Ako mat na PC Win XP a Linux sucasne.

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

siki napísal:Najjednoduchsie je vytvorit si na disku dve particie. Jednu na ktorej budes mat XP a druhu kde budes mat linux.
Na jednej budes mat NTFS a na druhej ten linuxacky system suborov.
Inak neviem naco ti budu dva systemy, ale linux moc nevyuzijes, pretoze nieje kompatibilny s hrami a ostatnym software. Pravdepodobne to len chces vyskusat ako ja kedysi.
S tymi particimai suhlasim, sam to pouzivam. Existuje mnozstvo programov (vid. Winex, Cedega( komercny Winex)), ktore umoznuju spustanie windows programov. A ze linux nevyuzijes???
1.) Linux je legalne zadarmo, aj vela softu
2.) Linux je 100-krat stabilnejsi, ako hociktory windows, ktory kedy bol a bude
3.) Linux bezi stale rovnakou rychlostou, nie ako windows, ktory sa uz po par mesiacoch vlecie ako slimak.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa andynko »

kremso napísal:
siki napísal:Najjednoduchsie je vytvorit si na disku dve particie. Jednu na ktorej budes mat XP a druhu kde budes mat linux.
Na jednej budes mat NTFS a na druhej ten linuxacky system suborov.
Inak neviem naco ti budu dva systemy, ale linux moc nevyuzijes, pretoze nieje kompatibilny s hrami a ostatnym software. Pravdepodobne to len chces vyskusat ako ja kedysi.
S tymi particimai suhlasim, sam to pouzivam. Existuje mnozstvo programov (vid. Winex, Cedega( komercny Winex)), ktore umoznuju spustanie windows programov. A ze linux nevyuzijes???
1.) Linux je legalne zadarmo, aj vela softu
2.) Linux je 100-krat stabilnejsi, ako hociktory windows, ktory kedy bol a bude
3.) Linux bezi stale rovnakou rychlostou, nie ako windows, ktory sa uz po par mesiacoch vlecie ako slimak.
Niesom sice maniak na Windowsy, ale mozem oponovat

1. Linux je zadarmo, pre home uzivatelov to naozaj tak plati, co je vyhoda, ale vo firmach to nieco stoji - udrzba, updaty systemov a pod... Linux admin je drahsia profesia ako win admin - take nieco uz vari hadam ani neexistuje:)
2. Ja mam Win XP prof a nestalo sa mi, ze by mi padol
3. Windows ma problemy s virusmi a spyware... a podobne, kto sa im vie vystrihat, tak ma doma svizny a prijemny OS, tak isto ako Linux :)
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

+ pre linux: KDE,GNOME, winex(v podstate emulacia win), stabilita, GIMP :), BEZPECNOST, neexistencia virusov, trojanov, cervov a podobnej havedi, je ZADARA (pre home userov), je svizny(stale nie len 2 hodiny po instalacii :)), a ten tucniak-logo je proste super

-pre linux: naucit sa v nom pracovat+instalacia driverov+celkove zvladnutie systemu=nocna mora, podpora zo strany vyrobcov=0, sok pre win-uzivatelov ,linux only hry( tak 10-15 SKUTOCNE kvalitnych AAO,RW:ET...), download systemu( nie je sranda stahovat 3,2 GB SUSE9.2-iba tak je fakt "ZADARA").....to je tak vsjo.......
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.

Návrat na "Operačné Systémy"