GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže ako som dnes v téme DA:I podotkol, tak už pár dní sa babrem s výtvorom od LuciferHawk-a z totalwar fóra, pričom táto hlavička vytvorila grafický mód/plugin, ktorý funguje štýlom ako ENB, ktoré môžeme najviac poznať zo Skyrimu (pre ukážky, čo jednotlivé ENB presety robia s grafikou odporúčam navštíviť hodiltona ( https://www.youtube.com/user/hodilton/videos sledovať videá, kde je aj formulka " ENB " ). ENB má avšak nejeden problém - kompatibilita, trvá večnosť, kým sa vytvorí základ pre hru, taktiež sa často stane, že ENB sa pre danú hru ani nevyrobí, ovšem sú staršie ENB, ktoré sú celkom univerzálne (sám také používam pre WoW), dalo by sa povedať, že potom prišlo SweetFX, čo sa stalo takým obľúbeným nástrojom, ktorý ja vôbec, ale vôbec nemusím - akurát to farbičkuje ako FXAA Injector (prišlo to ešte pred ENB)...nehovoriac o tom, že s GEMFX som vypol AA alebo nechal len nejaké nepapkajúce ako fxaa alebo smaa

A tu nám prichádza na radu GEMFX, ktorý prišiel pôvodne ako grafický mód pre Rome 2: Total War
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... sion-1-0-7
nakoniec sa lucifer rozhodol to upraviť pre fungovanie s ostatnými TW hrami (sám používam verziu pre Empire a Napoleona)

asi rok som to nesledoval a pred pár dňami som narazil na verziu GEMFX s označením 1.0.8 ala Generic
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... sion-1-0-8
až po chvíli som si uvedomil, že toto je taká univerzálna verzia, ktorá by mala fungovať v 90% prípadov ako pri DX9, tak pri DX11 hrách a to si sakra píšte, že to funguje, doteraz som to skúsil na DA:I, FC4, Guild Wars 2 a Dying Light (k iným som sa ešte nedostal)

no koho zaujíma omáčka ? nikoho... :facepalm:
upozorňujem, že moje nastavenia sa zameriavajú na hladký a jemný obraz (pre mňa filmový zážitok), niekomu sa to páčiť nemusí :(

Ako to vyzerá, čo to robí?
prejdime rovno na vec, linkujem imgur album - sú to porovnávačky - odporúčam prepnúť do fullscreen režimu (keď kliknete na odkaz, tak vás to hodí do albumu a v ponuke "Album Options" zvoliť "View album in fullscreen), kde šípkami krásne prechádzate a pekne plynulo ich prehadzuje a tak vidno tie rozdiely

(prvý záber je s gemfx, druhý vanilla)
1. FAR CRY 4
http://imgur.com/a/X6TwD
2. Dying Light
http://imgur.com/a/xZX88
3. Dragon Age: Inquisition
http://imgur.com/a/zLOua
4. Rome 2: Total War
http://imgur.com/a/h3Tik

budem robiť screeny aj v iných hrách a porobím albumy, pokiaľ ma dovtedy imgur neblokne za príliš veľa materiálu :laugh:

Postup/Inštalácia/Tweaks:
veľmi jednoducho, táto verzia GEMFX prichádza ako inštalačka (v skutočnosti je to len taký unpacker), pričom si to "nainštalujete" do zložky s hrou, kde je .exe súbor (ako každé ENB/SweetFX,...) a nejaké takéto súbory tam nájdeme
gemfxvzlozke.png
áno, pokiaľ si pozrieme veľkosť GEMFX zložky, tak zistíme, že má okolo 600MB a aj to je len kvôli jednej veci, ktorú pravdepodobne nikto nebude ani meniť, ale veď máme miesta na disku dosť...
všetka mágia sa bude vykonávať v GEMFX_Configurator.exe

odporúčam po nainštalovaní do toho nebabrať a len z fleku skúsiť, či to funguje (určite rozdiel zbadáte) a ak nie, tak si configurator otvoríme a uvidíme toto
config.png
pokiaľ vám to nešlo, tak zaškrtnúť možnosť "64bit Application" v pravej časti "Experimental Settings"
pokiaľ nepôjde ani vtedy, tak zaškrtnúť aj compatibility mode

k nastaveniam, rozdelím to do troch sekcií
1. Shader
- každý podľa svojho gusta, či realistic alebo truecolor, možno niekomu to bude vyhovovať bez gemfx shaderu...každopádne pri watch dogs a dying light dať "No GEM Shader", lebo tam akosi ten shader robí neplechu, inde som zatiaľ problémy nemal
- dajú sa ďalej jednotlivé shadere konfigurovať v záložke "Basic Shader", jediné, čo ja som tam menil bolo myslím pri empire:tw "Amb Light" na nižšiu hodnotu
2. Additional Shader
- na tom screene už nie je default rozvrhnutie, v defaulte je zaškrtnutý aj blur a motion blur - toto určite vypínajte, hlavne ten motion blur je humus
- Gaussian je to, čo naplnilo moju životnú existenciu - zjemnenie obrazu
- Grain kľudne vypnúť
- Ambiente Light otvára zároveň aj tie ostatné, resp. godrays, lensflare a ALVibrance
- rovnako v záložke additional shader je možné upravovať jednotlivé efekty
- osobne u empire, napoleon TW a FC4, čo som robil dnes už mám tak ako na screene - lens flares sa mi páči akurát v GW2 :-)
3. FXAA
- treba skúsiť, mne vyhovuje 2x - pozor, papká to fps - cca 5-8fps, 1x papká menej

pokiaľ sa do toho pustíte, tak odporúčam v hre prepnúť na nejaký borderless režim, načítať hru niekde, kde sa Vám to páči, alt+tabnúť, vybrať configurator, skúšať, dávať "Save Configuration" a v pozadí sledovať rovno ako sa tá grafika v hre mení :-) je to potom aj perfektne rýchle

//nepoužívajte ten offline preview - minimálne mne to crashuje configurator

Pre ďalšie informácie
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... amp-Videos
google, youtube...tona ukážok




Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ut 17. Feb, 2015, 14:27, upravené celkom 2 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa shiro »

No neviem, vsade vidim len drobne zmeny kontrastu ci bloomu...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mne pride ta vanilla krajisia...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pri dying light to je viacmenej tak, tam nie je použitý shader, takže o niečo menší efekt, pri FC4 je kompletka

doplnil som o porovnávačky z DA:I a R2:TW
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa Riddick »

Tento nastroj ma ocaril..

Mafia II
Obrázok

a po zmene
Obrázok
Obrázok
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

sám si nedokážem teraz predstaviť hranie mnohých hier bez GEMFX

čo sa týka tej mafie, tak tam musel gemfx sadnúť jak ric na šerblik, presne je tam aj lighting, ktorý tomu napomáha, i keď osobne by som v zložke basic shader asi zvýšil bright nastavenia, aby som trošku minimalizoval ztmavenie obrazu

tu je ďalší link na DA:I porovnávačky + "obyčajné" screeny
http://imgur.com/a/sd7S2

veľmi sa mi páči tento moment
DragonAgeInquisition_2015_02_22_01_37_40_421.png
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ktoré hry sú vlastne kompatibilné ? Večer vyskúšam FC 4, vyzerá to super .

//Edit : aha, takže vlastne na všetky, neskôr pridám aj ja niečo .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ako píšem, hlavné je gemfx rozbaliť tam, kde sú .exe súbory, potom to skúsiť hneď naholo (nič nerobiť v configuratore) a ak nejde, tak ísť do configuratoru a zaškrtnúť "64bit Application", pokiaľ ani to nejde, tak Compatibility mode

ale vo všeobecnosti by to malo fungovať na každú DX9/DX11 hru
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa Riddick »

dokonca aj so staruckou Mafiou 1 to funguje :cool:
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa shiro »

stale nevidim ziaden rozdiel okrem kontrastu, ci "cernejsej ciernej"...co je o nicom vzhladom na to, ake je okolo toho halo
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nie, to nevidíš :-) už si to skúsil ? pohral si sa s tým ? asi nie...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ja som pozrel screeny, a nejak sa mi to viac paci bez toho minimalne na tom screene z mafie 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

treba to aj skúsiť, je to nekonfliktné, nič zlé to nespraví, môže byť, že sa niekomu zapáči len jedna jediná funkcia z celého gemfx, len treba skúšať, skúšať a skúšať
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Riddick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Pi 03. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: KN

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa Riddick »

LordKJ vyskusaj to s mafiou a uvidis,ze to doda celkom iny feeling tej hre a vizual je krajsi. Mozno je to tym screenom a mas pocit,ze bez je to krajsie.Vyskusaj a uvidis, nic za to nedas ;)
ASUS Rampage IV Formula | INTEL i7 3930k | EKWB Predator 360 + EKWB Supremacy EVO Nickel | Corsair Vengeance 16GB 2133MHz RED | EVGA GTX 1080 Classified + EKWB EK-FC780 Classy | Samsung 840 EVO 250GB & 840 256GB & + WD Black 1TB + WD RED Pro 3TB | Corsair AX760 | CM QuickFire Rapid-Si + Logitech G502 + C-Tech Anthea XL | ASUS Xonar Essence STX + Cardas Hexlink Directional + SMSL SP200 + HifiMAN Sundara & HE-400 | Phanteks ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass
OnePlus 7 Pro 256GB Nebula Blue
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: GemFX - grafický plugin na štýl ENB, ktorý...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže ďalšia nádielka porovnávačiek
http://imgur.com/a/8wrho

pomaly zbieram už aj screeny, ktoré sú vhodné už na wallpapery, pre mňa určite, takže hlavne prestrihovky, z konverzácii v momentoch, kedy nebol žiaden text alebo sa "preanimovával" na ďalší, takže sa tam ukázalo mnoho krásnych momentov
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Hry a problémy s nimi"