Makke basy :(

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
NefroniK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 15. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NefroniK »

BoBo napísal:hahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ze 5Hz,to su tu riadni odbornici..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: moj tam mas subsonicky filter a ja mam tiez Livku a ta hra tak od 15Hz a na 5Hz by si potreboval trosku iny koncak a rerak? aha jasne v autotnuning shope sisi neaky kupil na ktorom pisu 5Hz :lol: :lol: :lol: :lol: ty odborniiiiiiiiiiiiiiik :lol: :lol: :lol: :lol:
hej no....to potom moze povedat ze pocuva aj na 40kHz... :lol:
na autozosikoch sa uvadza 5Hz - 50kHz :D
epox 8-rda+, barton 2500+, 512mb ddr 400mhz (idu na fsb 166) pqi cl2.5 dual channel, canyon radeon 9600pro (ez) 128mb, 120gb hdd seagate barracuda, lg cd-rw 24x10x40x, nec dwd-rw nd-3500ag
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

NefroniK napísal:
Payne napísal:Ja ako maturant z fyziky viem povedat, ze zvuk je vlastne vlnenie v rozmedzi frekvencii 20Hz - 20kHz, pripadne 15Hz - 15kHz, taze neviem o co tu ide s tymy 5Hz...
to sa vlastne tak udava, ze dezne ludske ucho tak pocuje...ono sa da pocut bez problemov aj 15Hz....
bez problemov aj 15Hz? :? to mas potom dost super sluch. Myslim, ze ty si si asi este nemeral tvoje schopnosti, ze? Ja mam tak od 23Hz a koncim pri 19,25kHz, potom to uz nevnimam. Na obe hranice som sa musel zapocuvat ako som len vedel.
Na osciloskope som si meral koncak a minimalne bral 8Hz a max 130kHz (vsetko pri max. poklese -3dB)
schemu na zosik mam iba v papierovej podobe :( Korekcak ale nezahra ani od 20Hz... :(
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

Payne napísal:Ja ako maturant z fyziky viem povedat, ze zvuk je vlastne vlnenie v rozmedzi frekvencii 20Hz - 20kHz, pripadne 15Hz - 15kHz, taze neviem o co tu ide s tymy 5Hz...

o to aby sme my "blbi" ludia videli,ze niekto vymyslel reprak ktory hra od 5Hz a hned si ho dalsi blbec kupil a tvrdi ze to pocuje :wink: :red:
Používateľov profilový obrázok
NefroniK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 15. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NefroniK »

SurrendeR napísal:
NefroniK napísal:
Payne napísal:Ja ako maturant z fyziky viem povedat, ze zvuk je vlastne vlnenie v rozmedzi frekvencii 20Hz - 20kHz, pripadne 15Hz - 15kHz, taze neviem o co tu ide s tymy 5Hz...
to sa vlastne tak udava, ze dezne ludske ucho tak pocuje...ono sa da pocut bez problemov aj 15Hz....
bez problemov aj 15Hz? :? to mas potom dost super sluch. Myslim, ze ty si si asi este nemeral tvoje schopnosti, ze? Ja mam tak od 23Hz a koncim pri 19,25kHz, potom to uz nevnimam. Na obe hranice som sa musel zapocuvat ako som len vedel.
Na osciloskope som si meral koncak a minimalne bral 8Hz a max 130kHz (vsetko pri max. poklese -3dB)
schemu na zosik mam iba v papierovej podobe :( Korekcak ale nezahra ani od 20Hz... :(
skusal som to len v ramci svojich moznosti..to je genius 5.1 HT a WinLSD myslim alebo nieco podobne co ma generator frekvencii...20 Hz som pocul, ale tak pomenej samozrejme kvoli reprakom - mohlo to byt aj kvoli sluchu to netvrdim ze nie, ale isiel som aj nizsie a pocul som tiez.. aj ked dost slabo...takze sub :roll:
epox 8-rda+, barton 2500+, 512mb ddr 400mhz (idu na fsb 166) pqi cl2.5 dual channel, canyon radeon 9600pro (ez) 128mb, 120gb hdd seagate barracuda, lg cd-rw 24x10x40x, nec dwd-rw nd-3500ag
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Je rozdiel pocut a pocut hrkotanie bedne ako samotnej :wink:
Používateľov profilový obrázok
NefroniK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 15. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NefroniK »

-TAMY- napísal:Je rozdiel pocut a pocut hrkotanie bedne ako samotnej :wink:
pravda :) ved raz si to hadam niekde odskusam :roll:
epox 8-rda+, barton 2500+, 512mb ddr 400mhz (idu na fsb 166) pqi cl2.5 dual channel, canyon radeon 9600pro (ez) 128mb, 120gb hdd seagate barracuda, lg cd-rw 24x10x40x, nec dwd-rw nd-3500ag
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Staci zbehnut do studia, tam vybavicka za par melonikov a potom ak povies, ze to pocujes si macher :) pomaly netopier :D
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

hmm zaujimave, mne s ARN312-00 co je iny basak ako je v Genius HT pri 30Hz ide rachnut hlava, no uz pri 29 nepocujem nic ine ako mierne pazvuky sposobene prudenim vzduchu cez bassreflex (priemer 10cm je pre neho malo :wallbash: )
Moje PC repro 2+1 SurfSound WS-600 s drevenym supvolferom prakticky nejdu pod 50Hz... A ten genius zas o tolko lepsi nie je.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

BoBo napísal:hahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ze 5Hz,to su tu riadni odbornici..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: moj tam mas subsonicky filter a ja mam tiez Livku a ta hra tak od 15Hz a na 5Hz by si potreboval trosku iny koncak a rerak? aha jasne v autotnuning shope sisi neaky kupil na ktorom pisu 5Hz :lol: :lol: :lol: :lol: ty odborniiiiiiiiiiiiiiik :lol: :lol: :lol: :lol:
no... ja by som sa az tak nesmial... ten reprak ma potom lepsiu citlivost napriklad pri 16Hz
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Re: hm

Príspevok od používateľa BoBo_ »

andynko napísal:
BoBo napísal:hahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ze 5Hz,to su tu riadni odbornici..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: moj tam mas subsonicky filter a ja mam tiez Livku a ta hra tak od 15Hz a na 5Hz by si potreboval trosku iny koncak a rerak? aha jasne v autotnuning shope sisi neaky kupil na ktorom pisu 5Hz :lol: :lol: :lol: :lol: ty odborniiiiiiiiiiiiiiik :lol: :lol: :lol: :lol:
no... ja by som sa az tak nesmial... ten reprak ma potom lepsiu citlivost napriklad pri 16Hz
jasne ale z praxe ludia vedia ze pod 30 Hz uz to bassovanie ma skor negativne ucinky,vsak takych 20Hz pri 100w a neakom 95dB repraku musi narusit statiku budovy :wink:
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: hm

Príspevok od používateľa andynko »


jasne ale z praxe ludia vedia ze pod 30 Hz uz to bassovanie ma skor negativne ucinky,vsak takych 20Hz pri 100w a neakom 95dB repraku musi narusit statiku budovy :wink:
Ano, to sme skusali u kamarata, cez Fruity Loops som si pripravil taku sekciu, ktora kazdych par sekund opakovala urcity herz

Dostali sme sa od 17 na 25 Hz je to zaujimave pozorovanie z hladiska interieru i rezonancie
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

andynko: fruityloops je na tvorenie hudby 8) keD chces infrazvuk tak vyskusaj WaveGen, je to vlastne generator funkcii - das si sinus a choD od 50Hz dole :o ...ono to ide az po 1Hz
neophyte
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 202
Dátum registrácie: St 20. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

(:

Príspevok od používateľa neophyte »

takze aby sme to uviedli na nejaku normalnu rovinu..

ja osobne mam doma subwoofer velodyne za 56tis Sk, ide vyrovnane od 20Hz, len to samozrejme nestaci, ked mas izbu 5x3metre a ta ma rezonanciu na 35Hz a na frekvenciach kt. su nizsie maximalne degraduje vystupny vykon..
(ciastocne sa to da kompenzovat parametr.equalizerom, avsak len pri kompromisnej hlasitosti, kvoli rychlo narastajucej vychylke)

bol tu nazor ze 95dB repro pri 100W na 20Hz narusi statiku budovy. tomu sa da len zasmiat :lol: ,
moj velodyne ma 1kW sinus a o narusani statiky este nie je rec(cely bas a jeho kvalita a sila je o vykone a rychlosti zosiku atd..) ,
ale statika sa da narusat s touto srandou: www.rotarywoofer.com , kludne aj na 5Hz avsak za dost vysoky obnos penazi!
a ze ludske ucho kludne pocuje aj (pod)10Hz su dokazy(neznamena ze ked sa pise ze 20Hz-20kHz, tak ze nad tym,al. pod tym je ticho, samozrejme len klesa citlivost ucha na tychto frekvenciach,avsak ak su dostatocne vykonne podane, je ich pocut, na spodnom konci aj brutalne citit. :wink:

a cele to tu zacalo tym, ze chlapec sa pytal na svoje lm-ko a zapojene alphardy do isobaric - to su prave repro ktore charakterizuje maksi bas(cize nejake profi PA repro by spravili lepsiu robotu), ale da sa z nich dostat aj slusne tvrdy bas- tazsie vsak s tym LM-kom a uz vobec nie v isobaric ozvucnici ale najlepsie v uzavretej s malym objemom (basreflex v tomto pripade nie je dobra volba, pretoze pri danom repro bez ohladu na objem reaguje az nad 100hz, co je skor na skodu), repro ma totiz vysoke qts. takze daj tie 2 basaky do uzavretej ozvucnice cca 30-40litrov, umiestni ich hned vedla seba a uvidis rozdiel.. samozrejmost je dobra vyhybka(najlepsie aktivna).

tak zatial asi tolko :D
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

ohladom rotary-woofera: pocul si to?
Lebo ja tomu neuverim kym to nebudem pocut...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

podla mna je to kravina...chces kratky a razantny bass 30hz,ako to zahra ? roztoci sa a hneD zastavi?? pride mi to ako kravina

Návrat na "Zvuk a PC"