ETS 2 / ATS

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Inak pokiaľ používate gamepad a na zatáčanie analógové páčky, tak odporúčam v nastaveniach úplne zmazať pridelené klávesy na zatáčanie, ak tam nejaké máte /hlavná obrazovka - nastavenia - klávesnica/, väčšinou tam zostanú po použití klávesnice. A zmažte primárne aj sekundárne klávesy pomocou tlačidla "zrušiť priradenie" vľavo dole.

Následne nastavte zatáčanie iba vo vedľajšom menu /hlavná obrazovka - nastavenia - ovládanie - os zatáčania/. Inak sa totiž tie nastavenia tiež bijú a chytá to bugy pri analógovom zatáčaní, asi v polovici dráhy páčky to začína byť precitlivelé. Pri nastavení iba cez os zatáčania je to rovnomerné ako má byť. To len tak na okraj, keby s tým mal niekto problém.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Eddward »

vcera som konecne kupil Scandinavia DLC, 13,49€ v zlave v packu, stale lepsie ako 17,99€... skoda ze cez vikend nemam cas, ale v pondelok pojdem tu krajinku omrknut :)
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Spacepen »

A inak ako je lepšie jazdiť 90, na 11 alebo na 10 stupni? Pri 11 stupni je ten motor veľmi tichý (otáčky sú kúsok za tou zelenou oblasťou). Myslím vzhľadom na spotrebu a rýchlosť
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže včera som sa klepol po peňaženke, kúpil kľúčik na scandinaviu za necelých 11€ z instan-gaming.com + (kašľal som na tých pár centov, čo by som cez allkeyshop ušetril) high cargo pack...páčia sa mi nové návesy

prvý dojem - kde je "grafika" ? úplne odstránený bloom a nasvietenie, ktoré bolo doteraz - zato obloha a hlavne šero je...môj bože...naložiť náklad v nórsku o 5:31 a ja som chcel tam proste ostať a ostať, a nič nerobiť :laugh:

MP4 = love, viem, že na to DLC nebolo potrebné, no nehral som aj tak už minimálne pol roka

severné štáty sa mi páčia, keďže som mal predtým nejaké staršie módy a podobne, tak som si urobil clean a začal som v tom najsevernejšom dánskom mestečku (nepraktické mestečko), teraz si jazdím po D+N+Š a som spokojný, práve som šiel cez jedno švédske mestečko a "domová" štvrť bola naozaj dokonalá

len blesková štvor screenová porovnávačka, celkovo mám pocit, že je to aj tmavšie, takže ďalší dôvod, prečo
http://imgur.com/a/8s6dy

som veľmi spokojný

+ to, že parkovanie návesov je tam tak "trošku" ťažšie ma potešilo, trvá to dlhšie ale mám z toho aj lepší pocit

čo sa týka módov, tak teraz mám:
- army skiny na všetky trucky (http://ets2.lt/en/?s=scs+army - akurát najradšej mám ten pre scaniu streamline, takže textúry som zobral do toho pre MP4)
- Essential módy (gamefixes, reallogos+dlc, trailer cargoes)
- realistic weather sounds by night-son 1.7.2
- offroad wheels by koral :red: ( http://ets2.lt/en/offroad-wheels-pack/ to + army paintjob je...môj bože)
- bohužiaľ už bez scania mega store - nefunguje dobre (crashuje ale to je preto, lebo gamefixes je v konflikte, keď človek kupuje tuned kabínu), takže už nikdy takáto scania nebude ( http://i.imgur.com/aiJCfUA.jpg )

bral by som nejaký jemný economy mód, čo trošku "zrozumneje" ceny, či je to nejako upravené od scandinavie?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hosi mam otazku na uvod no hate seriozne ma to zaujima pretoze pripravujem clanok na temu podobnych hier:

Čo vás na tomto štýle hry baví?
Aká je motivácia?
Má zmysel hrať na klávesnici? Ako je to s kompatibilitou xbox a ps ovládačov?
Je to hra špecifická pre "honičov" nad kamiónmi? Či hra má širší záber a je spracovaná tak detailne a skvelo že bude baviť aj tradičného autíčkára?

Diki chaloši :) :cool:
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

mna ako soplaka kamiony fascinovali
a chcel som byt ako inak, kamionista
plnim si jeden zo svojich detstkych snov :)
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Spacepen »

Broslowski napísal:Hosi mam otazku na uvod no hate seriozne ma to zaujima pretoze pripravujem clanok na temu podobnych hier:

Čo vás na tomto štýle hry baví?
Aká je motivácia?
Má zmysel hrať na klávesnici? Ako je to s kompatibilitou xbox a ps ovládačov?
Je to hra špecifická pre "honičov" nad kamiónmi? Či hra má širší záber a je spracovaná tak detailne a skvelo že bude baviť aj tradičného autíčkára?

Diki chaloši :) :cool:
Baví ma proste jazda či je to v aute, kamióne alebo bicykli :D Tá hra je proste skvelý relax, keď som vyrageovaný z WoT alebo inej multiplayerovej hry, pustím si ets2 s rádiom a jazdím. Plus sa pri tom dajú pretrénovať základy premávky popri autoškole, čo je výhoda... A nepovedal by som, že je špecifická pre kamiónofilov... Ja určite niesom ale hrám to z volantom a je to proste sranda, aj celkový progress hry, rpg elementy a reálne lokácie.. Na klávesnici to zmysel má skôr pre tích kamiónofilov, ak nemajú nič iné po ruke. Aspoň na gamepade by som to doporučoval hrať :-)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa galen »

zaklady z autoskoly? :hysterical:
1) natlac sa, oni zastavia (to ta v autoskole neucili)
2) cervena na semafore ... ok teda... ser na to -350 ta nezabije ...
3) smerovky nemaju vplyv na okolitu premavku (pri zmene pruhu, pri obiehani, pri odbocovani... jednoducho to AI je tak sproste, ze sa ti vvedla kamiona postavi kedykolvek, aj ked blikas)
4) nespi za volantom...

to je asi tak vsekto, co je tam z pravidiel cestnej premavky
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Spacepen »

To je vsetko co si chcel povedat? Na zakladne veci typu hlavna vedlajsia cesta kruhac zaradovanie do pruhov je to fajn, ano ta AI je niekedy pribrzdena. Ale take p*coviny ako si tu napisal s tym natlacenim alebo jazdou cez cervenu, k tomu sa radsej ani nevyjadrujem. Ked to hras NFS stylom, tak to radsej ani nezapinaj uz prosim ta.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Eddward »

ja som sa po roku vratil k multiplayeru a znova ma to bavi :)
konecne dali ten obmedzovac nejak rozumne, mimo mesta 110, v meste 60... stale lepsie ako premanentna 90tka... samozrejme nie je to NFS ale tahat sa 90tkou po dialnici je uz aj pre mna dost nudne, hlavne ked ma tahac vykon aj na 150 km/s (edit: za hodinu)...
v multiplayeri naopak pravidla cestnej premavky funguju dobre pokial ich ovladaju aj ostatni... na druhej strane nie je tam ziadna AI premavka, cize cesty su relativne prazdne... ma to plusy aj minusy, ale ked je vecer 1600 ludi online nie je to zle

a ano da sa to ovladat aj klavesnicou relativne slusne, ale musi si na to clovek zvyknut, nie je to klasicka arkadovka...
je to truck simulator a to hovori za vsetko, klasickeho autickara z hier typu NFS ci GTA to bavit nemusi, hra ma velmi obmedzene moznosti a ma tendenciu nudit napriek rozsiahlosti mapy ak do toho clovek nie je aspon trosku "zazraty"... prevazat tovar z bodu A do bodu B urcite nebude pre kazdeho zabava...
ja tak isto napriek tomu ze hru hram asi 2 roky neviem ju hrat kazdy den a ani prilis dlho, 2-3 hodinky denne maximalne par dni za sebou a potom znova az o mesiac...
nove DLC tomu dost pomohlo v tom ze sa zmenila jednotvarnost ciest/dialnic.... rozne mosty/krizovatky sa v urcitej miere po celej mape opakuju, v Scandinavii su uplne nove, rozmanitejsie a aj narocnejsie
Naposledy upravil/-a Eddward v St 22. Júl, 2015, 13:43, upravené celkom 1 krát.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

150km/s ? :D
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa Eddward »

jasne :D rekord mam este o nieco vyysi, tusim 160 nieco...
ked mas lahky naves napriklad 6t, je vhodna dialnica a mas dobre zrucnosti pri obiehani tak sa to da dosiahnut na najvykonejsom tahaci v hre - Volve FH16 (tusim 750hp)...
samozrejme bez navesu to je este jednoduchsie, ale tam je tiez jednoduche skoncit prevrateny :D
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa LordKJ »

to tam mas prudove motory?:D
ANONYM_a7

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

kilometrov za sekundu? Rly? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Euro Truck Simulator 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

:hysterical:
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Hry a problémy s nimi"