prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
alonzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina okolie

prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa alonzo »

ahojte neviem sa dostat k prepnutiu za administratora vo win 10 home edition. tym padom sa mi tam neda nic nainstalovat ani odinstalovat ak by ste mi pomohli velmi by som vam bol vdacny
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa shiro »

admin konto je standardne deaktivovane. Moznosti aktivovania mas niekolko:
https://www.technipages.com/windows-adm ... gin-screen

Jedna sa o "total" admina, podobne ako vo Win XP, kde mozes fakt vsetko, takze preto sa defaultne nepouziva. Ked spravis co mas tak sa odporuca ho nazad deaktivovat a fungovat nadalej na normalnych uziv. kontach. Tieto konta normalne funguju na hocico, pokial si nieco fakt ze nedobabral tj. sam si rucne neodobral admin prava a pod.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa Jerry »

A este mam pocit, ze konto standartne ked je len jedno, tak sa neda zmenit na obmedzene ... Presne z toho dovodu, lebo si podpilis konar na ktorom sedis. Cize ti to tam niekto nastavil z nejakeho dovodu a asi tam bude este aj standartne konto, v ktorom sa to da potom zmenit.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
alonzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina okolie

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa alonzo »

ak dam ten prikaz cmd a spustit ako spravca tak vyhodi tabulku kde je napisane chcete povolit vykonavanie zmien v tejto aplikacii? potom je ta prihlaste sa pod menom a heslom ako spravca ale je tam len moznst nie a moznost ano sa tam vobec nezobrazuje
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa HellAngel »

ku kontu admina sa nedostanes bez mena a hesla. Su dve moznosti, kontaktujes majitela notebooku a ten prida tvojmu kontu admin prava, alebo mozes hladat rozne navody, ako ziskat admin pristup, ale to uz cesta, ktora sa na tomto fore neriesi.

Notebook mas z prace, od niekoho si si ho kupil, alebo ho mas pozicany?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
alonzo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina okolie

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa alonzo »

ta druha moznost skonci takto- this snapin maz not be used with this edition of windows 10. to manage user acount for this computer use the user acounts tool in control panel. Neviem kde to v tom control panel nastavim ak by ste mi s tym vedeliu poradit

tento pc je kupovany nie skladany a win tam bol predinstalovany tak pri dokonceni nastaveni myslis ze som niekde spravil chybu? alebo tam je administrator ten co mi ten pc skladal? Ako to zistim?

:laugh: je to zvlastne ze sa mi neda nainstalovat hra z epicu a potrbujem povolenie spravcu to mi je ten pc potom na prd. Ak mozte a viete tak mi poradte vopred vsetkym dakujem

//spojene posty - newmi
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa HellAngel »

kontaktoval si toho co ti ten PC predaval? zrejme nebol urobeny cisty reinstal, ale len obnovil povodne nastavenia a jeho konto stále figuruje ako administrátorské. Tvoje je len s quest právami. Prípadne sprav ty cistu instaláciu windowsu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja osobne som pouzival nieco podobne (ak nie to iste) co je sucastou hirens boot cd, ale malo by fungovat ...
https://www.winpasskey.com/nt-password- ... 0-8-1-8-7/
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: prihlasenie sa ako administrator do win 10 home

Príspevok od používateľa Jerry »

alonzo napísal: Št 31. Dec, 2020, 14:58 tento pc je kupovany nie skladany a win tam bol predinstalovany tak pri dokonceni nastaveni myslis ze som niekde spravil chybu? alebo tam je administrator ten co mi ten pc skladal? Ako to zistim?
Presne tu si si napisal odpoved na tvoj problem. Kontaktuj toho kto ti pc predal, pravdepodobne ti bude vediet povedat k tomu viac.
Druha moznost je reinstaluj si system ty sam, kluc k tomu potrebovat nebudes, lebo win10 ma elektronicku aktivaciu. Neviem ale, ci si dost zrucny, aby si zvladol reinstalovat win10 ...
Pripadne to co radi YTdecoy by pomohlo, ale myslim ze to bude nad tvoje moznosti.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403

Návrat na "Operačné Systémy"