Zamietnuty pristup k dokumentom

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Zamietnuty pristup k dokumentom

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Ahoj, mam otazku. Vymenil som si povodny disk v notebooku za SSD, a povodne HDD dal namiesto DVD mechaniky. Problem mam vsak teraz k pristupu suborom, ak mam nabootovany windows z noveho SSD a snazim sa otvorit nieco, co som mal v dokumentoch na starom HDD. Ukazuje mi, ze pristup bol zamietnuty. Ked ale subor prekopirujem na SSD, tak ho uz otvorim. V nastaveniach celeho disku mam pre skupinu Everyone plny pristup, no aj tak mi to nefunguje. Viete mi niekto poradit, ako to vyriesit? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Zamietnuty pristup k dokumentom

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ahoj, cez explorer sa preklikaj na ten disk, D:\users\menousera\ .. tam to zrejme vypyta povolenie na vstup.. ak ho das, malo by ti to hodit pristup ku vsetkym suborom v zlozke pod tym uzivatelom.
ak to nefunguje, tak klikni pravym na adresar menousera, vlastnosti, zalozka security, advanced security, pridaj si tam svojho aktualneho usera, a zaklikni "replace all child objects permissions....."
ak aj tu dostanes access denied, tak v tom istom okne hore zmen vlastnika na aktualneho uzivatela a postup zopakuj.
postup mozes zopakovat aj na ostatnych adresaroch kde ti treba prava.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Operačné Systémy"