej hre vyzera tak, ze ju hras v podstate len preto aby si ju mohol mať ľahšiu. Cize ked uz si si to cele pretrpel a naucil si sa vsetko ani na to nebude mozno bavit pretoze noobov budes davat dole jak NIC pretoze ich naboje neprejdu ani cez tvoj armor, nevedia kde su, kam idu, preco to hraju... toto je imo vec ktoru musia vyriesit asap pretoze riesit to wipom 2x do roka = toto nie je riesenie - max v bete. (a to mame k dispo OFFLINE mod kde sa moze clovek tulat bez penality donekonecna - toto ked daju prec ako sa ma novy hrac naucit aspon zaklady? Nvm ci mi daco nedochadza alebo je to sucast "bety" a vôbec to momentalne nemaju doriesene )

Absencia kompasu ako def eq je uplne devastacna hlavne pre cloveka ktory nema problem stratit sa v novom meste a behat dookola :D
inak celkom fun dobra atmoska uvidime ci pri tom ostanem.

pokojne si ma pridajte nick je Broslowski
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Lithil »

Zakladna chyba, ktoru kazdy novy hrac v Tarkove robi je, ze si mysli, ze ked ma mys a klavesnicu, tak vyhra cely Tarkov od prveho spustenia. Pochopitelne, inklinuje to k tomu, pokial clovek hrava Battlefield alebo CoD a tam je skiller - sam som to zazil, v tych hrach som stale prvy v tabulke, no prisiel som do Tarkova a dostaval som. Nieje to tym, ze by nebol aim, ale tym, ze clovek u ostatnych hier nemusi premyslat, ale v Tarkove musis premysliet kazdy nasledujuci krok.
Ta hra vo vsetkych recenziach, vo vsetkych videorecenziach, je opisovana ako HC - bez kompromisov. Uz podla toho co si teraz napisal, je jasne, ze ta hra nieje pre teba :) Ale to je v poriadku, cielovka je dost mala cast hernej sceny.

Kazodpadne, questy zo zaciatku su jednoduche, ale nie tak aby si tam mohol rushovat a bude ti zobrazovat waypointy.Staci sa venovat tej hre a byt trocha trpezlivy a obozretny. Quest na odomknutie Jagera pre kompas dostanes ochvilu.

K tomu vybalancovaniu - mozes zaujat postoj aky si zaujal, alebo mozes zobrat najlacnejsiu municiu, najlacnejsiu zbran a vypnut kazdeho fullgeara na jednotku do oka. Je to na tebe, urcite nie na vyvojaroch ani hre.
Princip hry, aj ked to nevyzera tak, je kompletne zalozeny na taktizovani - zahrna to vsetko co v tej hre je, od municie, cez okuliare az po poziciu na bojisku. Vzdy ked ides do suboja v Tarkove, tak premyslaj, ako by si to spravil naozaj - tiez by si sa nevystrcil cely a neskakal tam aby ta trafili. Odrazena strela, srapnel z granatu ta v hre ukoncia ani by si necakal. Preto vzdy premyslaj dopredu a vzdy si zhrn svoje moznosti - je ich vela.

Ked nepoznas mapy, tak zabudni na sprint, potrebujes sluch a byt obozretny - len takto nedostanes od niekoho, kto ta pocul skorej.
Ta hra ma vlastny sherpa program - ludi, ktorych mozes poziadat o pomoc. Naklikaj si na stranke a poziadaj k0udy-ho - vysvetli a pomoze ti so vsetkym.

A ako som ti napisal, viem ti pomoct aj ja, staci sa dohodnut na TS a dame par raidov.
Používateľov profilový obrázok
Filipsss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 08. Apr, 2012, 14:22
Bydlisko: Prievidza

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Filipsss »

Tato hra mi doslova dala PTSD. Ale vazne, naposledy som to skusil znova nainstalovat ked dali hideout. A vydrzalo to na disku asi hodinu... Ked tak citam komenty nezmenilo sa nic.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 5600G CPU-cooler: MSI Core Frozr l Cpu cooler MB: MSI B550 MAG Tomahawk GPU: MSI Radeon RX 480 8G HDD: WD Black 1TB, Samsung Evo 840 120GB Basic, NVMe Samsung 960 256GB RAM: GSkill Trident 2x16GB @3600 CL16 PSU: Seasonic Focus 650 GoldCase: Phanteks P400s Tempered, @Noctua NF-F12 Indudstrial PWM Monitor #1: 24" Samsung S24F350 Monitor #2: 24" ASUS TUF 144hz
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa 16cmfan »

ta hra je super, som pred lvl 10, kopec nazbiranych veci pripravenych na fle market. 25x zdochnes, 1x vyhrras a si pan. Stale mas moznost ist SCAV run na ktorom len ziskas. Ano, mam lepy, nervy atd. ked robim quest ale o tom ta hra je. Konecne dava hracovi pocit ze za nieco bojuje, za neico hraje a ma to zmysel (v hre anyway).
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Mani »

Ako hrac hardcore FPSiek (Squad, HLL) som sa na to hecol po dlhom zvazovani a mam velmi rozporuplne pocity. Uz som prakticky prisiel o vsetok equip na main postave, snazim sa to hrat pri otvorenej interaktivnej mape na druhom monitore...ale pokial sa realne zorientujem kde som a kde je exfill, v sekunde ma vypne nejaky vysoky level s full equipom. Ked si tak uvedomujem ze tam mozem narazit na typkov s equipom, ktory jeden ich extra OP naboj do zbrane ma hodnotu celeho mojho stashu, tak ma to solidne demotivuje. Tiez ma extremne sklamala grafika, na to ako biedne to bezi to vyzera ako hra spred 10 rokov.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa 16cmfan »

HODL... musis sa namarinovat do tej hry. Nie je to pre kazdeho. ja som si tiez myslel ze som z HC sveta (zdravim ArmA/OFP) ale toto je nieco uplne ine. CO sa tyka GEARu - kolkorat som ja dal dole len tak dobrou taktikou typka co mal na sebe 100x drahsi GEAR ako ja.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Hej, teraz nie je idealny cas na zacatie. Ale odporucam moj postup na farmenie vybavy. Treba ist ako Scav do Reserve, pockat si na koniec raidu (cca 15 minut do konca) a potom farmit Raiderov, ktori su pri zeleznicnej stanici. Pokial v tom budes dobry a budes mat stastie, tak z cca 5 raidov sa ti raz podari odniest gear v hodnote minimalne 1 miliona.

Kazdopadne tak ako hovori 16cmfan, da sa dat dole aj Chad ked mas minimalnu vybavu. Mam zopar videi kde som ako Scav dal dole nabuchanych Chadov. Najdolezitejsie je naucit sa mapu, spawny hracov a trasy kadial zvycajne ludia chodia. Potom sa vies celkom lahko vyhnut hracom ked o to nemas zaujem.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Myslim, ze s Tarkovom mozem uz skoncit, lepsie to uz nebude.

Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Preco si myslis ? Non legit ? Ci len narazas na nazov videa ?
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

To je moje video :)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Pre tych co moc nesleduju, tak tento tyzden prebehol Wipe, takze je idealny cas zacat.

A len tak pomimo, zrejme som touto strelou dal dole znameho "Tarkov YouTubera" Anton-a
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Erazer »

Njn Tagilla je celkom uchylák :D ale paradoxne s brokovnicou ide dole ľahko. Ak ti našupu nezlomí nohy a dokážeš od neho utiecť kým reloaduješ.
SCAV reputation system vypadá zaujímavo ale mám pociť že väčšina player scavov na to stejne serie.
LVL 20 flea market je taký rozporuplný ale mám pocit že vďaka tomu bude tento štart najzábavnejší lebo bude dosť dlho v relatívne "low equip" štýle.
GZ k Antonovi lol :D
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co sa tyka Scav karmy, zo zaciatku to vsetci ignorovali, teraz ked vychadzaju informacie o tom, ze ti to prinesie viac vyhod a navyse zla karma je dost otrasna, tak sa to zacina obracat. A Flea market ako tvrdis, sice je to odpruz, ale aspon je to vascsia zabava.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Erazer »

Včera sa mi asi 3x stalo že som stretol scava na nie ich naskriptovanych lokalitach = player scav a "zawiglloval" som na neho, on odwiglloval naspäť a normálne sme okolo seba prešli a nik nikoho nezastrelil...milé.
Potom sa mi stalo že som vybehol spoza rohu kde nejaký scav lootil zrovna telo a asi si myslel že mu leziem do kapusty tak ma sundal.

Ak budú lepšie rewardy možno to bude dobrý mechanizmus ako zabrániť scav on scav violence.

Čo som si ale všimol že zmilza "Run through" penalty za scava...alebo to nebolo ani ?? Už neviem.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Escape from Tarkov

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Run through uz davno neni, davno pridali pravidlo, ze po 7 minutach uz si ok a ako Scav vacsinou ides do Raidu ked tych 7 minut preslo.

Odmeny za Scav karma su vraj super, od skratenych casov na pouzitie Scava, cez znizenu cenu za odvoz autom, az po lepsiu vybavu Scava a v najvyssom leveli na teba nebude utocit ani Boss.

Ja som si vcera vsimol, ze Shturmann sa objavuje na novych miestach, teda aspon som ho nikdy nevidel na tom kopceku kde je hore sportova taska.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Hry a problémy s nimi"