VMWARE vytvaranie virtualok

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa CSman »

Ahojte potrebujem poradiť s problémom. Skúšam si doma inštaláciu VMWARE ESXi a neviem na ňom vytvoriť virtuálky. Na VMWARE aj os virtuálok chcem využívať jedno ssd ale pri pridávaní virtuálok mi nedá na voľbu žiadny disk. Myslel som si že teda musím vytvoriť nový datastore avšak na zvolenom disku mi nedovolí vytvoriť nový data store ani nijako editovať partície. Príde mi to čudné lebo na internete sú návody kde chlapík nainštaloval os na 4 gb disk. Viete mi poradiť čo robím zle ?
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa mirjak »

VMFSL nie je pre datastore ale pre OS, takze zjavne tam proste nemas volne miesto na datastore. ESXi 7 som v reale este nemal, zrejme treba pri instalacii skusit daky custom partition layout, aby vmfsl particia nezozrala cely zvysok disku, ale to si cucam z prsta, netusim ;)
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa darklol »

nemal to na inej particii?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa Chris »

Ty si nainstaloval esx na externy usb disk?

Dobre ze si pripomenul musim ocheckovat ci ma support ore usb 3.0 konecne
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa CSman »

mirjak napísal: Št 16. Apr, 2020, 23:24 VMFSL nie je pre datastore ale pre OS, takze zjavne tam proste nemas volne miesto na datastore. ESXi 7 som v reale este nemal, zrejme treba pri instalacii skusit daky custom partition layout, aby vmfsl particia nezozrala cely zvysok disku, ale to si cucam z prsta, netusim ;)
No práveže pri inštalácií nedalo na výber dokopy nič iba na ktorý disk sa má nainštalovať nič ako advanced config som tam nepostrehol....
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: VMWARE vytvaranie virtualok

Príspevok od používateľa CSman »

Chris napísal: Pi 17. Apr, 2020, 00:21 Ty si nainstaloval esx na externy usb disk?

Dobre ze si pripomenul musim ocheckovat ci ma support ore usb 3.0 konecne
Hej bol to adaptér z usb na sata lebo nechcel som si rozsalatit pc nakolko to bol jediny HW ktory ESXI dokazalo prehryznut vsetko ostatne vypisovalo nekompatibilny CPU.

Návrat na "Operačné Systémy"