Rise of the Tomb Raider

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Fullesh »

Paradna hra, nemam vyhrady. Predchadzajuci diel mi sedel, tento je len lepsi, skoro 3 roky medzi dielmi pekne sadol. Este dotiahnut pribeh a je to rovnocenna konkurencia naughtydog, az nie lepsia (to hadzanie itemov ma dostalo, dostal som male dejawu uncharted :D)
Hram to pomaly, tej grafiky a prostredia sa neviem nasytit.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

A nevadi ti strasne plytky pribeh (+ziadne prekvapenia, uplne predvidatelny) + nulova atmosfera ?

Toto 2013 problem nemal - atmoska skvela (uprsany temny ostrov plny sialencov a kultu vyznavaca davnej kralovnej ktora ako duch ovplyvnuje ostrov aj teraz + strazcovia minulosti etc) a pribeh temnejsi a nepredvidatelnejsi.. Tu mi 2013 strasne sadla a dufal som ze Rottr bude lepsi ale bohuzial tieto 2 veci pokazil ako sa len dalo.

Nevravim ze je to zla hra, presiel som ju, nahratych cca 20 hodin, a bavila az do konca ale po prejdeni a zrekapitulovani s odstupom casu vidim premarnenu sancu.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Fullesh »

pretoze 2013 bol prvi diel rebootu tejto serie tak jasne ze to bolo setko uplne nove od povodnej, a tento diel je pokracovanie cize tam uz nemaju byt ake nove vylepsenia. Ano, pribeh je plytky a uplne obycajny, ako som pisal, dotiahnut pribeh a je to uncharted, lenze uncharted je striktne linearna adventura, kdezto tu je to taky mix, linearnej/nelinearnej nejake tie rpg prvky - lepsi gamepaly. (hral som uncharted 2,3, resp. pozeral, pretoze tam nebolo co hrat, lepsie puzzle ano.)

V porovnani stym, co vychadza kazdy rok a tie zmykanie znaciek, je toto ina liga.

Inak hra mi fici na max. 1080p FXAA, vram je plna, system ram je plna :D Windows 10 a ide to 40-80fps, sem tam to trhne pri rychlom otacani v exterieroch. Inak hra je instalovana na WD Green 5k4.

Vie mi niekto napisat kolko systemovej paamte zere ta hra na starsich winoch ?
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja som zacal hrat na projektore,5.1zvuk,xone ovladac- myslim ,ze po sto rokoch co som nehral ziadny single player je to celkom podarene a prijemne spravene,paci sa mi to prepojenie hry a filmovych pasazi,je to take piece of cake,ziadne hardcore hranie to vsak nie jeee:) grafika fajn optimalizcia tak isto:)
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Monster1 »

Fullesh napísal:pretoze 2013 bol prvi diel rebootu tejto serie tak jasne ze to bolo setko uplne nove od povodnej, a tento diel je pokracovanie cize tam uz nemaju byt ake nove vylepsenia. Ano, pribeh je plytky a uplne obycajny, ako som pisal, dotiahnut pribeh a je to uncharted, lenze uncharted je striktne linearna adventura, kdezto tu je to taky mix, linearnej/nelinearnej nejake tie rpg prvky - lepsi gamepaly. (hral som uncharted 2,3, resp. pozeral, pretoze tam nebolo co hrat, lepsie puzzle ano.)

V porovnani stym, co vychadza kazdy rok a tie zmykanie znaciek, je toto ina liga.

Inak hra mi fici na max. 1080p FXAA, vram je plna, system ram je plna :D Windows 10 a ide to 40-80fps, sem tam to trhne pri rychlom otacani v exterieroch. Inak hra je instalovana na WD Green 5k4.

Vie mi niekto napisat kolko systemovej paamte zere ta hra na starsich winoch ?
Na Win7 to žerie 4,5-6 GB, s textúrami na very high to žralo 10-11 GB kedže VRAM na grafike nestačila.
Čo sa týka tejto hry gameplay mi príde po čase repetitívny čo je ale by som povedal ani nie problém hry ale toho že sandbox začína stagnovať, aj keď toto je len taký polovičný sandbox. Predsa len to zbieranie všelijakých prkotín hladanie vylepšovanie lovenie už tu máme na sto sposobov, za taký vrchol sandboxu považujem Far Cry 3 tam sa dalo robit naozaj všetko a vôbec ma to nenudilo, po čase ked už človek prejde 10 takých hier tak je to stereotyp a treba niekde zmenu. Takisto čo mi tu trošku vadilo je vždy tá istá animácia ked lara niečo kope a pod. možno by to chcelo aspoň 2-3 animačky na také oživenie.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa mino_85 »

Viete mi to niekto porovnať s posledným dielom? Je tam viac hľadania, hrobiek, puzzle a celkovo adventúrnych vecí? Minulú časť som načal asi 4 razy a nikdy som to nedohral, lebo to bola kolosálna blbosť. :red: Chápem, že chceli značku niekam posunúť, ale aby najcoolovejšia archeologička sveta behala po lese a zbierala borovnice na hnačku alebo čo, WTF? Kto už len toto potrebuje v Tomb Raiderovi? Nová doba. :D

Toto vyzerá, že sa tam aspoň striedajú prostredia a je tam viac "archeológie", ale môže to byť len dojem. Neviem čo si mám myslieť o hrateľnosti, zaujíma ma pomer hádaniek a akcie, QTE a pod... Že to dostáva 10-ky mi moc nepomôže, to bolo aj minule a pekne som sa na tom popálil. Keby bolo aspoň nejaké "demo" na vyskúšanie :) , naslepo do toho určite nepôjdem.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa quicky »

hmmmm zatial je to taka oddychovka,ale som len pri prvom taboraku ci co to je :D ukazalo mi moznosti vselijakych upgradov veci :D to chapem spravne,ze mam zbierat drievka a podobne hluposti na upgrady? :D
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

mino moje som povedal par prispevok dozadu.
Prostredie sa strieda velmi malo (stale je to zasnezeny ladovy ostrov + sem tam podzemie), co ma velmi zamrzelo. Dufal som ze tam toho bude podstatne viac - je to fakt len kratka syria (fakt kratucka) a potom stale len zamrznuta krajina...
Hrobiek a logic puzzle je viac ako v 1 diely no pre mna stale malo a hlavne niesu povinne (povodne TR povinne mali, o tom TR bol).
Survival aspekt je t udost nedotiahnuty, skoda ze Endurance mode kde je to uz ako tak ok, je len ako 10€ DLC...
Pomer akcie a behania je lepsi ako v predoslom 2013, ked bola ta akcia naozaj vela, a prakticky sa len strielalo + qte..
Tu je to vyvazenejsie a hlavne vcelku funguje aj stealth. Ale akcnym pasaziam sa nevyhnes.
Ako uz bolo povedane - komu sa lubil 2013 tak s tymto krok vedla nespravi, komu sa ale nepacil, pockal by som na akciu.

Nevravim ze je to zla hra, ale s odstupom casu (dohral som ju tyzden dozadu) mi nepride nijako vynimocna. Ba priam voci TR2013 v niektorych aspektoch sklamanie (atmosfera a pribeh).

Ale tak mal som ju za 8e vdaka WinStore glitch-u, inac by som asi nadaval aj viac (ked si pomyslim ze som ju skoro objednal krabicovku za 35, tak mi az zle prislo)


k zbieraniu - "suroviny" potrebujes na rozne veci. Za "jazdy" si vies vytvorit sipi, bomby, lekarnicky etc.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa mino_85 »

pffffff.... takže kašlem na to, dík za dovysvetlenie.

Som si myslel, že sýria je dosť veľká časť hry a dúfal som aj v ďalšie prostredia. A oni z toho robia na jednu lokalitu viazaný "sandbox"? Nechápem, že to ľudia tak žerú, kto hrával pôvodných TR, tak z tohto sa mu musí nožík vo vrecku otvárať.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa quicky »

ze som to tu ja cital :D teraz nemam chut to uz ani pustit ked viem,ze tam je len zmrznuta krajina :D
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mino_85 napísal:pffffff.... takže kašlem na to, dík za dovysvetlenie.

Som si myslel, že sýria je dosť veľká časť hry a dúfal som aj v ďalšie prostredia. A oni z toho robia na jednu lokalitu viazaný "sandbox"? Nechápem, že to ľudia tak žerú, kto hrával pôvodných TR, tak z tohto sa mu musí nožík vo vrecku otvárať.
Netreba žit v minulosti ... čo bolo bolo, čo je to je. Žerem to pretože je to momentálne skutočne kvalitne spracovaná hra po každom aspekte. Hatovať treba až potom ak si to človek zahrá. Tak kvalitný all in one som skutočne dlho nehral

A zasa to že Peinovi nesedel príbeh neznamená že tebe nesadne, a taktiež naopak to že mne sadol neznamená že musí každému. Treba si robiť vlastné názory, nie vychádzať z názorov iných.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hej, to mi vraveli aj minule, že žijem v minulosti a neviem si vychutnať kvalitnú hru. Ja by som si kľudne spravil vlastný názor, ale za 30 eur sa mi veľmi nechce do toho, po poslednej skúsenosti. :D

TR je pre mňa o atraktívnych archeologických, mytologických prostrediach, artefaktoch a o priestorových hádankách, čo majú svoje nároky na ovládanie postavy a aspoň trochu aj na mozgové závity. Plus charizma hlavnej hrdinky, cool hlášky a záporáci čo furt dostanú nafrak. To vedelo v starých TR rozbúchať srdce oveľa viac /na chlp presné skoky a kombá aby sa človek dostal kam potrebuje/ , než tieto pseudovyhrotené cinematic scény pri ktorých stačí len tĺcť do klávesnice. Grinding vybavenia a survival prvky tam pre mňa boli vyslovene otravna a zbytočnosť.

Z toho čo tu bolo spomenuté sa mi nezdá, že by nejak výraznejšie zmenili hrateľnosť, takže je to pre mňa asi pasé. Hlavne ak hrobky sú stále nepovinná záležitosť a nie sú súčasťou dejovej línie. Však sa to volá Tomb Raider preboha... :facepalm:

OK, nechcem vám tu zahejtovať tému, tak sa radšej upracem. Dík všetkým za názory. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pohode sa vyjadri to je uplne ok samozrejme :)

je to vsak ine nazor od niekoho kto to hral a od niekoho ineho kto to nehral. Vela ludi ani tomuto nerozumie (nemyslim samozrejme u nas, tu mame dostatocne inteligentné publikum) a napr niekoho by to mohlo odradiť o super zážitku.

;)
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Fullesh »

to, ze hra dostane 10 neznamena, ze hoc kto tu hru bude hrat sa mu zapaci :facepalm: Tych 10 je jednak: nazor autora recenzie, 2. je to hodnotie hry v danom zanry a style, cize ked nieho adventury nebavia, moze mat ta hraj 15/10 a nebude sa mu pacit.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"