PC porucha,nechce nacitat Windows

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa milanx »

ked zapnem PC tak mi nahodi taky sedy pas trocha nacita a potom to sekne a nic dalej sa nedeje,a ked sa snazim preinstalovat Win tak mi nahodi iba - Hardware Profile/Configuration Menu a mozem dat len na Profile 1 .ked to zvolim tak mi nahodi taky ten sedy pas nacita trosku a hned to sekne.nevie mi niekto povedat co s tym?

Windows XP a doska je MSI MS-7267 VER 4.2
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa benq »

nastav si v BIOSE nech ti bootuje z CDcka alebo zisti si aku mas klavesnicu (skus F8) na boot menu kde si vyberies ze ma nabootovat z CDcka...

popripade ked si chces zachranit nejake udaje a mozno aj obnovit chod stareho systemu tak si stlacaj pri nastartovani kompu F12 pokial nemas inak nastavenu skratku a chod do safe modu kde si zazalohuj data a potom ked tak este skus posledny restore point ci ti pomoze obnovit system ;)
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa milanx »

Safe mod bol pod skratkou F8, skusil som ho dat ale ani tak nesiel system nesiel spustit, v BIOSE som nikde nenasiel aby mi bootoval win z CD,na tejto doska sa to asi robi dako inak.ale neviem prist na to ako :/
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa newmi »

kazdy doska musi mat boot z CD, sa poriadne popozeraj, pripadne sa do manualu pozri
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa milanx »

tak som vlozil disk do druheho PC a sformatoval som C-cko.teraz ked som disk vlozil s5 do PC tak mi pise "NTLDR is missing",a da sa iba restartnut.ked vyberem bootovanie z CD tak mi vypise zas to iste..
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa newmi »

a mas to CD bootovatelne?? Sa mi zda ze nie a preskoci ti to boot cd a hlada system na disku.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa milanx »

hej mam, uz som z neho vela krat insataloval windows a bez problemov
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa newmi »

no tak asi stale z neznamej priciny nemas dobre nastaveny boot z CD...alebo, nie je to CD poskodene? Snazi sa ho aspon nacitat ked sa bootuje?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa benq »

mozes este po restarte skusat postupne F1 az F12 a cakaj kedy ti vyhodi boot menu :-)

popripade si hod to CD do svojho druheho kompu a restartni ho a zisti ci sa ti pokusa tam bootovat z disku, neboj aj ked ti nabootuje z disku tak nic nestratis v tej modrej obrazovke hned ako bude moznost tak daj ukoncit :-)
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa Quallity »

Neviem čo ti na toto odpovedia skúsenejší ale treba sa naučiť najprv trošku písať a potom to sem skúsiť nejako zrozumiteľne napísať lebo z
damian2580 napísal:Prosiim vás nevie niekto poradit z notebookom som si instaloval win xp ked sa nainstalovalo a potom reštartovalo potom sa kopirovalo a zaze sa reštartovalo a teraz načitavá a vyskoči win xp profesional a nechce načitať vyskoči mi fialova obrazovka z chybou a tam je 1 mam odpojiť všetke jednotky urobil som a neviem by som si chcel obnoviť sistem ako?
ti neporadím nič , prepáč mi to :rolleyes:
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: PC porucha,nechce nacitat Windows

Príspevok od používateľa matopd »

Prosiim vás nevie niekto poradit z notebookom som si instaloval win xp ked sa nainstalovalo a potom reštartovalo potom sa kopirovalo a zaze sa reštartovalo a teraz načitavá a vyskoči win xp profesional a nechce načitať vyskoči mi fialova obrazovka z chybou a tam je 1 mam odpojiť všetke jednotky urobil som a neviem by som si chcel obnoviť sistem ako?
FIALOVA? purple screen of death? No mna **** :D Si si isty?

Návrat na "Operačné Systémy"