dva systemy na jednom disku

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
juraje
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 17. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

dva systemy na jednom disku

Príspevok od používateľa juraje »

Viete mi poradit ako dostat 2 systemy na jeden disk s tym ze obidve particie sa nemusia navzajom vidiet a obidve budu mat pismeno C:\. Tretia bude datova D:\ ktora bude vidno v obidvoch systemoch. obidva win XP. asi bude k tomu treba nejaky soft? poradte....
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

a naco su ti dva rovnake systemy?
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 871
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

Q-Axis napísal:a naco su ti dva rovnake systemy?
... lebo este nepocul o moznosti vytvorenia viacerych uzivatelov s roznymi pravami pristupu k diskom a programom ;-)
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
juraje
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 17. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa juraje »

kua chlopi :cry: potrebujem oddelit system koli synatorovi a jeho hram... nemam rad takyto balast na systeme. asi to ale poriesim externym diskom.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

V davnej dobe Win98 ktory trebalo instalovat kazde 3 mesiace aby ako tak fachal na to sluzil System Commander (aspon tusim, ze sa to tak volalo). Pri bootovani sa este pred Okna hodila jeho aplikacia kde si si mohol vybrat ktory system chces spustit.

Systemove particie sa myslim nevideli navzajom, iba datove. Le bolo treba dat bacha, aby si pred formatovanim disku najskor odinstaloval ten program, bo inak so sebou vzal nejaku tabulku ci co a potom vzdy bolo treba stiskat cislo particie...

ja nahodou Jurajeho chapem, mal som to na 98kach prave kvoli tomu, ze "hernu" particiu som preinstalovaval kazdu chvilu kdezto pracovna obcas vydrzala aj pol roka... Kombinacia System Commander - Drive Image mi usetrila koopec casu
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

to jurare: mozno mam pre teba lepsie riesenie. vyskusaj to vyriesit cez tzv. virtualizaciu konkretne program virtualbox ktory sa lahko ovlada a tiez je zadarmo LINK

riesenie step by step:

Mas winXP to tvoje do ktoreho sa nesaha.
Vatvor pomocou virtualbox virtualny disk na ktory nainstalujes winXP pre synatora na hry....

On moze pouzivat virtualne fungujuci windows a ak by sa nieco pokazilo tak iba zmazes virtualny disk a PC je okej.

btw: vykon vo virtualnom disku je takmer rovnaky mozno o 1-3% nizsi
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.

Návrat na "Operačné Systémy"