OS na notebook

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

OS na notebook

Príspevok od používateľa SKUMi »

Zdravim, chcel by som sa spytat ze ci by mi nemohol niekto poradit daky os na notebook, kde by sa dali pisat poznamky a ist na net (do skoly) aby mi tam co najdlhsie vydrzala baterka.

Dik ;)
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: OS na notebook

Príspevok od používateľa kami_sama »

v zavislosti od tvojho hardveru mozes nahodit nejaky linux, resp. to spustat v live mode z USB a ukladat vsetky data spat na kluc. viem, ze napr. puppy linux je priamo nakopirovany do pamate pocitaca, cize pevny disk ani nepotrebuje. tusim DSL funguje podobne. slubny je aj projekt kolibri OS, ale s tym by si sa viac potrapil, ako by si uzil.

mozes dat aj nejaku orezanu verziu Win XP (s 7 nemam z tohto pohladu skusenosti). povypinaj vsetky nepotrebne sluzby, bluetooth, wifi, jas obrazovky nastav na minimum, bez antiviraku a skus si stiahnut nejaky nastroj na pevne nastavenie taktu procesora. ale necakaj ziadne zazraky... to co by si takymto sposobom usetril mozes nahradit 10-15 minut nabijanim.

ked mas moznost, tak si kup SSD a uloz na ntb iba to najpodstatnejsie. zvysne data mozes dat doma na nejaky externy disk/nas/... par wattov mozes usetrit aj na pamatiach. ked tam mas iba jeden modul, budes mat o nieco nizsiu spotrebu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7685
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: OS na notebook

Príspevok od používateľa newmi »

o aky notebook sa jedna?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

Re: OS na notebook

Príspevok od používateľa SKUMi »

Notebook je 14" Dell studio 14z (1440), Core 2 Duo 2,1GHz, nVidia 9400M, 3GB DDR3 RAM, 320GB HDD, bez optickej mechaniky... to je asi tak vsetko co ma napada o nom :) bateriu mal zo zaciatku super (vydrzala tak 7hod ked som sa snazil) ale teraz tak max 2hod.

/edit ... @kami_sama: dik moc asi skusim ten puppy linux, vyzera to celkom fajn

Návrat na "Operačné Systémy"