Win XP SP3

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Win XP SP3

Príspevok od používateľa Bely »

Dobrý deň. Bratranec mi dal notebook aby som mu preinštaloval windows ale nechce sa odstrániť partícia C: na ktorej je OS XP, ani pri inštalácii OS. Vytvoril som partíciu D: a naištaloval som tam tiež XP (iný OS mi nechce dovoliť naištalovať) a pustil som OS XP na D:. Skušal som rychlé, normálné formátovanie C: a nič. Pri rychlom mi to hneď vyhodí chybu (Systém Windows nemohol dokončiť formátovaní) a pri normálnom mi to vyhodí chybu až na konci sformátovania a nesformátujeto. Už som skúšal aj Particion Magic ani ten stým nič nedokáže, tam mi ukazuje partícia C: je aktívna aj keĎ je pustený OS z D:.
A keď chcem niečo vymazať z C: tak mi vypíše že mám odstránnit ochranu proti zápisu. vôbec sa s toho c nedá nič zmazať. Ako mám odstrániť ochranu proti zápisu?
A najhoršie je že mi ktomu nedal žiadne drivery alebo niečo k tomu len notebook čo ešte k ktomu ani nemá žiadnú mechaniku takže to dávam všetko cez USB.

HDD ST9160310AS

Nieviem do akej témy tu bude najlepšia dať tak to presuňte niekde kde mi stým pomôžu.
Včera som čítal asi 20 podobných tém ale nikde som nevidel že by im stým niekdo pomohol.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Win XP SP3

Príspevok od používateľa Kknightley »

Predpokladám, že sa to pokúšaš formátovať cez Windows ... Treba vložiť inštalačku do CD mechaniky / USB portu ak ju máš na usb, spustiť bootovanie z USB a ešte pred štartom windowsu ťa to vyzve či chceš spustiť inšaláciu. Stlačíš ľubovolné tlačítko inštalátor nakopíruje súbory a v ďalších krokoch sa ťa bude pýtať kam má inštaláciu nainštalovať (pričom ti samozrejme zobrazí list diskov teda zrejme C:\ alebo D:\). Označíš disk C:\a dole v ponuke vyberieš formátovať vybraný oddiel. Sformátuje sa a inštalácia pokračuje bez problémov ďalej na partícií C:\ ...

pokiaľ sa to snažíš formátovať cez windows, samozrejme že ti to odopiera prístup pretože z toho C:\ ti to ťahá bootsector ktorý je potrebný pre spustenie windowsu ... neuspeješ, resp. uspel by si ale to je zas o inom, skús to ako som ti písal vyššie...
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: Win XP SP3

Príspevok od používateľa Bely »

Robil som aj to, hneď ako prvé, ale nechce mi to C: sformátovať ani za nič. Ostatné partície môžem vytvárať formátovať odstraňovaŤ bez problémov ale s tým C: proste nič niejde robiť. Ako si písal tak mi vybere hneď na D: aby sa naištaloval OS alebo na USB keď tam je pripojené ale na C: nie. Aj keď dám odstrániť partíciu C:, stlačím D=delete a ďalej mi tam nedá L=delete ale hodí mi tam len enter=pokračovať.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Win XP SP3

Príspevok od používateľa Kknightley »

Skúšal si pustiť ten nový windows z D:\ v safe móde? Následne potom odstrániť pomocou partition managera alebo nejakej podobnej utility to C:\ ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Win XP SP3

Príspevok od používateľa felipe25 »

Uplne odstran vsetky particie cez Bootovacie CDcko programu Partition Home Wizard.

http://www.partitionwizard.com/download.html

tu: http://www.partitionwizard.com/download/pwhe7.iso

Ten subor napal na CDcko, ma 40MB cca.
Ak mas nejake data na tom disku na inych particiach, zalohuj ich. Ak nevies vymazat particie cez Windows, moznoze je disk poskodeny, skus to cez toto BOOT CD. Ak to pojde, tak po resete vloz zasa instalacne CD Windowsu a instaluj cisto OS a disk si potom rozdelis.



EDIT: Tu instalaciu ktoru uz mas na Dcku budes musiet odstranit. Predpokladam ze Ccko Ti nejde sformatovat, pretoze tam je subor boot.ini, bez ktoreho sa Ti PC vobec nespusti. Preto Ti to Windows nedovoli sformatovat.

Este jedna moznost je spustit ten program cez BOOT CD, PREDTYM ZALOHOVAT SUBOR BOOT.INI z Ccka , pomocou tohto programu odstranit Ccko, no musis potom cez nejake Live CD vratit spat ten subor BOOT.INI na Ccko, inak Ti PC nebude bootovat...
No nerucim za tuto moznost, ze bude fungovat - neviem ci len ten subor BOOT.INI je potrebny aby bol na Ccko, ci tych potrebnych suborov nieje viac.... skor odstran vsetky particie a nainstaluj XP nanovo...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: Win XP SP3

Príspevok od používateľa Bely »

Už som to spravil .

(Čau, teraz som mal taký istý problém že som nemohol sformátovať C:, tiež som skúšal veľa možností, a nakonec mi poslaly návod ako naištalovať windows z USB-čka, tak som to spravil poďla toho návodu http://www.pcforum.sk/instalacia-xp-vis ... 64700.html
Hodil som si na USB Win7, nastavil som v BIOSe bootovať z USB a išla mi sformátovať, odstrániť, vytvoriť a preinštalovať partícia C:,D:..... .
Ja som musel dať OS na USB lebo ten notebook nemal žiadnu mechaniku.
Ale skúšal som to z dvomi USB kľučmi: Emtec 8Gb a Kingston 16Gb a ten Kingston sa nedal nastaviť na bootovanie, Bios ho nevedel nájsť.)

Návrat na "Operačné Systémy"