Mikrofon na nahravanie basov

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1066
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ahojte,

potreboval by som zohnat / kupit vhodne citlivy mikrofon, ktory zretelne a kvalitne nahra buchot mojich susedov, ranne klepanie, obedne buchanie, predvecerne a vecerne az nocne hadky a skakanie a nocne klepotano-buchanie.
Mobil sice tieto zvuky nahra, ale ani zdaleka to nie je v takej intenzite, ako by bolo potrebne. Ucel merania je preukazat im, ze ma neskutocne seru a kvoli nim uz beriem lieky na tlak a to pod nimi byvam len 2. rok.

Posledne 3 mesiace nebolo jedinej noci, kedy by ma nezobudili. Viem, ze existuju aj merania ponukane Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva, ale pochybujem, ze mi to nejako pomoze, nebodaj dokonca policia :facepalm: . Skusim tu susedskejsiu cestu.

Ak mate pripadne nejake skusenosti v tejto oblasti, podelte sa prosim s nimi :) .
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa spencer »

jednine čo by sa dalo asi robiť keby sa vžijem do tvojej kože : 1. prísť dohovirť im a slušne im povedať , že kam ťa už dohnali psychicky . ak sa to nezlepši zavolať policajtov nech im dohovoria . ak sa nič nezlepši tak si ich odchytiť a slušnú im prijebať . keďže posledny bod môže pomôcť a zapamätajú si , že už presiahli všetky hranice môže to byť rýchle riešenie . pokiaľ podajú trestné oznamenie za napadnutie , môže sa to trocha skomplikovať , ale aj tak by ti asi nič nehrozilo , keďže by sa to bralo ako susedská nezhoda+ bitka s tým , že už predtým si sa snažil vyjednať to slušne a nasledne aj policiou . fakt ak máš napi*u susedov , nikto ti nepomôže , ostava len nasilne si vymôcť ten kľud .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Andre »

maju plavajucu? nezabudlo sa na tlmiacu vrstvu? bez nej sa ani davat nesmie - predpis
neviem ako v pripade kobercov, ale pod ne to nie je problem dat
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1066
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Podlahu maju lepidlom nalepene dlazdice priamo na beton. Takze pocujem aj ked spendlik spadne na zem, nie to ked ich 12 rocne detsko sa hadze o zem. Hra sa totiz na teplu princeznu a ja mam pocit, ze mi plafon pada na hlavu.
Silova zalezitost mi uz napadla, ale len takym stylom, ako si to povedal ty spancer. Planovana bitka je od 5 do 12 rokov vazenia :D.
Samozrejme, ze som im bol dohovorit, ale to su bordelari, bieli cigani. Zenska mi do oci tvrdila, ze to hluk robia susedia nad nimi a oni su ticho. pritom mali na navsteve dalsie 2 detska, co sa plieskali o zem :\.
Moj zalozny plan je nasledovny:
- meranie hluku mikracom u mna,
- dalej z hygieny spravit merania,
- napisat im aj vo forme doporuceneho listu,
- zavolat 2x policajtov,
- staznost na bytove druzstvo za rusenie pokoja,
- zaloba - nahrada skody za ujmu na zdravi.

Ak ked toto nepomoze, mam moznost ich tyrat tiez hlukom. Zatial som na to pouzival velku drevenu latu buchanu o betonovy strop :). Ale tazko im vysvetlim, ze su bieli cigani a ze ja mam rad pokoj (kedze ucim na uni. a doma mozog zvycajne nevypinam). Cisto z fyzickeho hladiska by som ich vedel zmlatit vsetkych, ale take sa mi tazko robi.
Viem, ze aj sudnou cestou sa da prikazat naprava napr. v poruseni hlukovej izolacie podlah, alebo dokonca nuteny predaj nehnutelnosti. Ale oni otravuju len mna, ostatni ich maju v pazi, sami su to mierni asociali co ani spolocne priestory nevedia pozametat, nie to este umyt :\.
Naposledy upravil/-a Hrochy v So 18. Nov, 2017, 02:52, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1066
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Hrochy »

A este nieco, mozno casom zalozim novu oblast podnikania: tyranie sprostych susedov.

Kvoli nim idem robit do celeho bytu sadrokartonovy podhlad s modrymi aktustickymi doskami a vyplnou vo forme sklenenej vaty. Polozka tak 2000 e. Takze hluk si trochu ziju. Ale napadlo mi navrtat do stropu kovove kotvy, nechat trcat zavitovu tyc, na tu tyc dat nejake plechy hrube a do nich pravidene buchat. Len este nejaky ten robot, co do toho bude buchat za mna by sa zisiel.
Dalej som cital, ze aj nizkofrekvencne zvuky vedia sposobit bolest hlavy alebo zvracanie. Len na to by trebalo aparaturu + vediet co do nej dat a dufat, ze sa to dostane cez strop hore.
Chcel som ist aj susedom nad nimi, ze budem robit aj ja im bordel, zial, neda sa. Su to stari senilni ludia.
Spoiler: ukázať
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Marek125 »

Bratranec má to isté nepricetnych susedov je to staršia bytovka čiže sú tam starší ľudia, on byť zdedil od otca. Susedia mu neustále robia zle zo závisti že oni stále bývajú v pôvodnej komune a on si byť celý prerobil zateplil stropy a naposledy mu suseda povedala že ako si to dovolil že jej je teraz zima musí viacej kúriť. Sú tam pár rokov a na budúci rok idú stavať chalupu lebo to je na zblaznenie stále z niekým hádať.

Inak tie sadroše ber aj ako plus ja som si tým prešiel na celom dome aspoň usetris na kúrení a isto ti to troška pomôže vyriešiť tvoj problém :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa stiv »

Kup si boxovacie vrece ak im to chces vratit. Inac gl, byvat takto tak by som ich pozabijal a ponicil im veci.
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Andre »

nepomozes si inak, jedine tu podlahu u nich prerobit
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Xeigen »

Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1066
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Hrochy »

To video je brutalne. Ide o chudobneho muza z hladiska mysle aj penazi. Neviem, ci ho lutovat, ale v ponimani susedov by som ho rad zaziva stiahol z koze, dal mu ju zozrat a celeho o nasolil + oblial octom.

Dakujem za napady. Ano, sadrokartony mi velmi nepomozu. Znamy riesil tento problem pomocou sadracu, ten drahy modry akusticky, cele mu to robila firma, vypln medzi sadrokartonom a stropom ma tiez nejaku specialnu a vysledok? Max mu to zoslabilo kricanie susedov, ale buchot pocuje aj tak. Akcia ho stala 2000 eur. Odporucaju odizolovat aj steny, lenze stop ak mal 85m2 a stalo to 2000e, tak za cely byt by platil dalsich 4000e. Firma, ktora sa tymto zaobera pytala od 8000 az do 10 000 eur. To by navysilo predajnu cenu nehnutelnosti max o 2000e.

Skoda, ze tito susedia nechodia ani na domove schodze, tam by som ich pod verejnym natlakom mohol vyspovedat, nech ostatni vedia, co su to za hovada panbozkarske.

Akonahle vsak dam sadrokartony, oberam sa o moznost buchat do stropu. Takze jedine navrtat nejake kovove tyce a s nimi im robit este zle.
Skusim to este raz podobrom, pisomne, uvidim, ako zareaguju. Dalsie 3 roky takto nevydrzim. Uplne rozumiem tomu chlapikovi, co vystrielal susedov v Devinskej Novej Vsi.

Zatial vsak potrebujem ten mikrofon, pripadne viac mikrofonov opretych o strop. Nejake tipy? Nesmie to byt drahe, som ucitel a druhy job mam len od jula a prachy potrebujem na dokoncenie bytu.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1066
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Nejaky tip na vhodny a nie drahy mikrac? :)
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5401
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

No, ja som si túto tému len náhodou celú prečítal a v prvom rade musím napísať, že ťa úprimne ľutujem a že presne viem, čo zažívaš.
Sám totiž bývam na 9. poschodí v paneláku a keď si podnájomníci bytu na 6. poschodí (na mojej stúpačke) kúpili veľmi výkonný subwoofer, pochopil som, o čo ide.
Pol roka mi trvalo, kým som ich vypátral, dňom i nocou sa nízke frekvencie šírili mojím bytom, vždy som šiel do bytov vedľa mňa, podo mnou i nado mnou.
Nič.
Až neskôr mi napadlo ísť pátrať nižšie.
Takže 3 poschodia podo mnou chalani mali pustený subwoofer na jeho maximálnej hlasitosti a to aj celú noc.
Aby som to popísal: všetko v byte sa mi doslova triaslo, nepreháňam, nábytok, okná, poháre cestovali po policiach, intenzita sa nemenila ani v noci.
O nejakom spánku sa nedá hovoriť, šanca, že by pri tom niekto zaspal, je mizivá.
Čokoľvek robiť sa tiež nedalo, na nič sa nedalo sústrediť.
Za pol roka som z nedostatku spánku a z nervov schudol 18 kg.
Keď som chalanov o pol druhej v noci "vyrušil" pri zábave vytočený do nepríčetnosti, prisľúbili nápravu a vypli to.
Vydržalo to jeden deň, potom všetko po starom.
Takto sa to ťahalo mesiace, nepomohli stretnutia so správcom, s majiteľkou bytu, nič.
Až ma napadlo požiadať majiteľku bytu, aby im zakázala používanie subu, čo aj spravila a odviezla im ho z bytu.
Odvtedy je pokoj, okrem občasného rušenia nočného kľudu, kedy ožratí revú na balkóne ako paviány (a to nerobí na našej ulici naozaj nikto, len jeden tento problémový byt.
Ale aj to už som asi poriešil.
Navyše som kontaktoval aj všetkých susedov na našej stúpačke, ktorých to tiež neskutočne otravovalo, len sa báli niekde sťažovať, nebodaj ísť k nim.
Proste sa báli, že dostanú po papuli.
Takto sa už sťažovali aj ostatní u správcu, ten to poriešil s majiteľkou a je pokoj.
Neviem si ale predstaviť situáciu, že by majiteľka nebola povoľná k takémuto riešeniu, alebo by bol majiteľ bytu jeden z podnájomníkov.
Asi by sa to neobišlo bez fyzickej konfrontácie, čo by sa mi ale mohlo aj celkom slušne vypomstiť.
Čo sa úradu verejného zdravotníctva týka, jednak si ich nemôžeš zavolať, kedy chceš a jednak v tvojom byte, alebo pred ich dverami aj tak nenamerajú prekročenie normy, to by museli merať u nich v byte a to je samozrejme neuskutočniteľné.
Volať policajtov tiež nemá moc zmysel, nemajú prístroje na meranie a platí veta vyššie.
Zvuková izolácia v tvojom byte sú vyhodené peniaze, nízkofrekvenčné zvuky sa šíria panelom (aj vertikálne), takže je to zbytočné.
Súdna cesta tiež asi zbytočná, súd zaujímajú reálne dôkazy - teda merania úradu verejného zdravotníctva.
Navyše máš ešte jednu nevýhodu - bývaš priamo pod nimi - vždy ti dokážu spôsobiť viac problémov, než ty im a ak sú to hluční ľudia, hluk im vôbec nevadí, môžeš robiť, čo chceš, buchot asi nepomôže.

Ale čo by pomohlo, tak si zvukovo zaizoluj jednu izbu v byte tak, aby sa zvuk nešíril k iným susedom (stačí pár kobercov na podlahu a deky na steny, strop nechať voľný) a v noci im pusti subwoofer (ideálne niečo výkonné, čo zvládne v pohode aj 20 Hz), nahraj si nejakú stopu s takouto frekvenciou (alebo nejakú pesničku a repeat) a nechaj nahlas celú noc, uvidíš či zaberie.
Pri tom sa spať nedá, ani tie ich hyperaktívne deti nezaspia, pretože tie frekvencie nielen počuť, ale aj cítiť, žalúdok aj mozog tancujú do rytmu.
Ja som tento plán nemohol uskutočniť, lebo medzi tými nepodarkami a mnou sú ešte dva byty, ktoré by museli zažívať to peklo.
Ty to vyskúšať môžeš.

Inak aj to boxovacie vrece je dobrý nápad, v dome, kde býva moja mama si jeden podnájomník vrece nainštaloval na strop a do pol roka ho majiteľ kvôli sťažnostiam vyhodil, susedia tvrdili, že to bolo neskutočné peklo.

Viem, že téma je už takmer rok stará a tak sa pýtam, ako si dopadol?

Ja mám svojich 18 kg naspäť a dúfam, že sa chlapci už budú správať ako ľudia a nie ako hovädá.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3970
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa Dunar »

ujo Andydúla napísal: So 22. Sep, 2018, 19:29 Volať policajtov tiež nemá moc zmysel, nemajú prístroje na meranie a platí veta vyššie.
To si na omyle. Zmysel to ma a velky. Policajti pristroje mat nepotrebuju, oni nic merat aj tak nebudu. Mohol si to riesit takto a nie trpiet X mesiacov.
Pokial by si tam volal policajtov ako na klavir, riesili by to. Prvy, mozno druhy krat by ich len upozornili, potom by uz nastupili pokuty, predvolanie... To by si chlapci asi rychlo rozmysleli. Aj majitelka.
Minimalne mas tych policajtov ako svedkov a zaznamenane opodstatnene vyjazdy.

A to s tym sudom je tiez hlupost. Sudu staci keby vypovedalo viacero najomnikov, pripadne aj zaznamy z vyjazdov policie, sud nepotrebuje mat ziadne merania. A hlavne pochybujem zeby majitelke stalo zato sa tahat po sudoch. To by ich radsej vyhodila.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa molnart »

ak by si chcel ist cestou odplaty subwooferom tak ako vstupny material odporucam diskografiu Sunn O))) a Lustmord
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5401
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: Mikrofon na nahravanie basov

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Takto, ja som policajtov aj volal, lenže ako idú k domu, je ich z balkóna vidieť a tí chalani sú vždy na balkóne a hučia, akonáhle vidia policajtov, okamžite vypnú hudbu a stíchnu, nie sú sprostí.
Na súde je to na dlhé lakte a moc sa mi nechce ťahať sa po súdoch a viem, že by som bol jediný, kto by tam chodil, ostatní susedia nechcú nič riešiť, treba ich stále otravovať, aby sa aspoň sťažovali.
Bol by som na to sám, ako vždy.
Vyhodiť ich nevyhodí, hoci to už sľúbila a nejedenkárt - je to jej rodina.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

Návrat na "Zvuk a PC"