Opatovne instalacie Windows na netbooku

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

Dobry den. Chcela by som poprosit niekoho o radu, ja som uz zufala. :?
Ide o to, ze mam netbook Toshiba NH-500. Povodne bol na nom Windows 7 Starter. Neskor mi zacal blbnut, bol pomaly, tak mi tam kamarat dal Win XP. Po case zacal blbnut zas, tak sme ho znovu dali preinstalovat na Win XP. Potom zase, pismenka a znaky niektorych tlacitok boli uplne ine, ako by mali byt, bol opat pomaly, tak som sa rozhodla, ze ho asi teda znovu dam preinstalovat. Lenze nemam externu cd/dvd mechaniku. Tak som hladala na nete a dopatrala som sa k moznostiam instalacie z USB alebo LAN. Tak som isla podla navodu a USB som nastavila cez RUN a diskpart atd.. (Som len amater, ospravedlnujem sa, ak som to napisala cudne :laugh: ) Ked som vlozila to USB do netbooku, stale som tam nemala tu moznost instalacie z USB. Prave naopak, vyhodilo mi po chvili ciernu obrazovku a "Operating system was not found" alebo nieco v tom zmysle. Cize momentalne je nepouzitelny. Chcem vas preto velmi pekne poprosit o pomoc, bola by som rada, keby ten netbook nejak spojazdnim s tym, ze nemam ext. mechaniku. Niekde som citala, ze to ide aj z ineho pc, ale nerada by som si vymazala OS aj z toho :rolleyes: Uz som rozmyslala, ze tam nainstalujem aj nejaky Linux, viaceri mi odporucili na netbook prave to. Neviem, budem vdacna za vasu pomoc. Prajem pekny den. :red:
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa Joey35 »

no takze, priprav si bootovacie USB podla tohto navodu http://www.pcforum.sk/instalacia-xp-vis ... 64700.html , potom prekopiruj instalacne subory na to usb, vypni netbook, zapchaj USB, zapni netbook a stiskaj F12( malo by to byt boot menu, podla toho co som zistil na nete pre tento netbook) a tam vyber to usbcko na ktorom mas windows a instalujes.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa lepermessiah »

vzhladom na vyuzitelnost netbooku a tvoju sikovnost (pismenka sa same nevymenia, system sa radikalne sam nespomali ..cize asi nejake virusy a iny bordel) by som skor odporucal nahodit tam linux (napriklad s XFCE alebo Cinnamon prostredim) a hotovo. bude to aj rychlejsie aj stabilnejsie.. neverim ze na tom netbooku robis aj nieco ine ako pises vo worde (openoffice, libreoffice) a surfujes po nete (vsetky browsre su aj na linuxe)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

Ja som to bootovacie USB uz urobila, pisala som to vyssie, lenze ked som ho tam vlozila a dostala sa k tym moznostiam, tak som tam mala len jednu, uz neviem presne ktoru, ale USB tam nebolo..prave preto mi to je cudne..ani pocas tej druhej instalacie win xp to tam nebolo, tak sme to robili cez ext.mech. z CD cka, ale uz ju nemam..tak som hladala nejaky iny sposob..zda sa mi cudne, ze ta moznost z boot.USB tam nie je :(
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

A s tym linuxom suhlasim, ja by som ho tam aj naisntalovala, ale kedze mi ukazuje, ze OS nenajdeny, tak sa neviem ani pohnut. Aj ked Linux uz stiahnuty mam :-)
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

A DAKUJEM velmi pekne za pomoc, idem skusat dalej ;)
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa Joey35 »

ani v biose sa neda nastavit na primarny boot usb?
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

Mam tam moznosti FDD, HDD/SSD a LAN. :(
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

K tomu bootovaniu, to uz mam urobene, len sa neviem dostat dalej, neviem co su tie tri moznosti, ale pokial viem, ma tam byt aj moznost bootvania z USB a nie je tam. Preto neviem, ako dalej. Keby to chcem z CD (pomocou tej ext. cd mechaniky) tak mam vybrat ktoru z tych moznosti? Alebo cez iny pc sa to neda preinstalovat prosiiiim :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa Vetec »

ked je zasunuty USB disk v USB porte a potom mrknes do BIOSu, neda sa prepinat medzi HDD a exter USB v Boot ottions?
U mna v asus eee to je takto.. i ked mam aj exter CD mechaniku, predsalen vsetko, co sa da, bootujem z USB kluca a ide to..
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa lepermessiah »

v tom ma Vetec pravdu, nie vzdy ti ukaze bootovanie USB, kym tam nemas uz pred zapnutim pichnute USB, ktore je aj bootovatelne

na linux najjednoduchsie pouzit toto: http://unetbootin.sourceforge.net (a osobne odporucam Linux Mint 16 s Cinnamon desktopom)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa Vetec »

aj ked uz je zastrceny v USB porte ho nemusi ukazat.. u mna sa to tiez takto javilo a bolo treba jednu polozku zmenit v boot options v BIOSe. neviem teraz presne ktoru, netbook doma a ja v praci..:) vecer mozem kuk.. Ale vela tych moznosti tam nie je..
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

To USB som nabootovala cez ten program, aj som ho tam vlozila, ale ked sa dostanem do BIOSu, mam tam len tri moznosti ako som uz pisala: FDD, HHD/SSD a LAN. Nic viac.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2410
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa hopkok »

Podla tvojich zdatnosti by som zobral book niekomu, kto tomu rozumie.
heja
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 15. Jan, 2014, 10:24

Re: Opatovne instalacie Windows na netbooku

Príspevok od používateľa heja »

Tak nakoniec sa mi to podarilo :-)

Návrat na "Operačné Systémy"