zapojenie reprakov

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pao6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Namestovo

zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa pao6 »

chcel bi som zapojit 2 silne repraky z veze do pc pricom reprak z veze kazdy ma 2 vodice cierny a cerveny tak sa pytam ci sa to da poprepajat nejake ze bi som to zapojil ako jack na pc reprakoch
CPU: C2D E6300,MB:Gigabyte P35 DS3,MM:A-data V EE kit2*1GB 800
VGA:ATI Ulitmate Radeon X1650 PRO 256MB,
HDD:160GB Hitachi 7K160 SATAII 300 7200rpm DVD-RW:Asus DRW-2014L1T
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa Klaboor »

tak priamo repraky do PC nezapojis aj ked sa to da ale nebude ti mat co zosilnit signal z PC takze mosi byt zosilnovac....normalne kazda veza musi mat nejaky AUX_IN vstup cez cinch konektory...jednoducho si kupis kabel aby bol na jednej strane cinch a na druhej jack 3,5 mm...cinche pichnes do veze na vstup AUX, jack pripojis do zelenej zdierky na zvukovke, navolis si na vezi moznost AUX alebo nieco take a bezi to.....hlasitost ovladas na vezi alebo cez dialkovy od nej...thats all
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
pao6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Namestovo

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa pao6 »

ide iba 1 reprak
CPU: C2D E6300,MB:Gigabyte P35 DS3,MM:A-data V EE kit2*1GB 800
VGA:ATI Ulitmate Radeon X1650 PRO 256MB,
HDD:160GB Hitachi 7K160 SATAII 300 7200rpm DVD-RW:Asus DRW-2014L1T
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa _skrat_ »

aj jeden reprak potrebuje zosilovac..priamo obycajne repraky z veze do zvukovky nenapojis, aj keby si tam doletoval jack, tak bud ti to bude strasne potichu hrat a na hovno, alebo vobec, alebo odpalis zvukovku. cize odpoved na to ci sa daju iba samostatne repraky zapojit do PC znie - NIE
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa cuculka »

predstavsi ze chces ten jeden alebo dva repraky napojit do mp3 prehravaca...cize reprak/ky nehaj zapojeny v zosilovaci ako predtym iba do zosika napoj mp3 t.j.z mp3 ti ide vystup na sluchatka no a cez to to prepojis jeckom do zosika na vstup..cize to iste urob zo zvukovou...som ti to cela prirovnat aby si to jednoduchsie predstavil ;)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
mveter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 11. Jún, 2008, 13:09

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa mveter »

Caute, rad by som sa opytal k tejto teme nasledovne.

Kupil som si domace kino 5+1, su s nim repraky. Planujem si postavit HTPC s Windows Media Center a rad by som pouzil tie repraky. Samozrejme, su napojene do toho domaceho kina tymi ciernymi a cervenymi drotmi. Domace kino nechem dalej vobec pouzivat, chcem ho nahradit.

Ako mozem napojit tie repraky na to PC? Maju napr. drahe SoundBlaster karty take vystupy? Alebo mam kupit aj zosilovac? Je kazdy zosilovac schopny zosilovat signal 5+1?

Vopred dakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa KocuR »

Ak má domáce kino vstupy tak ho v pohode prepojíš so zvukovkou, samotné repráky na zvukovku nenapojíš. Ak si kúpiš zosilovač tak ti tie repráky budú nahovno. 6-kanálové zosilovače samozrejme existujú, ale neviem čo za repráky od toho domáceho kina vlastné máš, mohol by si to uviesť?
BTW Creative by som to HTPC nepchal, radšej M-Audio
mveter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 11. Jún, 2008, 13:09

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa mveter »

takze, mam toto domace kino:

http://www.obchodny-dom.sk/samsung-ht-x250-cerne/47077/" onclick="window.open(this.href);return false;

co ale chcem urobit, je dat si namiesto tej krabice inu krabicu (windows pc s media center) a pouzit len tie reproduktory. Tak, aby som mal len 1 krabicu, ktora robi vsetko.

Mam nejaku sancu pripojit tieto repraky k pc? Alebo to mam cele predat? A ake reproduktory mam pouzit? Btw,. v byte mam natahane kable v podlahe (cierny + cerveny) na zadne repraky a rad by som ich pouzil = nechcel by som tahat nove kable.

Je skutocne jedina sanca kupit wireless reproduktory Creative/Logitech , ktore zapojim pomocou jacka do PC?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa KocuR »

Problém je v tom že zosilovač do počítačovej case nevopcháš, takže musíš si nechať aj tú skrinku so zosilovačom z domáceho kina, teda v prípade že má CINCH vstupy lebo to tam akosi nevidím...
EDIT tak som si všimol dole že to má AUX aj optický vstup... tak si pekne nechaj celé domáce kino aj s tou krabičkou a napoj to do zvukovky svojho HTPC.
mveter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 11. Jún, 2008, 13:09

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa mveter »

V prvom rade dakujem pekne za rady.

Ano, ma to vsetky mozne vstupy, akurat ze to tam nechcem mat, lebo mi to je nanic. Je to obrovska krabica, namiesto ktorej chcem mat to HTPC. Oboje sa mi pod telku ani nevmestia.

Cize ak spravne chapem, to domace kino mozem odstranit cele aj s reprakmi, a namiesto toho tam dat to pc a dokupit napr. taketo repraky:

http://www.overclockers.co.uk/productli ... &subid=165" onclick="window.open(this.href);return false;

finalna otazka: nemam sancu tie repraky prepojit s pc bez toho domaceho kina?
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa cuculka »

zapojit ich zapojis ale nemas to cim zosilnit cize ti to bude velmi ticho hrat...proste zosik potrebujes..a ano hentake repro su dobre ja mam creativi a za tu cenu slusne hraju...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa lukasko »

vsak nemusis menit kable k zadnym repro... proste vyuzijes tie co uz mas natahane......BTW. celkom dobra volba v tych repro.. ja mam 5500 a su ozaj super.... a tie creativ maju tu: http://www.alza.sk/SK/reproduktory-crea ... d56720.htm" onclick="window.open(this.href);return false; za ozaj slusnu cenu.. sa uz oplatia kupit si myslim.... no a to povodne domace "kino" asi mozes predat tym padom.....
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3

for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa KocuR »

Creative nie, Logitech áno
mveter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 11. Jún, 2008, 13:09

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa mveter »

lukasko napísal:vsak nemusis menit kable k zadnym repro... proste vyuzijes tie co uz mas natahane......BTW. celkom dobra volba v tych repro.. ja mam 5500 a su ozaj super.... a tie creativ maju tu: http://www.alza.sk/SK/reproduktory-crea ... d56720.htm" onclick="window.open(this.href);return false; za ozaj slusnu cenu.. sa uz oplatia kupit si myslim.... no a to povodne domace "kino" asi mozes predat tym padom.....
Ale tie spominane reproduktory maju predsa kabel ukonceny jackom. Ja mam natahane normalne cierne a cervene kable. Mam to pochopit tak, ze si tam mam napajkovat redukcie a tie original kable nimi predlzit?

dik za radu.

btw. keby ste vedeli o niekom, kto by chcel ten samsung kupit? Je to kvalitny kus, som s nim velmi spokojny, ale jednoducho chcem mat htpc.
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Re: zapojenie reprakov

Príspevok od používateľa lukasko »

neviem ako to je s konektormi na creativoch, ale myslim si ze to je to iste ako na 5500 u mna... proste dodavaju sa kable bez koncoviek.. proste odizolovany vodic ktory sa picha do takych "zaklapavacich" konektorov ako sa pouziva napr aj na vsetkych "veziach" je to aj na strane zosilovaca v "sabvúfri" aj na repracikoch :-) takze nemusis nic pajkovat... max odstrihnut koncovky na tych co uz mas natahane a odizolovat tak cm z kazdej zily :P
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3

for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC

Návrat na "Zvuk a PC"