Domaci odposluch pre spevacku cez PC

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Kontaktovať užívateľa:

Domaci odposluch pre spevacku cez PC

Príspevok od užívateľa Mumaq » Ut 25. Dec, 2018, 22:56

Neviem, ci to budem vediet spravne vysvetlit, no potreboval by som poradit ohladom odposluchu spevacky pre skusani spevu, teda:
Manzelka doma rada "trenuje" spev a kedze spieva jazz, tak potrebujem poradit ohladom vyberu programu a mikrofonu, ktore dokazu nahrat jej hlas, ale aby sa aj realne pocula pocas spevu. teda pusti si nejaky podmaz na sluchadla, do toho spievala do mikrofonu, pocula aj sama seba v sluchadlach a aby jej to aj pc nahral s tym, ze si to moze spatne prehrat. zostava z popisu by mohla byt dostacujuca na nie profesionalne vyuzitie, na to chodieva nahravat do studia, ale pred vystupeniami by sa mohla "preskusat" a byt pripravena doma.
Dakujem za akekolvek rady, ja som laik, nevyznam sa do toho a maximalne jej pomaham s ingliš pronansijejšn :)
Asus ROG MAXIMUS X FORMULA, i7 9700k@5GHz & NZXT Kraken X72(3x P120 push, 3x F120 pull), G.Skill Trident-Z 16GB 3733MHz CL16, EVGA GTX1080Ti SC2, Samsung 970 PRO 512GB(system), Samsung 850 EVO 500GB(games), 3TB WD RED(data), Seasonic 850W Gold, NZXT H700i Black/red + 3x Low noise Corsair 140mm Outtake, Acer Predator Z35, Bowers&Wilkins PX @ SoundBlaster ZxR(PECKA!) & repro Mission M34 @ Marantz PM4001, Logitech G15, Roccat Kone Aimo @ Roccat Hiro 3D. Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura glow + Galaxy Gear s3 classic.

hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Domaci odposluch pre spevacku cez PC

Príspevok od užívateľa hubula » St 26. Dec, 2018, 10:33

Na taketo pouzitie odporucam maly mix s USB (cize ma vstavanu zvukovu kartu). Signal z mikrofonu ide tym padom priamo, mimo PC, cize bez latencie (velmi dolezite!). Podmaz sa da k tomu primiesat z PC pripojeneho cez USB. Zaroven sa da signal z mikrofonu nahravat.
Ja mam doma Alesis multimix 4. Pripadne Behringer, alebo Yamaha robia taketo male USB mixy.

Užívateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Domaci odposluch pre spevacku cez PC

Príspevok od užívateľa KocuR » St 26. Dec, 2018, 15:58

K pocuvaniu nahravacieho zariadenia netreba vobec nic specialne.

Obrázok

Keby som to potom nahraval napriklad v GoldWave a chcem mat nahranu hudbu aj spev spolu, zvolim ako nahravacie zariadenie loopback mojho vystupneho zariadenia.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zvuk a PC"