Online Radio HD

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Online Radio HD

Príspevok od používateľa sony123 »

Caute, používate niekto online radio, ktoré bere AVR a posúva zvuk do repro?

Ako pozerám kvalitovo to vizerá biedne, max 160kbps MP3 u SK/CZ rádiach. To je myslím málo, ja mám hudbu v 320kbps, to sa mi zdá ok.

Alebo používate nejaké služby ako Spotify, 8 track..., dá sa to nejako dať do AVR?
Ale to je tiež myslím okolo 160mbps na free účet.

Repro Dinavoice F 6.

Alebo viete, kde sa dá dostať ku kvalitnejšiemu rádio zvuku?
FM vysiela v akej kvalite?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Online Radio HD

Príspevok od používateľa shiro »

Dobre si pobavil...clovek s audiofilnou vybavou caka kvalitu od radia...lol
Co sa FM vysielania tyka, pustaju tam sice hudbu z audiocd, alebo bezstratovych formatov, ale mozu sa ti do toho miesat poruchy signalu a rozne veci v atmosfere, ako pri kazdom volne sirenom signali.
Ked sa ti nepaci 160kbit stream, tak im zasponzoruj 320kbit, si uvedom ze nik sa kvoli tebe na hlavu nepostavi :-)
Pretoze nejaky super-duper stream nieje pri radiu vobec potrebny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Avendersor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So 07. Nov, 2009, 17:02

Re: Online Radio HD

Príspevok od používateľa Avendersor »

Ahoj
tak pekný zoznam rádií má Wiamp (čo je v sučasnej dobe jeho asi jedine pozitivum) v roznej kvalite - možeš skúšať
napríklad rádio Psychedelik a jeho Ambiendné vysielanie je fajn "podmaz" 192kbps

to shiro: podľa mna radia šidia a frčia na Mp3 ale to je take moje nepodložené nič ...
ale na druhú stranu je to (skoro) jedno, lebo radio nepočúva nikto kto má svoj vlastný vkus!
(mysleno ako že si doma nesadneš do kresla a nepustiš si "exprescool" radio - radio myslene stanice šírene pomocou FM)
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Online Radio HD

Príspevok od používateľa mosqa »

FM a niektore dalsie okruhy rtvs vysielaju v 256kbps [cez ich stranku to tam nevidim, ale pouzivam rozsirenie onair_fm, tam sa to da vybrat]
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Online Radio HD

Príspevok od používateľa faugusztin »

Prakticky je to jedno, pretoze bezne radia aj tak zdrojovy material prezenu cez rozne nepekne upravy typu normalizator hlasitosti, takze vo vysledku mas sice 256kbps ale kvalitativne je to horsie nez 128kbps.

Návrat na "Zvuk a PC"