Kam prejst z dobrych PC repro?

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Kam prejst z dobrych PC repro?

Príspevok od používateľa zoom »

Uz dlhsi cas rozmyslam nad vylepsenim audio zazitku pri pocitaci. V sucasnosti pouzivam klasicke plastove sumitka Logitech Z-680. Pomaly mi prestavaju stacit a rad by som presiel na nieco lepsie. Problem je, ze v podstate su to najlepsie 5.1 pocitacove reproduktory bezne dostupne (jedine co si viem predstavit trochu lepsie, su Z-5400).

Je mi jasne, ze sa da prejst na klasicky system zosilovac + obycajne drevene repro. Rad by som sa vsak dozvedel, ci neexistuje nejaky medzistupen. Nieco ako M-Audio LX4 monitory, ktore ale nechcem kvoli istym nevyhodam.

Moje poziadavky su asi nasledovne: urcite 5.1 system, normalne pohodlne ovladanie (tj. nie volume na subwooferi pod stolom a podobne), radovo kvalitnejsi zvuk nad vsetkymi beznymi PC reproduktormi.

Potrebujem proste najst nejaku znacku alebo typ repro, ktore nie je take zname -- nie su to klasicke mainstreamove sumitka vsetkym zname (Creative, Logitech, ...). Neviem, ci nieco take existuje. Ak sa nic nenajde, tak asi jedina moznost bude normalny zosilnovac + repro k TV.

EDIT: Teraz ma tak napada, ze som to celkom yntelygentne nedal do Nakupnej poradne... takze asi presun.
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

ja mam to v podpise, 7.1 sustava. Podla recenzii kde to porovnavali s Logitech Z-680 povedali, ze tieto su lepsie.

Ale ak chces naozaj kvalitne Audio, tak fakt zosik a drevene repraky.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Praveze vsetky tieto pocitacove chrastitka umelohmotne radim uz do rovnakej kategorie a chcel by som prejst na nieco lepsie. Lepsie nie vzhladom na Z-680 ale celkovo vzhladom na tie plastove krabicky.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

tu sa mozno oplati prejst na nejaku sadu pre domace kino...bud si vyberies, ak sa podari, nieco co je cele aktivne, alebo vyberies pasivne repraky a dokupis zosilovac...napriklad v hej.sk maju take AV sady...u znamejsich vyrobcoch by mohlo platit, ze je rozdiel medzi 5.1 k pocitacu a 5.1 do obyvacky (pouzite materialy, vykon..)...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Ledy napísal:ja mam to v podpise, 7.1 sustava. Podla recenzii kde to porovnavali s Logitech Z-680 povedali, ze tieto su lepsie.repraky.
Neviem aky clovek uz len mohol toto v recenzii napisat, ale mal by navstivit uchológa a dat sa vysetrit.
Ak kvalitnejsie ako Z-680 tak fakt neviem, na podobnej urovni su Z-5500, vyssie uz asi len samostatne zosik + samostatne reprobedne (zosik kupit, repraky spravit :) )
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Dobre, ze sa citis na upgrade :D. Preco a ake dovody nie M-Audio LX4??? /okrem ceny/ Inak ciastocne suhlasim s tym co napisal tomkocur zosik kupit, repraky spravit Ono zalezi kolko do toho chces a mozes vrazit. Skus zatial pobehat par profi shop ov a zapocuvaj sa.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Nejako som to tu nesledoval, prehliadol som posledny prispevok.

Takze LX4 nechcem z viacerych dovodov, ktore si uz ani nepamatam. Okrem toho, ze su uz discontinued product, tak mi vadilo, ze nemaju dialkove ovladanie, ze samozne ovladanie je na subwooferi niekde pod stolom, a potom este cosi ohladom zapojenia. Proste uplne som ich pustil z hlavy.

Na 90% som rozhodnuty ist do reprakov od Ascend Acoustics [link]. Je to mensia internet direct firma (tj. nema nejake sidlo, predava priamo prostrednictvom internetu) a v USA/Kanade sa tesi pomerne velkej oblube. Ine taketo firmy su av123.com (znacia reproduktory ako ONIX), Axiom Audio, Aperion, SVSound a ine). Vyhody tychto firiem je hlavne kvalitnejsi produkt, za menej penazi, a potom celkovy pristup k zakaznikovi, kde sa da priamo mailom napisat riaditelovi firmy a porozpravat sa s nim o nejakom probleme/rieseni. Takisto maju vyborny servis. Nevyhoda je samozrejme vlacit velky balik cez ocean k nam.

5.0 zostavu od Ascendu nakupim za cca $990 USD + postovne. Precital som naozaj mnozstvo prispevkov v roznych forach, recenzie, porovnania... myslim, ze s nimi budem naozaj spokojny. Ako priklad je napriklad stranka audioreview.com kde reproduktory maju 87 hodnoteni, pricom priemer hodnoteni je 4,93/5 [link]. Subwoofer kupim neskor, este nemam ziadny vybraty. Pravdepodobne bude tiez od nejakej takejto firmy (HSU, SVSound, ...).

Co sa tyka penazi, tak samozrejme cim menej tym lepsie, ale nie som nejaky setrilek, co mu je luto zaplatit za kvalitu, takze pocitam, ze do celeho systemu dam tak 40-50 tisic Sk.

Na stojany som nasiel slovenskeho vyrobcu, firmu Duban [link]. Maju za prijatelne ceny celkom normalne stojany typu rura s platnami hore a dole, ktore su uz od zakladu plnene pieskom. Takisto sa da s nimi dohodnut na roznych upravach, co asi vyuzijem.

Receiver a riesenie zvuku v PC som este nevymyslel. O tom si precitam, az finalne vyberiem repro.
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

No mne sa paci zostavicka skladajuca sa z repro xavian 125 II + subb basso. Ale to uz by si bol so zosikom na 50k. 5.1 by este par 10. tisic pridalo, takze to je asi mimo. Ale to uz je zostava ktora "hra".

Návrat na "Zvuk a PC"